دریا نیوزمعاون استاندار هرمزگان عنوان کرد؛ پيش بيني زمستاني پر بارش‌ در هرمزگان

، 11:03   /   کد خبر: 35209   /   تعداد بازدید: 154


دریا نیوز: معاون عمراني استانداري هرمزگان گفت: بر اساس پيش‌بيني‌هاي هواشناسي بارش‌هايي با شدت زياد در پيش داريم؛ از اين رو براي مقابله با آبگرفتگي معابر بايد تمهيدات لازم انديشيده شود.

به گزارش مهر، رضا مدرس در جلسه شوراي هماهنگي ترافيک استان، آمادگي شهرداري‌ها و دستگاه‌هاي امدادي و راهداري براي فصل بارش و اجراي طرح زمستاني در استان را خواستار شد و گفت: با آغاز فصل بارش‌ها، روانسازي ترافيک و جلوگيري از وقوع حوادث ناگوار در معابر درون و برون شهري بسيار پراهميت است. وي خاطرنشان کرد: در طرح راهداري زمستاني، پليس راهور، راهداري، اورژانس، آتش ‌نشاني، هلال ‌احمر و ديگر نيروها مشارکت دارند. معاون هماهنگي امور عمراني استانداري هرمزگان اظهار کرد: کاهش تصادفات جاده‌اي و تامين امنيت کامل در جاده‌هاي استان از جمله مهمترين اهداف اجراي اين طرح است.

وي با اشاره به وضعيت بارندگي در زمستان تصريح کرد: بر اساس پيش‌بيني‌هاي سازمان هواشناسي بارش‌هايي با شدت زياد در پيش داريم؛ از اين رو براي مقابله با آبگرفتگي معابر بايد تمهيدات لازم توسط شهرداري‌ها اتخاذ شود، ضمن اينکه ساير دستگاه‌ها همچون پليس راهور، اورژانس، هلال احمر و اداره کل راهداري نيز بايد آمادگي لازم را داشته باشند.

مدرس در ادامه بر مسئوليت شهرداري در حوزه حمل و نقل عمومي نيز تاکيد کرد و اظهار کرد: با توجه به اصلاح قيمت بنزين ارتقاء ناوگان حمل و نقل عمومي از برنامه‌هاي مهم دولت در ارائه خدمات مطلوب به شهروندان، در سفرهاي درون شهري است و براي گسترش دامنه اين خدمات در شهرها بايد در مسيرها و برنامه حرکتي اتوبوس‌ها بازنگري انجام گيرد.

وي به تغييرات اصلاحيه در قيمت بنزين اشاره کرد و گفت: افزايش قيمت بنزين و تاثيرات آن در افزايش نرخ کرايه‌ها و خدمات عمومي به عنوان يکي از دغدغه‌هاي مديران استاني و کشوري است که با تشکيل ستادهاي استاني پايش پيمايش حمل ونقل و شرايط اجراي اين طرح و موارد تاثيرگذار در قيمت ساير اقلام و خدمات بصورت دقيق مورد کنترل و نظارت قرار گرفته است.