دریا نیوزطلاب محاسبه و مراقبه را در دستور کار خود قرار دهند

، 09:13   /   کد خبر: 35259   /   تعداد بازدید: 129


دریانیوز: مسئول طرح صالحین سپاه امام سجاد علیه السلام استان هرمزگان گفت:طلاب باید محاسبه و مراقبه داشته باشند و اگر این ها را نداشته باشند به هیچ جایی نمی رسند.
آیت الله سید محمد علی معصومی در جلسه درس اخلاق مدرسه علمیه النبی (ص) بندرعباس اظهار داشت: خداوند متعال ما را در میان انسان های پراکنده زمین جزو جنود رسالتی خودش قرار داده است و توفیق داده است که جزو لشکر جبرئیل قرار بگیریم.وی افزود:جبرئیل وظیفه اش این است که پیام خدا را به انبیا برساند و خداوند متعال به ما توفیق داده است که جزو لشکریان رسالتی باشیم و پیام الهی را  امروزه به مردم برسانیم.
  استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد:  ممکن است خیلی ها انگیزه هایشان از  طلبه شدن کوچک بوده باشد اما الان باید تغییر کند تا به درجات عالیه برسیم و تحت تربیت خداوند متعال قرار بگیریم.
معصومی تاکید کرد: خداوند اراده کرده است که اهل بیت علیهم السلام از رجس و پلیدی دور باشند تا بتوانند به این واقعیت برسند که در مقام قرب خداوند قرار بگیرند و به لقا حق تعالی برسند که اولین مرحله رسیدن به این مقام نماز است.وی ابراز داشت: اگر ما از قرآن کریم خوب استفاده کنیم تا به پیغمبر کمالاتی تبدیل شویم باید انگیزه های نارس را کنار بگذاریم و انگیزه‌های والا در دستور کار قرار دهیم.
 مسئول طرح صالحین استان هرمزگان عنوان کرد:ما می خواهیم جزو اهل‌بیت علیهم السلام قرار بگیریم زیرا برخی از اصحاب پیامبر بودند که بر اساس تعلیم و تربیت الهی جزو اهل بیت شدند و راه اهل بیتی شدن این است که رجس و پلیدی ها را از خود دور کنیم. وی اظهار داشت: پلیدی‌ها وسوسه های شیطان است و شیطان با استفاده از ظواهر دنیوی سعی می‌کند انسان ها را به گمراهی بکشاند همانطور که از همین راه قارون را هم به گمراهی کشاند.  معصومی بیان کرد: قارون مشغول عبادت و ریاضت بود که شیطان بر او وارد شد و پیشنهاد داد به جای عبادت به کشت و زرع بپردازد و ثواب خود را از راه کمک کردن به فقرا کسب کند لذا مشغول کشاورزی شد اما سهم فقرا را نداد و دلبسته اموال دنیا شد و همین دغدغه های دنیوی او را زمین گیر کرد.
  وی افزود: رجس وقتی در وجود ما باشد هر چه بیشتر درس بخوانیم و بالاتر برویم رجس ما هم بیشتر می شود و در بزنگاه های سخت بر پیکره ما  ضربه وارد خواهد کرد.
  استاد اخلاق حوزه های علمیه عنوان کرد:اگر می خواهید ورود در اهل بیت داشته باشید و مانند سلمان،ابوذر،جابر،مقداد جزو اهل بیت شوید باید از لحاظ تربیتی به جایی برسید که پیامبر(ص) به ما بگوید انت منا اهل البیت. وی ادامه داد: طلبه باید محاسبه و مراقبه داشته باشد و اگر این ها را نداشته باشد به هیچ جایی نمی رسد شما جزو جنود جبرئیل هستید و اگر این دو چیز را رعایت کنید از جبرئیل هم بالاتر خواهید رفت.
  معصومی ابراز داشت: اگر محاسبه و مراقبه نداشته باشید آیت الله هم بشوید به هیچ دردی نمی خورد زیرا آیت الله شدن  مسیر بندگی را حل نمی کند.
  وی خاطرنشان کرد: روایت داریم که اگر طلبه در خانه غیر خدا برود خداوند یک چوبی لای چرخش می اندازد تا کارش درست نشود ما باید حل مشکلات را فقط از خداوند بخواهیم و توسلات خود را قوی کنیم.