دریا نیوزاستاندار هرمزگان : ساخت و تکمیل نیروگاه‌های جدید برق در هرمزگان پیگیری شود

 استاندار هرمزگان گفت: بندرگاه نخل ناخدا برای استفاده بهینه از این مجموعه در اختیار شهرداری بندرعباس قرار می‌گیرد و شهرداری نیز باید این بندرگاه را به یک مجموعه گردشگری تبدیل کند

، 09:26   /   کد خبر: 35340   /   تعداد بازدید: 145


 استاندار هرمزگان گفت: بندرگاه نخل ناخدا برای استفاده بهینه از این مجموعه در اختیار شهرداری بندرعباس قرار می‌گیرد و شهرداری نیز باید این بندرگاه را به یک مجموعه گردشگری تبدیل کند.
به گزارش خبرنگار دریا ، دکتر فریدون همتی در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان هرمزگان، عنوان کرد: بر اساس پیگیری ها و مذاکراتی که با مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور داشتیم، این سازمان با واگذاری بندرگاه نخل ناخدا در بندرعباس به عنوان یک کمک اجتماعی به شهرداری بندرعباس موافقت کرد. وی ادامه داد: باید ساز و کار مناسبی برای تسریع در واگذاری این بندرگاه به مجموعه شهرداری بندرعباس طراحی و این کار در سریع ترین زمان ممکن انجام شود.

استاندار هرمزگان افزود: بر این اساس این موضوع در این نشست شورای برنامه ریزی استان نیز مصوب می‌شود تا بندرگاه نخل ناخدا برای استفاده بهینه از این مجموعه در اختیار شهرداری بندرعباس قرار گیرد و شهرداری نیز باید این بندرگاه را به یک مجموعه گردشگری تبدیل کند.همتی تصریح کرد: شهرداری بندرعباس از هم اکنون اقدامات لازم را در این مجموعه آغاز کند و تا پایان سال جاری بخشی از کارها در این مجموعه انجام و تحول خوبی در این منطقه از شهر ایجاد شود. همتی در ادامه به لزوم پیگیری تکمیل طرح‌های ساخت نیروگاه‌های جدید برق در هرمزگان اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به طرح های بزرگی که در استان در حال اجراست، باید برای تامین و تولید برق بیشتر در هرمزگان پیگیری لازم انجام و سرمایه‌گذاری‌های جدید در این حوزه انجام شود.وی با اشاره به اقدام خوب مجموعه ایمیدرو در راستای خرید پساب تصفیه شده بندرعباس، خاطرنشان کرد: با این اقدام مناسب این پساب تصفیه شده توسط منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در اختیار صنایع موجود در غرب بندرعباس قرار می گیرد تا در این صنایع استفاده شود.وی گفت: همچنین شهرداری بندرعباس نیز باید هرچه سریعتر اقدام لازم برای خرید پساب تصفیه شده و استفاده از آن در آبیاری فضای سبز را انجام دهد.

استاندار هرمزگان در ادامه خواستار توجه به ایجاد بازارچه های صنایع دستی در استان شد و اظهار داشت: اداره کل میراث فرهنگی و شهرداری ها به ویژه در شهر بندرعباس در چندین نقطه نسبت به ایجاد این بازارچه‌ها اقدام کنند. همتی همچنین با اشاره به خسارت های ناشی از بارندگی‌های گسترده اخیر در شهرستان‌های پارسیان و بستک، عنوان کرد: با توجه به ضرورت بازسازی سریع راه ها و پل‌ها در این دو شهرستان، دستگاه های اجرایی نسبت به تامین اعتبار این موضوع از محل ماده ۱۸ قانون مدیریت بحران اقدام و کار را شروع کنند.