دریا نیوزاجلاسيه شهداي طلبه و روحاني هرمزگان برگزار شد

دریا نیوز: در سومین روز از کنگره ملی ۱۵۰۰شهید استان هرمزگان، اجلاسیه شهدای طلبه و روحانی استان با حضور جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد.

، 10:06   /   کد خبر: 35278   /   تعداد بازدید: 401


دریا نیوز: در سومین روز از کنگره ملی ۱۵۰۰شهید استان هرمزگان، اجلاسیه شهدای طلبه و روحانی استان با حضور جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار روزنامه دریا، این اجلاسیه در پاسداشت و گرامیداشت 32 شهید روحانی و طلبه استان هرمزگان و با حضور خانواده‌های معظم این شهدا، طلاب و روحانیون استان و جمع زیادی از مسوولان استانی برگزار شد.حوزه علمیه هرمزگان این افتخار را دارد که در دوران دفاع مقدس با عزیمت طلاب و روحانیون به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل مدرسه علمیه شهر بندرعباس به صورت کامل تعطیل شد و مدیریت، اساتید و طلاب آن در عملیات‌های دفاع مقدس شرکت کردند که در نتیجه این اقدام، 32 طلبه و روحانی به درجه رفیع شهادت نائل آمدند. حوزه علمیه هرمزگان دارای 5 رزمنده مدافع حرم نیز می باشد که در دفاع از حرم شریف حضرت زینب(س) حضور داشتند.

شهدای روحانی در طول تاریخ پرچمدار نهضت حسینی بودند

طیبی فر گفت: شهدای روحانی پیشگامان و رهروانی بودند که در دفاع مقدس، انقلاب و پیش از آن در طول تاریخ پرچمداران نهضت حسینی بودند. حجت الاسلام والمسلمین حسین طیبی فر، جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اجلایسه شهدای روحانی هرمزگان با بیان اینکه کنگره ۱۵۰۰ شهید نمادی از یک‌همکاری عظیم برای مرور ارزش های دفاع مقدس و شهدا است، گفت:این اجلاسیه شهدایی را مدنظر دارد که در پیش از انقلاب در دفاع مقدس و طول تاریخ پرچمداران نهضت حسینی و انقلاب اسلامی بودند و امروزه ما آن نهضت را در انقلاب اسلامی به عنوان تجلی از حاکمیت اسلام مشاهده می کنیم.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: با هدایت های امام خمینی(ره) انقلاب در کشور و جهان باعث تحولات فراوانی شده و این پدر صالح انقلاب را همراه با گنج عزت، آزادی و افتخار برای جامعه ما بر جای گذاشت و دیواری از خون هزاران شهید برای حفظ در کنار این گنج ریخته شد تا گنج محفوظ بماند تا اکنون به دست ما برسد.

طیبی فر با بیان اینکه شهدا کاری کردند که گنج و سرمایه عظیم انقلاب اسلامی به دست نا اهلان نیفتد، گفت: شهدا با دادن خونشان از گنج با عظمت انقلاب دفاع کردند و یادواره شهدا بیانگر این است که اگر شهدا پای این گنج جانشان را دادند ما هم باید قدر آن را بدانیم و از ربودن آن توسط دشمنان جلوگیری کنیم. وی افزود: نقش روحانیون در حفاظت از گنج انقلاب به عنوان مبلغین دین، تبیین کننده قوانین اسلام ، بیان کننده جایگاه شهدا، به عنوان کسانی که در میدان و پشت میدان جنگ حضور فعال داشتند برای دفاع از نظام مقدس نقش محوری و تئوری است.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه یکی از ویژگی های انقلاب اسلامی غربالگری است، گفت: فضا هایی برای جامعه به وجودمی آورد تا مردم جامعه جوهره وجودی خود را آشکار و راستگوها و دروغ گویان مشاهده شود.

طیبی فر با اشاره به دو نوع استقامت فکری و عملی اظهار کرد: استقامت یعنی ایستادگی‌ در کنار اندیشه و مرد عمل بودن و شهدای ما در میدان جنگ با دادن خونشان استقامت خودشان را ثابت کردند.وی عنوان کرد: یکی از سخترین محور ها برای آزمایش جامعه محور ولایت مداری است، گاهی اوقات ولایت نظری می دهد که با تفکر ما همخوانی ندارد و در طول تاریخ انسان های فراوانی وجود داشتند که در آزمون ولایت پذیری رد شده اند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: ولایت مداری یعنی دستوری که ولی داده با جان و دل بپذیریم هرچند که ندانم دلیل آن را ؛ ولایت مداری به معنی بیعت در اندیشه و عمل و وابستگی فکری و عملی به ولی است.

طیبی فر با بیان اینکه ولایت دوستی با ولایت محوری فرق دارد و ولایت محوری ملاک است، خاطر نشان کرد: در اتفاقات اخیر که بابت بنزین در کشور پیش آمد روز اول مردم نظر ولایت فقیه را نمی دانستند و روز دوم زمانی که امام خامنه ای(مدظله العالی) نظر خود را اعلام کردند ولایت مداران صف خود را از اغتشاش گران جدا کردند.

وی با بیان اینکه در مهرماه سال جاری نظر امام خامنه‌ای(مدظله العالی) را درباره دو نرخی کردن بنزین پرسیده بودند، گفت: حضرت آقا گفته بودند این را از کارشناسان امر بپرسید و کارشناسان خبره هر چه گفتند و روسای سه گانه نیز تایید کردند من نیز تایید می کنم.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: هر چند که در مسئله بنزین مسئولان کشور می‌توانستند بهتر از این نیز عمل کنند اما اگر تایید رهبری در کشور نبود مشخص نمی شد چه بلایی به سر کشور می‌آمد. طیبی فر افزود: مانند فتنه ۸۸ که همه گفتند که باید انتخابات را بهم زد و حضرت آقا آمدند و فرمودند به هیچ عنوان زیرا اگر قانون بهم ریخته شود سنگ روی سنگ بند نمی شود.وی با تاکید بر استفاده تجربه های تاریخی اظهار کرد: ما فتنه های بسیاری از ابتدای انقلاب تاکنون داشتیم که با تدبیر و مدیریت ولایت از این گردنه‌های سخت عبور کرده ایم و گردنه های بیشتری نیز پیش رو داریم و تا زمانی که انقلاب شعارهای محوری خودش دارد دشمن انقلاب را رها نمی کند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه در صدر اسلام مشرکین و کفار نتوانستند حکومت پیغمبر را در هم بشکنند و با برنامه ریزی از طریق مسلمانان خواستند حکومت را در هم بشکنند، گفت: برنامه دشمنان ایران در حال حاضر همین است که با قرار دادن مردم در مقابل نظام و نظام را در مقابل مردم و مردم را در مقابل رهبری دیدگاه ها و نظرهای آنها را خدشه دار سازند.

طیبی فر با تاکید بر اینکه امروز به هم فکری و یک دیدگاه در جامعه نیازمندیم، گفت: اگر یک قدم عقب نشینی کنیم دشمن قدم های بعدی را رها نمی کند در کشور باید قانون قطعی و منسجم باشد تا هر کس وظیفه خود را در جامعه به خوبی انجام دهد.وی با بیان اینکه باید مواظب اسب‌های تراوایی که دشمن با عناوین مختلف طراحی کرده و سربازانی برای قتل عام فکری و عقیدتی در آن تعبیه شده و برای ما هدیه می دهد باشیم، گفت: دشمن قانون ۲۰۳۰ را به عنوان قانون آموزشی برای ما هدیه می دهد این همان اسب تراوا دشمن است و کسانی که درب قلعه را باز می‌کنند و اسب تراوا دشمن را وارد می کنند سربازاران دشمن برای قتل عام اندیشه دینی هستند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه یادواره شهدا و کنگره ها برای این است که مواظب باشیم اسب تراوا های دشمن راه به قلعه انقلاب اسلامی پیدا نکند، گفت: کسانی که این قوانین را به داخل کشور وارد می سازند خائنینی هستند که به عنوان سرباز دشمن به دنبال نابودی نظام جمهوری اسلامی هستند.

طیبی فر تصریح کرد: اگر درون کشور برای بیگانگان و دشمنان فرش قرمز انداخته شد و آنها ورود کردند دیگر نمی شود جلوی آنها را گرفت و آنها قتل عام می کنند.وی اظهار کرد: با انتخاب یک مجلس مقتدر و منسجم و ولایت مدار که چشمش به بیرون و دشمن نباشد می‌توان کار‌های بزرگی را در کشور انجام داد؛ به فرموده رهبر انقلاب مجلس انقلابی می تواند ناظر بر دولت باشد.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه لازمه دولت انقلابی مجلس انقلابی است.

طیبی فر با بیان اینکه به وجود آمدن مجلس انقلابی با رای ما تحقق می یابد، اظهار کرد: باید به توانایی نیروهای خودی و جوانان کشور ایمان داشته باشیم که راه نجات کشور در حال حاضر این است. وی با تاکید بر اینکه توانمندی های فراوانی در درون کشور وجود دارد، عنوان کرد: باید دست بر زانوی خودمان بزنیم تا از مشکلات فراوان فارغ شویم ما سخترین تحریم‌ها را در زمینه نظامی داریم اما امروزه به برکت نیروهای ولایتمدار و حزب الهی به جایی رسیده ایم‌که دشمن جرأت ندارد به ما دست درازی کند و وارد جنگ نظامی با ما باشد.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: هنگامی که پهبادهای فوق پیشرفته آمریکا به سرزمین ما حمله می کند با اسلحه های ساخت داخلی جوانان این مرز و بوم آن را ساقط می کنند.

طیبی فر با بیان اینکه محترم شمردن خطوط قرمز نظام و رعایت آن ها از ویژگی های دولت انقلابی است، گفت: فتنه خط قرمز انقلاب اسلامی است و باید مهره های کلیدی فتنه که در سال های قبل و جریانات اخیر به عنوان یک مهره دشمن به آنها نگاه شود و نه یک مهره خودی.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان در نظام جمهوری اسلامی نوکر و خادم مردم هستند، خاطر نشان کرد: در مشکلات کشور آدم های آشوب گر و کسانی که در کنار انقلاب هستند شناخته می شود.

فرهنگ ایثار و شهادت انقلاب اسلامی را از گزند دشمنان مصون نگه داشته است

امام جمعه بندرعباس گفت: باید تلاش کنیم که فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ‌نهادینه شود و در این صورت است که دشمنان نمی‌توانند گزندی به انقلاب اسلامی برسانند. حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی در اجلاسیه شهدای طلبه و روحانی استان هرمزگان اظهار داشت: استان هرمزگان در دوران دفاع مقدس تنها 150‌طلبه داشت که بیش از 90 نفر از روحانیون به عنوان رزمنده راهی جبهه‌ها شدند و در صفوف مقدم نبرد جنگیدند. وی افزود: چند‌ جانباز و 32 شهید برگ زرینی بر کارنامه روحانیت استان هرمزگان و باعث افتخار است که طلاب و روحانیون استان امروزه راه شهدا را ادامه می‌دهند.

وی عنوان کرد: منطق شهید و خانواده شهدا منطق شکر است نه صبر و چه زیبا که ایثار و شهادت قرین علم و دانش شود، شهدای روحانی از این درجه برخوردارند؛ اگر شهید عالم باشد دو مقام شفاعت دارد هم از مقام علم و هم از مقام شهادت که بسیار مقام والایی است.وی تصریح کرد: وصیت‌نامه‌های شهدا را که ببینید شهدا سفارش می‌کردند که پشتیبان ولایت فقیه و رهبری باشید و نگذارید آسیبی به انقلاب اسلامی وارد شود.عبادی بیان کرد: امروز مطالبه خانواده‌های شهدا از ما این است که اجازه ندهیم گزندی به انقلاب اسلامی ایران وارد شود و حمایت از انقلاب را از ما می‌خواهند.امام جمعه بندرعباس خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم که فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ‌نهادینه شود و در این صورت است که دشمنان نمی‌توانند گزندی به انقلاب اسلامی برسانند.

محمدامین عالی پور/دریا