دریا نیوزرئیس کل دادگستری هرمزگان تأکید کرد: لزوم اقدام به موقع شرکت های بیمه در پرداخت خسارات

دریانیوز: علی صالحی تأکید کرد: ضرورت دارد با اقدام به موقع شرکت های بیمه در پرداخت دیه مصدومین و خسارات آسیب‌دیدگان در حوادث و غیره از اطاله دادرسی در این حوزه جلوگیری شود

، 09:37   /   کد خبر: 35355   /   تعداد بازدید: 381


دریانیوز: علی صالحی تأکید کرد: ضرورت دارد با اقدام به موقع شرکت های بیمه در پرداخت دیه مصدومین و خسارات آسیب‌دیدگان در حوادث و غیره از اطاله دادرسی در این حوزه جلوگیری شود.
   به گزارش خبرنگار دریا؛ دکتر علی جباری مديرعامل صندوق تامين خسارتهاي بدني کشور و هیأت همراه ضمن حضور در ستاد دادگستری کل استان، با  دکتر علی صالحی رئیس دستگاه قضایی هرمزگان دیدار و گفتگو  کرد.دکتر علی صالحی رئیس کل دادگستری هرمزگان در دیدار مديرعامل صندوق تامين خسارتهاي بدني کشور اظهار داشت: شرکت هاي بيمه با پرداخت خسارت و مديريت ريسک، نقش تاثیرگذاری در تأمين امنيت و پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي ایفاء می نمایند. صالحی تأکید کرد: ضرورت دارد با اقدام به موقع شرکت های بیمه در پرداخت دیه مصدومین و خسارات آسیب دیدگان در حوادث و غیره از اطاله دادرسی در این حوزه  جلوگیری شود.وی یادآور شد: ارائه اطلاعات صحیح و به موقع در خصوص رسیدگی به این قبیل پرونده ها موجب تسریع در رسیدگی ها می گردد.
 صالحی در ادامه خواستار رفع موانع موجود، پرداخت هزينه ها در موعد مقرر و عمل به قوانين از سوی بیمه ها شد و تصریح کرد : ضرورت دارد در راستای حفظ حقوق بیت المال  شرکت های بیمه با در نظر گرفتن مدت زمان قانونی در پرداخت ازتحمیل خسارات و آسیب های بعدی پیشگیری کنند .
  رئیس کل دادگستری هرمزگان همچنین اظهار داشت: چنانچه به حکم مرجع قضائی اثبات شود، عواملی نظیر نقص راه، نبودن یا نقص علائم رانندگی و نقص تجهیزات مربوط یا عیب ذاتی وسیله نقلیه، یا ایجاد مانع توسط دستگاه های اجرایی یا هر شخص حقیقی یا حقوقی دیگر در وقوع حادثه مؤثر بوده است، صندوق پس از پرداخت خسارت زیان‌دیده می‌تواند برای بازیافت به نسبت درجه تقصیر که درصد آن در حکم دادگاه مشخص می‌شود به مسببان ذی‌ربط مراجعه کند.
  دکتر علی جباری مديرعامل صندوق تامين خسارتهاي بدني کشور نیز در جریان این دیدار ضمن ارائه گزارشی از روند فعالیت های این صندوق با اشاره به همکاری تنگاتنگ صنعت بیمه و دستگاه قضایی کشور اظهار داشت : صندوق تامين خسارتهاي بدني آمادگی دارد درخصوص مسائل مرتبط با دستگاه قضایی  تشریک مساعی نماید.