دریا نیوزفرهنگ بسیجی و جهادی

، 12:14   /   کد خبر: 35162   /   تعداد بازدید: 115


  دریانیوز: درحالی بسیاری از مشکلات و تنگناها در بخش های مختلف دیده می شود که اگر تفکر بسیجی در جامعه حاکم شود، بطور حتم بخش زیادی از آنها برطرف می شود. متاسفانه تفکر بسیجی و جهادی در کشور کم رنگ شده است که اگر دولتمردان این تفکر را در خود پرورش دهند و تقویت کنند، بطور حتم بسیاری از مشکلات مردم در حوزه های متفاوت رفع شده و رضایت مندی اقشار مختلف افزایش می یابد. روستاها و محلات در قطب اقتصاد کشور در فقر بسر می برند و ساکنان این مناطق با معضلات و تنگناهایی مواجه هستند و گاهی تصمیمات غیرکارشناسی در برخی بخش ها باعث می‌شود مشکلات اهالی افزایش یابد و چندان عزمی برای رفع آنها وجود ندارد و دولتی ها رفع بسیاری از مشکلات را مرتبط با تخصیص اعتبار می دانند، درحالی‌که مهمتر از اعتبار، عزم جزم برای رفع مشکلات با تفکر جهادی است.

متاسفانه در یکی دو دهه اخیر که آن زمان مشکلات اعتباری مانند امروزه نبود، گام های مناسبی برای رفع کاستی و عمران و آبادانی شهرها و روستاها در استان برداشته نشده و مدیران اعتبارات شان را نمی توانستند بطور کامل جذب کنند و یا  برای خوش خدمتی به پایتخت نشینان،  بخش زیادی از اعتبارات تخصیص یافته را خزانه برگشت می دادند و این موضوع باعث شده است استانی که قطب اقتصاد کشور نام دارد، همچنان در فقر و محرومیت دست و پنجه نرم می کند و ساحل نشینان خلیج همیشه فارس از  بسیاری از امکانات در حوزه های مختلف محرومند و تبعیض و بی عدالتی در بخش های مختلف مشهود می باشد. متاسفانه وضعیت بگونه ای است که حاشیه نشینان همواره از بی عدالتی در بهره مندی از امکانات رفاهی، تفریحی، ورزشی، تفریحی، آموزشی و... گلایه مند و خواسته های شان نیز چندان مورد توجه قرار نگرفته است.

از طرفی دیگر روستاییان با مشکلاتی مواجهند و نه تنها دولت چندان اقدامی برای رفع مشکلات شان انجام نمی دهد، حتی گاهی تصمیماتی اتخاذ می کنند که گره مشکلات روستانشینان را محکم تر می کنند و آنها را مجبور به مهاجرت می نمایند. زمین های ابا واجدادی شان را از آنان می ستاند و ملی می کند و گاهی به دیگران واگذار می کنند. حق استفاده از چاه آب شان را از آنان سلب می کنند.دولت خرید تضمینی تمام محصولات کشاورزی را از آنان ندارد و دلالان، کشاورزان را متضرر می کنند. اجازه ساخت وساز خانه را به فرزندان روستایی به بهانه اینکه اراضی کاربری کشاورزی دارند، به آنها نمی دهد و این وضعیت باعث کوچ روستاییان به حاشیه شهرها وافزایش معضلات حاشیه نشینی می شود. بی تدبیری ها در بخش های مختلف باعث بروز مشکلات بیشتر اقشار مختلف می شود ونیاز است که همگان با روحیه بسیجی وجهادی نسبت به رفع مشکلات اقدام نمایند.

علی زارعی/ دریا