دریا نیوزمدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان تاکيد کرد؛ «امام محله» در گام دوم انقلاب، برنامه اصلی سازمان تبلیغات

، 10:54   /   کد خبر: 35295   /   تعداد بازدید: 184


دریا نیوز: مدیرکل تبلیغات اسلامی استان هرمزگان گفت: طرح امام محله در گام دوم انقلاب یکی از برنامه های اصلی سازمان تبلیغات اسلامی است.
به گزارش خبرنگار دریا ؛ حجت الاسلام علی اکبر انصاری افزود: در طرح امام محله، امام جماعت، وظایفی بیشتر از امام جماعت را در محلات برعهده دارد. انصاری افزود: یکی از مباحث جدید و رویکرد سازمان تبلیغات اسلامی با محوریت مساجد و امور فرهنگی است که تاکنون در مساجد، امام جماعت و روحانی مستقر حضور داشتند و در حال حاضر می خواهیم امام محله هم فعالیت داشته باشد. وی گفت: امام محله بایستی در محله دارای مقبولیت اجتماعی باشد و در واقع امام محله، یک روحانی فاضل، تحصیل کرده، مهذب، خوش اخلاق،  خوش فکر و خوش سلیقه همگام با شرایط و اقتضائات زمان، دارای تحلیل و باور سیاسی و اجتماعی، ولایت مدار، انقلابی و دارای طرح و برنامه است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان خاطرنشان کرد: امام محله باید فارغ از سایر اشتغالات باشد و کارکرد اصلی وی، داخل محله و مسجد می باشد. وی گفت: هر امام محله می تواند امام جماعت باشد؛ اما هر امام جماعتی نمی تواند امام محله باشد.
به گفته انصاری، مساجد کارکرد فرهنگی، اجتماعی، خانوادگی اقتصادی و غیره دارند و امام محله بایستی بتواند به تمامی این کارکردها بپردازد. این مقام مسئول تصریح کرد: باید به گونه‌ای باشد که مساجد نجات بخش و حیات بخش باشند؛ همانگونه که از صدر اسلام اینگونه بوده است. وی گفت: انتظار می رود حوزه های علمیه طلبه‌هایی را تربیت کنند که دارای شرایط امام محله باشند تا بتوانند به عنوان امام محله فعالیت کنند. به گفته مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان در حال حاضر در هر شهرستان استان، یک امام محله وجود دارد و فعالیت می کند. وی افزود: در بندرعباس ۱۳ پایگاه اجتماعی فرهنگی در مساجد نیز در جهت تقویت طرح امام محله فعالیت دارند. در بندرعباس آیت ا... معصومی به عنوان امام محله در مسجد مالک اشتر فعالیت می کند.  انصاری گفت: امام محله باید در محله ساکن باشد و در مسجد و محله فعالیت داشته باشد و در بین مردم بوده و پیگیر خواسته های مردم و ساکنان محلات در جهت بهبود وضعیت محله در حوزه های مختلف باشد.  مدیر کل تبلیغات اسلامی هرمزگان خاطرنشان کرد: اوقاف نیز قراراست در بخش فرهنگ قرآنی این طرح مشارکت کند.
انصاری افزود: بنظرم بایستی در شورای عالی انقلاب فرهنگی، دستگاه هایی که موازی کاری در امور فرهنگی در جامعه دارند، ساماندهی شود.  وی در خصوص نیاز جامعه به برگزاری جلسات اخلاق نیز گفت: نیاز است چنین جلساتی را در بندرعباس داشته باشیم که با نماینده ولی فقیه در استان در این خصوص مذاکره شده است.