دریا نیوزرئیس بندرمرکزی و شیلات جاسک خبر داد: آغاز تخلیه صید شناورهای لنج آبهای دور در جاسک

، 09:41   /   کد خبر: 35115   /   تعداد بازدید: 215


دریانیوز: رئیس بندرمرکزی و شیلات شهرستان جاسک با اشاره به صید و صیادی در آبهای دور توسط لنج های سردخانه دار جاسک گفت: تخلیه صید شناورهای لنج آبهای دور در شهرستان جاسک آغاز شده است.
  به گزارش خبرنگار روزنامه منطقه جنوب کشور دریا، امید زارعی با اشاره اینکه خوشبختانه امسال در شهرستان جاسک برای صید و صیادی تهمیدات خوبی اندیشیده شده است گفت: در سال جاری با پیگیری های شیلات هرمزگان شاهد فعالیت صیادی  پانزده فروند لنج صیادی آبهای دور در شهرستان جاسک هستیم.
 وی تصریح کرد:در هرفروند شناور صیادی لنج آبهای دور حدود بیست تا 25 نفر صیاد مشغول به فعالیت هستند که این مهم منجر به ایجاد اشتغال پایدار شده است.
زارعی با بیان اینکه عمده صید هدف این شناورها تن ماهیان است و در آبهای بین المللی و دور از ساحل صید می کنند گفت:هرشناور بسته به گنجایش سردخانه خود تا 180 تن در هر دوره صید 45 تا 60 روز خود صید می کند.
رئیس بندرمرکزی و شیلات شهرستان جاسک شناورهای صیادی لنج های آبهای دور تامین کننده مواد اولیه کارخانجات تن ماهی خواند و افزود: این لنج های صیادی برای تامین  توشه سفرهای 45تا 60روزه خود اقدام به خرید کالا و مایحتاج خود از شهرستان جاسک می کنند که خود این مهم رونق کسب و کار را در این شهرستان
در پی داشته است.
  گفتنی است،  شهرستان جاسک به دلیل دسترسی به آبهای دریای عمان و همچنین منطقه مکران از ظرفیت کم نظیری  در حوزه صید و صیادی برخوردار است.