دریا نیوزمعاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر خبر داد اجرای طرح هوشمند سازی مراکز اتفاقات برق در کشور

، 10:28   /   کد خبر: 35324   /   تعداد بازدید: 156


دربانیوز:  معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر از اجرای طرح هوشمند سازی مراکز اتفاقات برق خبر داد.
مهندس غلامعلی رخشانی مهر در جمع مدیران شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان گفت: با اجرای طرح هوشمند سازی مراکز اتفاقات بسیاری از عملیات های برق بصورت هوشمند و از راه دور کنترل می شود و نیاز به نیروی انسانی کاهش می یابد. وی با اشاره به مزایای اجرای این طرح گفت: در راستای اجرای این طرح خطاها حذف و روند ثبت اطلاعات متناسب با شاخص های قابلیت اطمینان و سرویس مناسب تری به شکل ماشینی به مردم ارائه می شود.

مهندس رخشانی مهر اظهار داشت: با استفاده از سیستم های هوشمند می توانیم ارجاعات خاموشی را به شکل ماشینی به خودروهای عملیاتی ارجاع دهیم و کیفیت عملیات نیز کنترل می شود. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان نیز در این نشست گفت: این شرکت در حال حاضر 699 هزار مشترک دارد که 85 درصد آنها را مشترکین خانگی تشکیل می دهد. مهندس محمد ذاکری اظهار داشت: پراکندگی شهرها و روستاهای استان باعث شده طول شبکه برق رسانی افزایش قابل توجهی داشته باشد به گونه ای که در هر کیلومتر مربع به طور میانگین 9 اشتراک وجود دارد. بیشترین پراکندگی اشتراک نیز مربوط به شهرستان بشاگرد است. به گفته وی، در حال حاضر 9 هزارو 100 کیلومتر شبکه فشار ضعیف، 15 هزار کیلومتر شبکه فشار متوسط و 26 هزار دستگاه ترانسفورماتور، برق مشترکین استان را توزیع و تامین می کنند.

مهندس ذاکری همچنین به وجود 2 هزارو 400 کیلومتر نوار ساحلی در استان اشاره کرد و افزود: رطوبت بسیار زیاد مناطق ساحلی وپدیده گردوخاک باعث خوردگی شبکه و تاسیسات برق شده و عمر مفید آنها را بشدت کاهش می دهد.مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق در ادامه گفت: برای جلوگیری از فرسایش شبکه توزیع تاکنون 2 هزارو 432 کیلومتر شبکه مسی به کابل خودنگهدار تبدیل که در سال جاری 300 کیلومتر شبکه به کابل خودنگهدار تبدیل شده است.وی همچنین به شناسایی 51 نقطه بحرانی اشاره کرد و افزود: عملیات اصلاح نقاط بحرانی شناسایی شده در دست اقدام است و بزودی از حالت بحرانی خارج می شود.