دریا نیوزدریکصد و پنجاه و چهارمین جلسه ی شورای شهر بندرعباس تاکید شد: حاکمیت باید سهم خود را درپاکیزگی خلیج فارس بدهد

دریانیوز: یکصد و پنجاه و چهارمین جلسه ی شورای اسلامی شهر بندرعباس برگزار شد.

، 08:54   /   کد خبر: 35400   /   تعداد بازدید: 88


  دریانیوز: یکصد و پنجاه و چهارمین جلسه ی شورای اسلامی شهر بندرعباس برگزار شد.
موضوع « نامه ی شهرداری در خصوص انعقاد قرارداد پروژه خرید تضمینی پساب از محل تصفیه خانه فاضلاب شهر بندرعباس» از دستور کار این جلسه خارج و برای تحقیقات بیشتر به جلسه ی بعدی موکول شد.فاطمه جرار، رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس اظهار کرد: با توجه به حساسیت این موضوع و پیگیری های شهرداری و استانداری و آبفاضلاب شهری ، بنا را بر این گذاشتیم که بعد از برگزاری جلسات متعدد در کمیسیون هاتمام اعضای شورا نظر خود را بدهند و بسنجیم که آیا می توان شهرداری این توافق را انجام دهد یا خیر؟

رضا حیدری زاده، عضو شواری اسلامی شهر بندرعباس در این جلسه گفت: آیا ما گناه کرده ایم که در این منطقه زندگی می کنیم؟ دلیل اینکه درنظر دارند این هزینه را از جیب مردم تامین کنند چیست؟آیا اینگونه توجیه می کنند که مردم خودشان دریا را خراب می کنندو خودشان هم باید جبران کنند؟وی افزود: اولاً خلیج فارس برای همه است و باید همه سهم خود را بدهند، حاکمیت نیز باید سهم خود رابدهد.دوما اگر ما دریا را خراب می کنیم و موظف هستیم خودمان  اینگونه مسائل را برطرف کنیم پس چرا از آن مواهب نزدیکی به دریا بهره می بریم؟حیدری زاده ادامه داد: چطور است که مردم بندرعباس چون فاضلاب را خودشان تولید می کنند خودشان باید هزینه ی پاکیزگی دریا را دهند اما سهم گمرکشان را به آنان پرداخت نمی شود؟چرا سهم صنایع آلاینده به آن میزانی که بایستی سهم استان هرمزگان و شهر بندرعباس باشد را نمی گیرند و برای تصفیه فاضلاب هزینه نمی کنند؟چرا مرتب به مردم فشار می آوریم؟!!!وی تصریح کرد: چرا برای گرفتن خروجی عوارضی کسی دردش نمی آید، تصور می شود چون عوارض خروجی 2هزارتومان است به کسی فشار نمی آید، ولی کسی در نظرنمی گیرد که مردم ایسین و تازیان که از آن مسیر رفت و آمد می کنند، رفت و برگشتشان 4 هزارتومان می شود و این در ماه هزینه بالایی به خانوادهای شان تحمیل می کند.

حیدری زاده عنوان کرد: چرا دست اندرکاران اعلام می کنند که مصوبه تهران است و کاری نمی توانند انجام دهند، مگر مصوبه تهران وحی منزل برای بندرعباس است؟چطور پول گرفتنشان منطقی است و لی اعتراض ما غیر  منطقی است؟منطق در مقابل منطق و بی منطقی در مقابل بی منطقی!!!سهم هر کسی باید برای آلوده کردن دریا پرداخت شود اگر قرار است سهم پاکسازی دریا را مردم پرداخت نمایند،حاکمیت هم باید سهم خودش را پرداخت نماید. وی خاطرنشان کرد: نمی شود یک قرارداد چهارجانبه امضا شود و بعداز مدتی پنهانی پیوستی به قرارداد ضمیمه شود و اعلام شود که یکی از طرفین پولی پرداخت نمی کند این قطعا ظلم به مردم بندرعباس است.

فیصل دانش، سخنگوی شواری شهر بندرعباس در این جلسه اظهار کرد: شواهد بر آن گواهی می دهند که قرار است کل مبلغ این قرار داد را مردم تامین کنند و بنده 100درصد مخالفم وامکان ندارد که به این موضوع رای دهم. وی افزود: چرا دولتی ها هر جایی که لازم است شعار می دهند و از آب گل آلود ماهی می گیرند، امیدوارم از آب فاضلاب نتوانند ماهی بگیرند واین نمود علنی ظلم است که شعار می دهند همکاری می کنند ولی کتبی می نویسند که هیچگونه همکاری ندارند.پس معنی تفاهم نامه 4 جانبه چیست؟!!

دانش ادامه داد: از این موضوع هم متاسفانه سو استفاده می شود درست که این بوی فاضلاب وجود دارد ولی نباید سو استفاده شود ومردم را تحت تاثیر قرارداد که بیایید خودمان هزینه کنیم و مشکل را برطرف نماییم بلکه خود دولت باید هزینه کند. وی تاکید کرد : دولت کجای این ماجرا ایستاده است؟ با خارج کردن این دستور کار از جلسه پیام محکم و قوی خود را به استانداری و دولتی ها ارسال کنیم تا متوجه شوند که با کسانی طرف هستند که می خواهند از حقوق مردم بندرعباس دفاع می کنند.

مریم منصف/ دریا