دریا نیوزافتتاح نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید در هرمزگان

دریا نیوز: رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان در آیین افتتاح نمايشگاه فرصت هاي ساخت داخل و رونق توليداستان گفت : اميدواريم در عرصه خدمت رساني گامهاي بزرگي برداريم

، 12:40   /   کد خبر: 35101   /   تعداد بازدید: 307


دریا نیوز: رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان در آیین افتتاح نمايشگاه فرصت هاي ساخت داخل و رونق توليداستان گفت : اميدواريم در عرصه خدمت رساني گامهاي بزرگي برداريم.

وی افزود : باتوجه به فرمايش مقام معظم رهبري در خصوص رونق توليد ، اين نمايشگاه برگزار گرديد.قاسمی بیان کرد : از ٥٥ ميليون تن تولید فولاد در كشور ١٠ میلیون تن آن سهم استان مي باشد.رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان تاکید کرد: 50 درصد آلومینیوم کشور در استان هرمزگان تولید می شود .

وی تصریح کرد : برپایی چنین نمایشگاههایی در استان ادامه دار خواهد بود و امروز به يك خودباوري رسيديم كه ما ميتوانيم ، باور داريم در استان مي شود كار بزرگي انجام داد.قاسمی افزود : حدود یکصد نفر از بنياد نخبگان سراسر كشور جهت بازدید از این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

   ارتباط دانشگاه و صنعت زمینه ساز توسعه و رشد بیشتر استان هرمزگان

   دکتر حیدری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در آئین افتتاح نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید استان هرمزگان گفت : برگزاری این نمایشگاه اقدام شایسته ای است که زمینه ساز ارتباط بیشتر دانشگاه، فعالان اقتصادی و صنعت خواهد شد. معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان بیان کرد : ارتباط بین دانشگاه و صنعت برای تولید محصولات با کیفیت و بازار پسند ضروری است.وی افزود : با توجه به استقرار گسترده صنایع در هرمزگان برگزاری نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید زمینه برقراری ارتباط هرچه بیشتر صنایع و فعالان دانشگاهی را فراهم خواهد ساخت.حیدری خاطر نشان کرد : ارتباط دانشگاه و صنعت زمینه ساز توسعه و رشد بیشتر استان هرمزگان و حل شدن معضل بیکاری با ایجاد فرصت‌های جدید شغلی خواهد شد.معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان تاکید کرد : تربیت نیروی انسانی ماهر دستاورد مهم ارتباط بین دانشگاه و صنعت خواهد بود و در شرایط کنونی با فراهم ساختن زیرساخت‌ها از معضل مدرک گرایی در جامعه باید دوری کنیم.وی تصریح کرد : راه مایوس کردن دشمنان و خنثی کردن فشارها و توطئه های آنها علیه کشور، تولید محصولات با پشتوانه علمی، با کیفیت بالا و مشتری پسند برای رقابت در بازارهای جهانی است.دکتر حیدری افزود : بازرگانی استان هرمزگان با بازاریابی مناسب زمینه فروش محصولات دانش بنیان که دستاورد بخش صنعت و دانشگاه است را فراهم نماید.

   کشور در یک دهه گذشته در صنعت کشتی سازی خودکفا شد

   مدیرعامل ایزوایکو در نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید استان هرمزگان بیان کرد: کشور در یک دهه گذشته به دانشی رسیده که در صنعت کشتی‌سازی خودکفا شده است. وی افزود : در وضعیتی که کشور به آن دچار شده‌است بهترین فرصت در حوزه‌ی دریا برای فعالان این بخش است.دکتر رضاییان اصل گفت : تحریم‌های ظالمانه‌ای که بر کشور ما تحمیل شد خودکفایی و رونق تولید را به خصوص در صنعت دریا برای کشور به ارمغان آورده است.

   بنگاه های صنعت و معدن وتجارت به دنبال اشتغال هستند

رئیس مرکز توسعه فناوری و صنایع پیشرفته وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان کرد : وزارت صنعت، معدن و تجارت ٣٤ برنامه براي توليد و اشتغال پيش بيني كرده است.كه يكي از آنها نهضت ساخت داخل است.حسن آقا کثیری افزود : طرح توانمند سازي توليد و توسعه اشتغال پايدار(تاپ) از اولویت های ما می باشد و بنگاهها ميتوانند نياز ها و مشكلات خود را در اين سامانه تعريف كنند و ما دانشجويان را به بنگاه ها متصل ميكنيم كه بدون هزينه مشکلات و نياز هاي بنگاههاي كشور را رفع كنند.وی گفت : بنگاههاي ما به دنبال اشتغال هستند سعی شود از افراد به جای حضور در هیئت علمی دانشگاهها در صنایع از آنها استفاده گردد.

   یکی از کارهای مهم علم و فناوری در استان آشنایی با فضای کسب و کار است

   رئیس مرکز توسعه فناوری و صنایع پیشرفته وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت : تعداد 120 سرباز امريه براي صنعت و بنگاه هايي كهR & Dدارند در نظر گرفته شده است که می شود از آنها در جهت پيشبرد اهداف صنایع استفاده کرد.حسن آقا کثیری خاطر نشان کرد : يكي از كارهاي مهمی كه پارك علم و فناوری باید در استان انجام دهد آموزش آشنايي با فضاي كسب و كار است.

رئیس پارک علم و فناوری استان هرمزگان در نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید استان هرمزگان گفت : در بحث صنایع کوچک و متوسط مشکلاتی وجود دارد که نیاز به توجه بیشتر مسئولان است.وی افزود: مجموعه‌ای مانند ایزوایکو با استفاده از نوآوری رشد کرده و زیان‌های خود را تبدیل به سود کرده‌ است.

دکتر فتی تاکید کرد : بهترین تیم‌های دانشگاهی در استان وجود دارد اما ارتباط بین دانشگاه و صنعت بسیار ضعیف است و از این ظرفیت استفاده نمی‌شود.وی افزود: این نمایشگاه فرصت مناسبی است برای ارتباط بیشتر این دو حوزه.

سعیده دبیری نژاد/دریا