دریا نیوزنهضت آسفالت در محلات منطقه 3شهرداری بندرعباس: افزایش رضایت ساکنان با آسفالت کوچه های محلات

دریانیوز: نهضت آسفالت و اجرای پروژه های عمرانی در کوچه ها و معابر شهرداری منطقه سه بندرعباس آغاز شده است واین روند با عزم جزم شهردار و کارکنان در محلات این منطقه سرعت گرفته است

، 08:34   /   کد خبر: 35092   /   تعداد بازدید: 378


دریانیوز: نهضت آسفالت و اجرای پروژه های عمرانی در کوچه ها و معابر شهرداری منطقه سه بندرعباس آغاز شده است واین روند با عزم جزم شهردار و کارکنان در محلات این منطقه سرعت گرفته است.
  در حالی که برخی از کوچه های محلات بندرعباس نیاز به آسفالت یا ترمیم آسفالت دارد، شهرداری منطقه ۳ بندرعباس نهضت آسفالت را آغاز کرده است که جای قدردانی دارد.
نبود آسفالت باعث می شود که ساکنان این مناطق بخصوص در زمان بارندگی با مشکل مواجه شوند و می‌طلبد  دستگاه‌های مربوطه برای آسفالت کوچه ها و معابر و یا روکش آسفالت اقدام کنند. در همین راستا شهرداری منطقه سه بندرعباس در اقدامی قابل تحسین، آسفالت و روکش آسفالت برخی از محلات را آغاز کرده است.
  بنابه گفته روح ا... مرادی شهردار منطقه 3 بندرعباس، آسفالت کوچه ها، معابر، محله کوی ملت، امیر آباد، سورو، ۴۰۰ دستگاه، حسین آباد و پشت شهرو... اجرایی شده است و این روند تداوم دارد تا میزان خدمات دهی به ساکنان محلات افزایش یابد.
  مرادی زاده افزود: مرحله دوم آسفالت کوچه ها و معابر سطح محدوده منطقه۳شهرداری بندرعباس آغاز شده است.
مرادی زاده جلب رضایت شهروندان را مهمترین اولویت شهرداری عنوان کرد و افزود: بعد از اتمام این مرحله از آسفالت، ساماندهی و بهسازی وضعیت نامناسب آسفالت برخی از کوچه ها و معابر که بر اثر حفاریهای صورت گرفته و هنور ترمیم نشده، انجام خواهد شد. وی خاطرنشان کرد: توسعه آسفالت کوچه ها ومعابر درافزایش سطح رفاه و بهداشت عمومی شهروندان مفید و اثرگذار است که در راستای بهسازی معابر،تسهیل در تردد شهروندان و وسایط نقلیه، عملیات لکه گیری معابر سطح منطقه۳ با تلاش مدیریت عمرانی منطقه و نواحی در حال انجام است.
  مرادی زاده اظهار داشت: بر اساس نیازسنجی های صورت گرفته پروژه آسفالت ریزی کوچه ها و معابر محدوده منطقه۳ با هدف تأمین رفاه و آسایش شهروندان، تسهیل در تردد و ساماندهی و بهسازی محلات انجام می شود.
  مدیرمنطقه۳شهرداری بندرعباس افزود: در مرحله اول این پروژه، بخشهای زیادی از کوچه های محلات انجام شد و در کنار آن ترمیم، بهسازی و روکش آسفالت خیابان ها و معابر دارای آسفالت فرسوده و آسفالت ریزی کوچه ها و معابر فرعی نوساز و فاقد آسفالت در دستور کار شهرداری منطقه۳ گرفت.
  شهردار منطقه 3بندرعباس افزود: هم اینک طرح جامع آسفالت کوچه ها از برنامه های جدی و مستمر شهرداری منطقه۳ است.
  وی خاطر نشان کرد:خدمات رسانی بهینه و کسب رضایتمندی شهروندان از اولویت های اجرای این طرح است و در جهت بهبود چهره عمومی شهر بهسازی و مرمت آسفالت معابر اصلی و فرعی نیز بلافاصله به صورت جدی انجام خواهد شد و تلاش می شود تا با جلوگیری از حفاری های بی جا و مدیریت حفاری های اجتناب ناپذیر، از تخریب آسفالت خیابان ها و کوچه های سطح شهر جلوگیری شود.


  لزوم مشارکت سایر دستگاه ها
  البته این موضوع نشان می دهد که سایر دستگاه ها نیز باید به گونه ای  اقدام کندتااز  تخریب آسفالت در کوچه‌ها و معابر جلوگیری شود.  با توجه به اینکه بسیاری از کوچه‌ها و معابر محلات حاشیه ای و بافت های فرسوده قدیمی هستند نیاز است که طرح شبکه جمع آوری فاضلاب در محلات بندرعباس اجرایی و تکمیل شود تا ساکنان این مناطق از انشعاب این طرح بهره‌مند شوند تا از جاری شدن فاضلاب درون کوچه ها جلوگیری شود. ورود فاضلاب به درون کوچه ها باعث ایجاد بیماری های مختلف از جمله حصبه، بیماری های گوارشی، پوستی و غیره می‌شود که کودکان در این محلات در این فاضلاب ها بازی می کنند و بیمار می شوند.
  عدم اجرای طرح فاضلاب باعث می‌شود که بیماری ها در این مناطق افزایش یابد. در همین راستا ضرورت دارد که طرح جمع آوری  فاضلاب از این مناطق سریعتر به اتمام برسد و تمام محلات حاشیه ای و فرسوده شهر بندرعباس به این سیستم مجهز شوند تا از بروز و شیوع بیماری هانیز جلوگیری به عمل آید. زیرا در صورت عدم اجرای این طرح حتی اگر شهرداری نسبت به آسفالت کوچه ها و معابر اقدام نماید و به دلیل اینکه فاضلاب در کوچه ها جاری
می باشد، آسفالت را تخریب می‌کند. باید از ورود فاضلاب به درون کوچه ها جلوگیری شود تاعمر آسفالت در این مناطق  افزایش یابد.
  از طرفی دیگر در مناطقی که دستگاه های خدمات‌رسان نظیر آب و برق، مخابرات، شرکت گاز و غیره حفاری می کنند، بایستی هر چه سریعتر نسبت به ترمیم حفاری ها اقدام نمایند تا میزان رضایت در مناطق مختلف شهر افزایش یابد ومشکلات ساکنان کاهش یابد. در حال حاضر با عزم جهادی شهردار منطقه سه بندرعباس بسیاری از  کوچه ها و معابر این منطقه در حال ترمیم و آسفالت می باشند و انتظار می رود با روند فعلی، سیمای محلات نیز تغییر نماید.
  آسفالت و روکش محلات باعث می شود که میزان بهداشت نیز در این مناطق ارتقا یابد. اهالی نیز در این مناطق یکی از دغدغه های شان فاضلاب روان و آسفالت کوچه ها می باشد که از اجرای طرح های عمرانی در محلات توسط شهرداری، از این نهاد اظهار رضایت می کنند و نیاز است که این روند ادامه داشته باشد و تمام محلات و معابر آسفالت شوند. البته شهرداری منطقه سه بندرعباس طرح‌های دیگری را نظیر احداث اماکن ورزشی و فرهنگسراها را در برنامه دارد. جوانان این مناطق نیاز دارند که از اماکن فرهنگی ورزشی و تفریحی  پارک، بوستان و غیره نیز بهره مند شوند تا بتوانند اوقاتشان را در آنجا به سر ببرند و از هدر رفت وقت شان جلوگیری شود.
  شهروندان انتظار دارند به خواسته‌های آنها توجه شود و در راه تحقق این خواسته نیاز است که سایر  دستگاه های اجرایی و حتی صنایع غرب بندرعباس نیز در عمران و آبادانی محلات حاشیه ای بندرعباس همکاری لازم را داشته باشند و در این بخش مشارکت کنند و عوارض خود را در موعد مقرر به شهرداری پرداخت نمایند تا اینکه محلات حاشیه ای به  عمران و  آبادانی نزدیک‌تر شوند.
   اگر که با پیگیری ها  و دستور نماینده عالی دولت در هرمزگان هر کدام از صنایع و بنگاه های اقتصادی، گمرکات و معادن،  بنادر و... در عمران و آبادانی و تکمیل پروژه‌های عمرانی آموزشی فرهنگی و تفریحی و غیره در این مناطق نقش آفرینی کنند، بخش زیادی از مشکلات محلات برطرف می شود و عدالت رفاهی، آموزشی، تفریحی، فرهنگی و غیره در این مناطق محقق می شود و از تبعیض در حوزه های مختلف و در مناطق حاشیه ای و بافت های فرسوده جلوگیری خواهد شد و میزان رضایت ساکنان محلات حاشیه ای و بافت های فرسوده نیز افزایش می یابد. اهالی این مناطق نیز خواهان رفع مشکلاتشان می‌باشند. شهرداری نیزبه  تنهایی نخواهد توانست مشکلات را برطرف نماید و نیاز است دستگاه های دیگر نیز در کنار شهرداری برای رفع مشکلات حاشیه نشینان و بافت های فرسوده  اقدام نمایند.

علی زارعی/ دریا