دریا نیوزمدیرکل امور اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه خواستار شد: اوقاف به پاتوق و خانه خیریه ها تبدیل شود

، 09:36   /   کد خبر: 35233   /   تعداد بازدید: 156


دریانیوز: مدیرکل امور اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار داشت: اوقاف بایستی به پاتوق وخانه  موسسات خیریه تشکیل شود.
 رضا معممی مقدم در جمع موسسات خیریه در اداره کل اوقاف هرمزگان، افزود: در صورت تحقق این مهم، می توان با هم‌افزایی و تعامل باهمدیگر در راستای رفع مشکلات و دغدغه‌ها و تامین خواسته های خیریه ها گام برداشت و با مسئولان و نمایندگان و... از طریق اوقاف جلسات را برگزار کنیم تا مطالبات موسسات خیریه مطرح و پیگیری شود.
  معممی مقدم با پیشنهاد به موسسات خیریه جهت تشکیل شورا، اتحادیه یا مجمع خیریه شهرستانی و استاني خاطرنشان کرد : روسای استانی هم می توانند در اتحادیه کشوری باحضور32 استان کشور عضو شوند و در واقع تریبونی برای مطالبه گری موسسات در کشور تشکیل می شود که مطالبات را در سطح کشور پیگیری کنند.
  وی گفت: جهت مستندسازی و ارائه تجربیات در حوزه موسسات خیریه بایستی اقدام شود.
  مدیرکل امور اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد : می توان موسسات خیریه  را در نمازهای جمعه تجلیل کرد تا مردم نیز با این خیریه‌ها بیشتر آشنا شوند.وی گفت: 133 بیمارستان و1400درمانگاه وقفی در کشور داریم.
  مدیرکل اوقاف و امورخیریه هرمزگاني نیز گفت: بیش از 75تا80درصد موقوفات استان با نیت عزاداری حضرت سیدالشهدا (ع) می باشدکه بخشی مقید به زمان و مکان هستند.
حسین مهدیان افزود: تنوع نیات در استان نداریم و امیدواریم واقفان در حوزه های مورد نیاز وقف داشته باشند. مهدیان خاطرنشان کرد : برای موسسات خیریه، موقوفه ای نداریم.وی گفت: می‌توان از ظرفیت وقف مشارکتی برای تحقق و تامین نیازهای موسسات اقدام کرد.