دریا نیوزفرمانده کل ناجا: امنيت مردم خط قرمز ناجا است

دریا نیوز: فرمانده کل ناجا گفت: امنيت مردم در کشور خط قرمز ناجا است و با برخورد قاطعانه‌اي که داشتيم جرائم خشن کاهش يافته است

، 12:34   /   کد خبر: 35100   /   تعداد بازدید: 341


دریا نیوز: فرمانده کل ناجا گفت: امنيت مردم در کشور خط قرمز ناجا است و با برخورد قاطعانه‌اي که داشتيم جرائم خشن کاهش يافته است.

   به گزارش خبرنگار دريا ، سرتيپ حسين اشتري صبح ديروزدر آئين تکريم و معارفه فرمانده انتظامي استان هرمزگان اظهار داشت: نيروي انتظامي بيش از 18 هزار نفر شهيد دارد که 5 هزار نفر از آنان را در مسائل داخلي و بعد از دفاع مقدس تقديم نظام اسلامي کرده‌ايم. وي ادامه داد: ناجا به صورت کامل و شبانه‌روز چه در مرزباني و چه در شهرها و روستاها در حال آماده‌باش هستند و از تولد تا مرگ با مردم همراه هستيم.   اشتري بيان کرد: در استان هرمزگان جرائم کاهش يافته است و علت آن همدلي اعضاي شوراي تامين در استان بوده است و همبستگي روحانيت شيعه و اهل سنت نيز از ديگر علت‌هاي اين موفقيت است. فرمانده ناجا بيان کرد: با توان انقلابي و مؤمنانه و روحيه جهادي با امکانات محدود کارهاي بسيار بزرگي صورت گرفته است که بايد قدر بدانيم و امنيت ما بسيار در حد عالي و خوب است. وي عنوان کرد: اين امنيت به راحتي به دست نيامده و شهداي بسياري تقديم شده است و هوشياري مردم نيز از علت‌ها بوده است چنانچه نيروي انتظامي يک سازمان خدمتگزار است و در سال بيش از 30 ميليون خدمت به مردم ارائه مي‌دهد. اشتري افزود: در ايام اربعين حدود 3 ميليون و 100 هزار نفر ايراني از مرزهاي ما تردد کردند و حدود 300 هزار نفر اتباع خارجي که در يک مدت زمان خاص به آن‌ها خدمات داديم و در يک 24 ساعت 600 هزار نفر تردد داشتيم که در دنيا بي سابقه است اما با لطف و عنايت خداوند و اهتمام همکاران به خوبي آن را پشت سر گذاشتيم.   فرمانده ناجا تاکيد کرد: 75 درصد زائرين افزايش داشتند و 25 درصد تردد خودروها به مرز افزايش پيدا کرد در اربعين امسال و بيش از 2 ميليون گذرنامه صادر شد و افتخاري براي ما است که فرمانده معظم کل قوا از کار ما اعلام رضايت کردند. وي بيان کرد: در سيل اول سال و زلزله آذربايجان شرقي ناجا جزو اولين دستگاه‌هايي بود که در مناطق حضور پيدا کرده و خدمت‌رساني کردند. اشتري ابراز داشت: در برخورد با جرايم خشن اقبال خوبي داشتيم و با شدت و قاطعيت برخورد داشتيم و اين جرايم کاهش پيدا کرده است و خط قرمز ما امنيت مردم است و به هيچ عنوان از امنيت مردم کوتاه نمي‌آييم. فرمانده ناجا ابراز داشت: هرمزگان يک استان امن و جزو استان‌هاي خيلي خوب در سطح کشور است البته موضوع قاچاق به دليل نوع سرزمين است و اقدامات خوبي صورت گرفته است و ما به دنبال برخورد با دانه درشت‌ها هستيم که خيلي‌هايشان ساکن اين استان و حتي کشور نيستند.وي خاطرنشان کرد: توانمندي‌هاي نيروي انتظامي بسيار افزايش يافته است و کارها در مسير خودش انجام مي‌شود.