دریا نیوز«احمد مرادي» نماينده مردم بندرعباس در مجلس: هرمزگاني ها از پايين بودن سرانه درمان نگرانند

دریا نیوز: مرادي با اشاره به پتانسيل و ظرفيت فراوان اقتصادي در هرمزگان، گفت: ما روي گنج نشسته ايم اما اجازه استفاده از آن حتي در بخش بهداشت و درمان را نداريم

، 13:38   /   کد خبر: 35329   /   تعداد بازدید: 386


دریا نیوز: مرادي با اشاره به پتانسيل و ظرفيت فراوان اقتصادي در هرمزگان، گفت: ما روي گنج نشسته ايم اما اجازه استفاده از آن حتي در بخش بهداشت و درمان را نداريم.

به گزارش شبستان، «احمد مرادي» در نشست صميمي مديرعامل سازمان بيمه سلامت کشور با اصحاب حوزه سلامت استان هرمزگان اظهار کرد: همه مردم هرمزگان يک صدا مي گويند که تبعيض و بي عدالتي در سطح کشور براي استان هرمزگان کاملا مشهود است و اگر ما امروز دغدغه داريم و اين درد را مطرح مي کنيم که روي گنجي نشسته ايم که به ما اجازه نمي دهنداز اين شرايط بتوانيم حتي در بخش بهداشت و درمان که امري حياتي براي مردم است استفاده کنيم.

وي افزود: پايين بودن سرانه درمان، پايين بودن ميانگين تخت هاي بيمارستاني و کمبود تجهيزات نسبت به نُرم کشوري، مردم استان هرمزگان را نگران کرده است. نماينده بندرعباس، قشم، حاجي آباد، بندرخمير و ابوموسي در مجلس شوراي اسلامي در ادامه با اشاره به مطالبات دانشگاه علوم پزشکي و بيمارستان ها از بيمه سلامت اشاره کرد و خواستار پرداخت به موقع اين مطالبات شد. وي گفت: اگر اين اتفاق نيفتد، قطعا در ارائه خدمات خدشه وارد مي کند و به نوعي با سلامت مردم بازي خواهد شد و در نهايت اين خيانت در حق مردم است.

مرادي با بيان اينکه برداشتن سقف پرداخت براي استان هرمزگان يکي ديگر از تقاضاهاي جدي ما است، افزود: حوزه بهداشت و درمان اين استان از گذشته هاي دچار مسائل و مشکلاتي بوده است و رئيس کنوني دانشگاه علوم پزشکي هرمزگان و همچنين بيمه سلامت و روساي بيمارستان‌ها تمام سعي شان اين بوده است که گوشه اي از اين مشکلات را حل کنند.

   وي با ذکر اين نکته که انتظار داريم که سفر مسئولان به هرمزگان، گوشه‌اي از مشکلات استان را حل کند، به آغاز فصل بودجه در مجلس اشاره و عنوان کرد: اگر موضوعي در اين زمينه مدنظر است آمادگي پيگيري و دنبال کردن آن در مجلس را داريم.