دریا نیوزبحران خاموشی معابر در شهرک پیامبر اعظم(ص) بندرعباس

دریانیوز: بزرگترین شهرک مسکونی بندرعباس پس از گذشت سال‌ها از امکانات مناسب برخودار نیست و مهم ترین مساله را می توان خاموشی معابر عنوان کرد

، 10:00   /   کد خبر: 35302   /   تعداد بازدید: 343


دریانیوز: بزرگترین شهرک مسکونی بندرعباس پس از گذشت سال‌ها از امکانات مناسب برخودار نیست و مهم ترین مساله را می توان خاموشی معابر عنوان کرد.
شهرک پیامبر اعظم(ص) شهرستان بندرعباس که بیش از یک دهه از عمر آن نیز می گذرد نیاز به توجه ویژه مسئولان دارد. بارها گزارش های مختلفی در خصوص عدم امکانات رفاهی در این شهرک بزرگ توسط رسانه های استان هرمزگان منتشر شده اما تا کنون اقدامی جدی صورت نپذیرفته است.یکی از مطالبات اصلی مهر نشینان، تجهیز تیرهای برق به چراغ روشنایی معابر است، تاریکی مطلق در برخی از نواحی شهرک به خصوص در انتهایی ترین نقاط این شهرک کاملا مشهود است. نبود روشنایی معابر خطرهای زیادی را برای شهرک نشینان ایجاد کرده است، ایجاد تصادفات پی در پی  از ساعات اولیه شب، عدم دید کافی نسبت به خیابان و همچنین عدم توجه به عابران پیاده و از همه مهم تر با وجود حیوانات بلاصاحبی چون سگ ها در این شهرک مسکونی، خطر بیش از پیش برای ساکنین احساس می شود و تاریکی معابر فرصت هایی برای حمله سگ های ولگرد به عابرین پیاده ایجاد نموده است.
اندک روشنایی که در این شهرک مسکونی وجود دارد به لطف صنف های تجاری و مجتمع های مسکونی می باشد که اگر به یکباره چراغ های محل کسب و زندگی این دسته از فعالان اقتصادی  و ساکنین در شهرک نیز خاموش شود، خاموشی مطلق را نظاره‌گر خواهید بود.  ایجاد چهار راه ها و تقاطع های بسیار، به دور از نصب علائم، عدم جانمایی چراغ های چشمک زن، چراغ راهنما و تابلوهای حق تقدم نیز باعث رخداد مشکلات فراوانی در این شهرک شده است. ساکنین در این منطقه از شهر بندرعباس از این وضع موجود گلایه دارند، یک شهروند ساکن در مجتمع گنو در این باره گفت: اگر از ابتدایی ترین تا انتهایی ترین نقطه شهرک را عبور و مرور داشته باشید فقط یک چهار راه چراغ قرمز در محل بلوار هرمز خواهید دید در صورتی که در نقاط مختلفی از شهرک چراغ قرمز و حتی علائم هشدار دهنده برای وسایل نقلیه نیاز می باشد، چندین مدرسه نیز در این شهرک وجود دارد که  در مسیر خیابان اصلی واقع شده اند  که عدم علائم و خط کشی ها موجب خطرآفرینی برای این قشر از جامعه نیز شده است.
  چاله هایی نیز در مسیر های اصلی و فرعی این شهرک وجود دارد که باعث ایجاد استهلاک خودروها می شود که نمونه آن را می توان در تقاطع مجتمع خلیج فارس بعد از فلافلی ها شاهد بود که عمق این چاله پر از آب به نیم متر نیز می رسد و با گذشت بیش از شش ماه از این وضع نامناسب، این تقاطع از چشم مسئولان دور مانده است که شب هنگام به دلیل عدم روشنایی این منطقه خسارت هایی را برای عموم به همراه دارد.
 این شهرک عظیم که جمعیت آماری ساکن در آن را اگر بخواهیم نسبت به جمعیت آماری شهرهای استان مقایسه کنیم، دومین شهر پرجمعیت استان هرمزگان را تشکیل می دهد، اما تا کنون به حال خود رها شده است و نیازمند توجه بیشتر است.
  شهروندی دیگر نیز نسبت به کمبود امکانات در این شهرک گلایه های خود را مطرح کرد و گفت: مهم ترین مساله در توسعه  شهری، ایجاد زیرساخت های لازم است که متاسفانه این حق اجتماعی در این نقطه از شهر بندرعباس با گذشت فاصله زمانی زیاد، به صورت کامل محقق نشده است.  وی با بیان اینکه پس از گذشت چندین سال، توسط شهرداری بندرعباس خط واحد بین شهری(بی آر تی) به شهرک نشینان اختصاص داده شد، اما ایستگاه های خط واحد احداث نشده  است و شهرک نشینان تا زمان رسیدن وسایل حمل و نقل عمومی باید سرپا بایستند.به گفته ساکنین، تا کنون هیچ شعبه ای از بانک های عامل استان در این شهرک تاسیس نشده است و حتی تعداد دستگاه های خودپرداز نیز نسبت به محدوده های سکونتی کافی نمی باشد و مردم برای انجام امورات بانکی خود باید به مرکز شهر مراجعه کنند. مشکلات متعدد دیگری از سوی شهروندان نیز بیان شده است که مجال پرداختن به آنها در این گزارش نیست اما باید به این نکته اشاره کرد که اگر مدیران شهری هر از گاهی در این منطقه مسکونی از شهر بندرعباس گذری داشته باشند وقایع را به خوبی نظاره خواهند کرد و در صدد رفع آن بر خواهند آمد.


 محمدامین عالی پور / دریا