دریا نیوزبازار ماهی فروشان بندرخمیر به مکانی دیگر انتقال می یابد

، 12:13   /   کد خبر: 35372   /   تعداد بازدید: 197


سعیده دبیری نژاد/ چند سال پیش بازارچه ماهی فروشان بندرخمیر برای ساماندهی این صنف به بهره برداری رسید تا ماهی فروشان و ماشین های سیار حامل ماهی از سطح شهر جمع آوری شده و به صورت مناسب و اصولی به کسب و کار خود بپردازند اما هم اکنون با مشکلاتی مواجه است که نیاز به تدبیر و چاره اندیشی مسئولان شهرداری و متولیان امر دارد.

در این راستا ظهر امروز نشستی با حضور فرماندار بندرخمیر، شهردار این شهر ،رئیس شیلات شهرستان و نماینده ماهی فروشان در فرمانداری بندرخمیر برگزار شد تا به مشکلات این صنف رسیدگی شود.

فرمانداربندر خمیر در این نشست،ایجاد بازار مجهز برای ماهی فروشان را از نیازهای شهر بندری خمیر عنوان کرد و گفت:بازار فعلی ماهی فروشان مناسب نیست که باید زمینه انتقال این بازار به مکان دیگر فراهم شود.

وی افزود:بازار ماهی فروشان باید دارای جانمایی مناسب و از امکانات های بهداشتی و سرمایشی لازم برخوردار باشد که در این راستا با کمک شهرداری یک مرکز استاندارد فروش ماهی با رعایت همه ملزومات دراین شهر احداث می شود.

فرمانداربندر خمیر همچنین بیان کرد:بازار ماهی در سطح شهر باید ساماندهی شود و اگر کسی قصد فعالیت در صنف ماهی فروشان دارد به بازار ماهی فروشان منتقل شود تا واحدهای مستقر در بازار نیز متضرر نشوند.

احمدزاده نماینده ماهی فروشان در این باره عنوان کرد:بازار ماهی فروشان خمیر که چندین سال پیش به بهره‌برداری رسیده، متأسفانه این روزها حال و روز خوشی ندارد و تعداد کمی از غرفه‌های آن به فروش ماهی اختصاص دارد.

وی وجود دست فروش‌ها در چند نقطه از شهر و نیز خودروهای حامل ماهی را از عوامل رکود در بازار ماهی فروشان دانست و عنوان کرد: مسئولان و متولیان امر باید دستفروشان در برخی نقاط شهر را جمع و به بازارچه انتقال دهند.

شهرداربندر خمیر در این باره گفت:بازار ماهی فروشان مانند دیگر نقاط استان با یک تیپ و شکل ساخته شده و جانمایی بازارچه ماهی فروشان از قبل انجام شده که درست نبود.

وی افزود:غرفه های این بازار دارای چاه سپتیک مشترک می باشد و در صورت عدم رعایت یکی از ماهی فروشان ،سایر آنان با مشکل مواجه خواهند شد.

محمودی اظهار کرد:پیگیر احداث بازار جدید ماهی فروشان با ۱۴ غرفه در فاز اول در بندرخمیر هستیم که فاضلاب و ضایعات آن به صورت اصولی دفن شوند که در این راستا مکانی در همجواری با ساحل و دریابانی بندرخمیر برای این کار در نظر گرفته شده و در سال های آتی به تعداد این غرفه ها افزوده می شود.

او همچنین گفت:در صورت احداث بازار ماهی جدید،دستفروشان و فروشندگان ماهی سیار در مکان جدید ساماندهی خواهند شد.