دریا نیوزمدیر کل آموزش و پرورش هرمزگان: به دنبال توسعه مدارس شبانه روزی در بشاگرد هستیم

   دریانیوز: مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: در تلاش هستیم با توسعه مدارس شبانه روزی تعداد رفت و آمد دانش آموزان را کاهش دهیم.

، 08:32   /   کد خبر: 35077   /   تعداد بازدید: 174


   دریانیوز: مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: اکنون ۵۰ وانت سایپا بیش از ۷۰۰ دانش آموز روستایی را در بخش های مرکزی و گافر و پارامون جا به جا می‌کنند که در تلاش هستیم با توسعه مدارس شبانه روزی تعداد رفت و آمد دانش آموزان را کاهش دهیم.
 موسی دادی زاده در خصوص حادثه واژگونی وانت حامل دانش آموزان بشاگردی اظهار کرد: به علت سخت گذر  و کوهستانی بودن راه‌های روستایی در بشاگرد امکان استفاده از خودرو‌های دیگر و مینی بوس نیست.

وی افزود: این حادثه برای دانش آموزانی رخ داد که بصورت روستا- مرکزی تحصیل می‌کردند.مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: اکنون ۵۰ وانت سایپا بیش از ۷۰۰ دانش آموز روستایی را در بخش های مرکزی و گافر و پارامون جا به جا می‌کنند که در تلاش هستیم با توسعه مدارس شبانه روزی تعداد رفت و آمد دانش آموزان را کاهش دهیم.دادی زاده تصریح کرد: امسال با راه اندازی ۳ مدرسه شبانه روزی ۲۰ سرویس وانت سایپا حذف شد و در سال آینده نیز با راه انداز‌ی دو مدرسه شبانه روزی دیگر ۸ سرویس وانت سایپا حذف می‌شود.وی اضافه کرد: هر وانت سایپا بطور متوسط ۶ دانش آموز را جابه جا می‌کند که در حادثه اخیر به علت خرابی وانت سایپای سرویس از خودروی جایگزین و عبوری استفاده شد و شمار دانش آموزان در خودرو نیز ۱۲ نفر بود.


  مدیر کل آموزش و پرورش هرمزگان گفت:آموزش و پرورش بشاگرد آماده پرداخت تسهیلات برای خرید مینی بوس ویژه جابه جایی دانش آموزان در مناطق روستایی این شهرستان است.به گزارش ایسنا، بشاگرد ۱۵ هزار دانش آموز دارد و بیش از ۷۰۰ دانش آموز روزانه با وانت سایپا تردد می‌کنند.