دریا نیوزمعضل دوباره کپسول، این بار پس از بارندگی

، 14:46   /   کد خبر: 35368   /   تعداد بازدید: 146


دریا نیوز: از شامگاه روز پنجشنبه هفته گذشته بارندگی شهر بندرعباس آغاز شد و این موضوع باعث شد تا بسیاری از شهروندان با مشکلات عدیده ای روبرو شوند.
  کلانشهر بندرعباس جزء معدود شهرهای کشور است که با کمترین بارندگی شهروندان دچار مشکل می‌شوند چه برسد به زمانی که بالای صد میلیمتر باران ببارد. یکی از این مشکلات ناپدید شدن سیلندر گاز و کپسول گاز خانگی بود. از زمانی که بارندگی آغاز شد قسمت های مختلف شهر بندرعباس با آبگرفتگی مواجه شدند که یکی از این نقاط شرکت های گاز می باشد و این موضوع باعث شد که بسیاری از شهروندان برای تهیه سیلندر گاز خود با مشکل مواجه شود بطوریکه سیلندر گاز در شهر بندرعباس نایاب شود و حتی کسانی که به خود این شرکت مراجعه می‌کردند نیز برای تهیه سیلندر مشکل داشته و دست خالی برمی‌گشتند این در حالی است که در تماسی که با شرکت پخش فرآورده های نفتی استان هرمزگان داشتم اذعان شد که مشکل برطرف شده و گازرسانی در حال انجام است اما با مراجعه به شرکت مشاهده شد که هنوز این مشکل پابرجا بوده و این شرکت غرق در آب بوده و در حال تخلیه آب از آن بودند.
  چگونه می توان قبول کرد شهری که خود دارای گاز بوده و پالایشگاه داردبا چنین مشکلی مواجه شود و آیا آبگرفتگی می‌تواند دلیل باشد که شهروندان شهر بندرعباس با کمبود سیلندر مواجه شوند؟ آیا تاسیسات موجود نباید به گونه‌ای باشد که بارندگی و یا حوادث دیگر مشکلی برای آنها ایجاد نکند و ارائه خدمت آنها را مختل ننماید؟
شهروندان بندرعباسی خود با کمترین بارندگی دچار مشکل می‌شوند اما به جای کاستن از این مشکلات، مشکلی دیگر بر آن افزوده می‌شود. البته این مشکل کمبود سیلندر گاز تنها به بارندگی ختم نمی شود در بسیاری از مواقع شهروندان با این کمبود مواجه هستند. نمونه آن چند ماه پیش که با خنک شدن هوا بسیاری از شهرهای استان هرمزگان با کمبود سیلندر گاز مواجه شدند به خصوص در مناطقی که از مرکز استان دور بوده اند این مشکل بیشتر نمایان شد. این در حالی است که استان هرمزگان به عنوان پایتخت اقتصادی کشور خود برروی نعمت‌های فراوانی از نفت و گاز قرار دارد و شهروندان با مشکل تهیه این مواد رو به رو هستند. این کمبود گاز و سیلندر گاز اهمیت گازرسانی به شهر بندرعباس را بیش از پیش نمایان می سازد و مسئولان باید تلاش کنند که پروژه گازرسانی به شهر بندرعباس را هر چه سریعتر به اتمام رسانده تا دیگر شاهد مشکل کمبود سیلندر گاز در شهر بندرعباس نباشیم. شهری که خود تولید کننده و صادر کننده گاز می باشد باید با کمبود گاز مواجه شود و کوچکترین مشکل ارائه خدمت آن را دچار اشکال نماید. با این شرایط همه مسوولان باید برای اتمام گازرسانی شهر همکاری داشته‌باشند تا در چنین شرایطی مردم سیلندر بر دوش به دنبال گاز نباشند.


 امین زارعی/ دریا