دریا نیوزنظارت بی نظارت

، 12:21   /   کد خبر: 35163   /   تعداد بازدید: 161


  دریانیوز: بعد از سهمیه بندی بنزین در یک هفته گذشته و سه برابر شدن نرخ بنزین توسط دولت،تاثیرات زیادی بر زندگی خانواده ها گذاشته است. دولت هدف از سهمیه بندی و افزایش نرخ بنزین را حمایت از معیشت مردم می داند و اعلام شده است که هیچ گونه افزایش قیمتی در هیچ زمینه‌ای نباید وجود داشته باشد و با کسانی که قانون را زیر پا می گذارند برخورد خواهد شد. همچنین وزرا اعلام کرده اند با افزایش نرخ کالاها مقابله می کنیم. اما وقتی اولین روز بعد از گرانی بنزین از خانه بیرون آمدم و سوار تاکسی شدم تا مسیر همیشگی به محل کار بروم وقتی چند نفر از ماشین پیاده شدند متوجه شدم که راننده تاکسی قیمت را بیشتر از معمول هر روز از مسافران می گیرد. من اعتراض کردم و گفتم این کار درست نیست و هنوز تاکسیرانی نرخنامه جدیدی اعلام نکرده است.

اما راننده تاکسی قانع نمیشد و یکسره می گفت من در ایستگاه می‌ایستم، بنزین گران شده، خود تاکسیرانی می خواهد گران کند و.... . حتی به راننده گفتم اگر می‌گویید تاکسیرانی موافق افزایش کرایه است من پیاده نمی شوم و با هم به تاکسیرانی می رویم تا ببینیم این امر صحت دارد یا نه اما راننده اصلا راضی نمی شد. تمام سعی خود را کردم که راننده بفهمد کارش اشتباه است اما هیچ فایده ای نداشت. فکر می کردم فقط همین راننده است که می خواهد از سر خود کرایه را افزایش دهد چون همان روز بود که این خبر را خواندم و  کار کردیم که هیچ افزایش نرخی وجود نخواهد داشت و با متخلفین برخورد خواهد شد. 

با خود گفتم قطعا این راننده قانون را زیر پا گذاشته و همه این کار را انجام نمی دهند. اما وقتی از چند نفر دیگر که این مسیر را هر روز با تاکسی طی می کنند سوال پرسیدم متوجه شدم که همگی نرخ را افزایش داده اند و کسی بر آنان نظارتی نمی کند. حتی وقتی با آژانس تماس گرفتیم و ماشین خواستیم اعلام شد که کرایه  به صورت توافقی است !!! بعد از پرس و جوهای مختلف متوجه شدیم که راننده ها در تمام مسیرها حتی بین شهرهای لنگه و میناب و رودان و... بدون اینکه تایید شده باشد، کرایه ها را  چند برابر افزایش داده اند و این امر برای افرادی که روزانه مجبور هستند چندین بار این مسیرها و حتی مسیرهای درون شهری را طی کنند بسیار سخت است و تاثیرات زیادی بر زندگی افراد خواهد گذاشت. اگر به همین منوال ادامه داشته باشد و نشود بی قانون ها را کنترل کرد و هر فرد و یا صنفی برای خودش تصمیمی بگیرد و اعمال کند کنترلی وجود نداشته باشد به سختی می توان زندگی کرد. کاش مسئولین نظارتی که می گویند وجود دارد را بیشتر و چندین برابر کنند تا گرانی بنزین باعث سختی و مشقت افراد و خانواده های جامعه نشود.


 سعیده دبیری نژاد/ دریا