دریا نیوزبه همت مدیریت درمان تامین اجتماعی هرمزگان پرستاران بیمارستان خلیج‌فارس تجلیل شدند

دریانیوز: به مناسبت میلاد حضرت زینب(س) پرستاران بیمارستان خلیج فارس بندرعباس تقدیر شدند

، 12:31   /   کد خبر: 35388   /   تعداد بازدید: 358


دریانیوز: به مناسبت میلاد حضرت زینب(س) پرستاران بیمارستان خلیج فارس بندرعباس تقدیر شدند.
  به همت مدیریت درمان تامین اجتماعی استان هرمزگان به مناسبت روز پرستار، پرستاران بیمارستان خلیج فارس بندرعباس تجلیل شدند.این آیین با حضور دکتر مریم امیری مدیر درمان تامین اجتماعی استان هرمزگان، سعید ناجی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، احمد مرادی و حسین هاشمی تختی نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از پرستاران بیمارستان خلیج‌فارس بندرعباس برگزار شد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان هرمزگان در این مراسم گفت: هیچ واژه ای وجود ندارد که بتواند زحمات شما پرستاران را جبران نماید چراکه شما با تمام وجود برای سلامتی بیماران زحمت می‌کشید.دکتر مریم امیری افزود: پرستاران با از خودگذشتگی زیاد باعث می شوند که بیماران رنج بیماری را کمتر احساس نمایند. دکتر امیری اظهار داشت: خانواده های پرستاران نیز در کنار آنها قرار دارند و با همراهی خود باعث می شود پرستاران بتوانند در بیمارستان به وظایف خود عمل کنند. وی عنوان کرد: پرستاری شغل بسیار سخت و طاقت فرسایی است اما پرستاران با از خودگذشتگی و انجام مراقبت از بیماران باعث می‌شوند درد بیماری کمتر شده و بیماران سریعتر سلامتی خود را بدست بیاورند.امیری خاطرنشان کرد: دعای خیر بیماران شفا یافته بدرقه راه پرستاران است و باعث می شود آنها در زندگی خود موفق شوند. وی در پایان گفت: ما قدردان زحمات پرستاران هستیم و از تلاش هایی که در کنار بیماران انجام می‌دهند تقدیر می‌کنیم.

در ادامه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: پرستاری یک شغل بسیار مهم و حیاتی است که لازمه آن مهر و محبت و نیاز به داشتن مهارت ها و دانش های مختلف است که بتواند در مواجهه با بیماران از آنها مراقبت نمایند.سعید ناجی اظهار داشت: شغل پرستاری یک شغل بسیار سخت و پیچیده است و به همین دلیل نیازمند صبوری بسیار بالایی است. ناجی ادامه داد: شاید خستگی ها و ناملایمت های شغل پرستاری با توجه بیشتر به شما و تامین امکانات و معیشت شما ترمیم شود هر چند کاری که شما انجام می دهید با پاداش های مادی قابل جبران نیست و کمتر کسی است که طعم خدمت شما را نچشیده باشد.وی عنوان کرد: همه ما مدیون خدمات و زحماتی که شما می کشید هستیم و تمام تلاش خود را انجام خواهیم داد تا قدردان این زحمات باشیم. ناجی خاطرنشان کرد: امکانات موجود در دولت برای جبران خدمات شما کافی نیست اما ما متوجه زحمات و سختی شغل شما هستیم.وی در پایان عنوان کرد: در چند وقت اخیر کشور با حوادث و اتفاقات مختلفی مواجه بوده است به همین دلیل دولت با موانع و مشکلاتی مواجه شده و نیاز است که همه با هم در کنار هم باشیم تا بتوانیم از این گردنه نیز عبور کنیم.

در ادامه نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: کارپرستاری یک کار خطیر و بسیار سخت است و شما بزرگوارانه در جهت خدمت رسانی بهتر به بیماران قدم برمی‌دارید. احمد مرادی اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی در راستای وظیفه ذاتی و قانونگذاری خود تمام تلاش خود را انجام داده تا تصمیماتی را اتخاذ نماید که انتظارات شما برآورده شود. مرادی ادامه داد همه ما شاهد هستیم که چقدر شما تلاش و خدمت رسانی انجام می دهید. وی در خصوص بهره‌برداری از بیمارستان شریعتی نیز اظهار داشت: در جلسه با مسئولان استان در خصوص تعیین تکلیف بیمارستان زنان و زایمان شریعتی از آنها خواسته ایم که هر چه سریعتر تکلیف این بیمارستان را مشخص و آنرا به بهره‌برداری برسانند چرا که اکنون تمام کارهای آن بر دوش شما و به خصوص بر عهده پرستاران بیمارستان خلیج فارس است. وی درباره کم کردن ساعات کاری پرستاران نیز اظهار داشت: پیگیر کسر ساعات کاری شما هستیم و با پیگیری هایی که توسط دکتر امیری انجام شده است به دنبال این هستیم که تمام خواسته های شما برآورده شود و این وظیفه است که در قبال شما داریم.مرادی در پایان گفت: نگهداری و کمک به بیماران اجر و مزد فراوانی دارد و این کار شما یک جهاد است.

دیگر نماینده استان در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین گفت: پرستاران فرشته نجات بیماران هستند و با زحمات و تلاش‌های خود باعث می شود که سلامتی را به بیماران هدیه دهند. حسین هاشمی تختی عنوان کرد: پزشکان بخشی از کار درمان را انجام داده و مرهمی بر درد بیماران قرار می دهند اما این پرستاران هستند که مانند پروانه دور بیمار چرخیده و به آنها روحیه می‌دهند تا سلامتی خود را به دست بیاورد. هاشمی تختی ادامه داد: پرستاران با تمام دغدغه هایی که دارند با آغوش باز برای التیام زخم بیماران بر بالین آن حضور پیدا می‌کند و این یک توانمندی است که فقط شما پرستاران دارید. وی اظهار داشت: بهترین الگوی شما حضرت زینب(س) است که می دانید در چه شرایطی و با چه مشقتی کار پرستاری را انجام می‌داد. وی اظهار داشت: کاری که شما انجام می دهید التیام بیماران است که این کار به جز زیبایی چیزی دیگری در آن وجود ندارد. هاشمی تختی عنوان کرد: استان هرمزگان هم در بحث فضای بهداشتی و درمانی و هم از نظر تعداد پرسنل با مشکل مواجه بوده و در سطح پایین قرار دارد به همین دلیل مجموعه مسئولان و نمایندگان استان در تلاش است که این سطح را ارتقا داده و به سطح کشوری برسانند. وی ادامه داد: استان هرمزگان پذیرای بیماران زیادی از استان های همجوار بوده که این نشان می‌دهد هرمزگان دارای ظرفیت بالایی از نظر درمانی می باشد. وی ادامه داد :بیمارستان خلیج فارس بندرعباس زحمات زیادی را در قبال بیماران می کشد و از زمانی که دکتر امیری مسئولیت مدیریت درمان تامین اجتماعی استان را برعهده گرفته توانسته تحولات خوبی را در این بیمارستان به وجود بیاورد. در ادامه رئیس بیمارستان خلیج فارس بندرعباس اظهار داشت: پرستاران خدمات زیادی انجام می‌دهند به همین دلیل ما باید قدردان زحمات شما باشیم.

دکتر فرشته بستان اظهار داشت: یک سال پیش مدیریت بیمارستان خلیج فارس بندرعباس را برعهده گرفتم و اگر تاکنون موفقیتی حاصل شده است به خاطر تلاش ها، همراهی و همکاری شما پرستاران بوده است. وی عنوان کرد سلامت و خستگی ناپذیری پرستاران در کنار پزشکان باعث شده است که ما بتوانیم خدمات خوبی به بیماران ارائه نماییم و بدون کار پرستاران کار پزشکان کم اثر خواهد بود. وی خطاب به پرستاران گفت: شما خستگی را خسته کرده اید و در این راه از خود صلابت نشان داده که در کار خود موفق بوده اید.

امین زارعی/ دریا