دریا نیوزرئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس مطرح کرد: تغییر پوشش درختی مرکز شهر با توسعه کاشت یاس درختی

، 11:51   /   کد خبر: 34958   /   تعداد بازدید: 284


 دریانیوز: خادم از کاشت نهال یاس درختی در پیاده روهای مرکز شهر بندرعباس خبر داد و گفت: برای اجرای موفق این طرح، نیازمند همراهی کسبه هستیم.
مصطفی خادم اظهار کرد: با توسعه شهرها و افزایش آلودگی هوا نیاز به فضای سبز شهری نیز افزایش یافته و سازمان در تلاش است با توسعه و کاشت درختان، نیاز شهروندان را نسبت به عرصه‌های سبز بیش از پیش تأمین کنند.
 وی افزود: در همین راستا، این سازمان کاشت درخت یاس درختی در پیاده روهای بلوارهای امام خمینی، بلوار سید جمال الدین اسد آبادی، خیابان بهادر شمالی و خیابان شریعتی در جلوی درب مغازه ها آغاز کرده است.خادم دلیل انتخاب این گونه جهت کاشت را رشد سریع و مقاوم نسبت به کم آبی عنوان کرد و گفت: این گیاه بهترین انتخاب برای کاشت در حاشیه خیابان‌ها و روبروی اماکن تجاری است که ضمن ایجاد سایه، باعث خلق مناظر زیبا با ارتفاع بلند و مناسب شده و مانعی برای دید تابلوها و بردهای تبلیغاتی اماکن تجاری نمی‌شود.
   رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس خاطر نشان کرد: متاسفانه در شهر ما گیاهان مورد بی مهری بسیار بالایی قرار گرفته‌اند، که در همین ارتباط اقدامات فرهنگی و آموزشی جهت بالابردن سطح آگاهی مردم ضروری است. خادم بیان کرد: پیش از اجرای این طرح، توزیع بروشور مناسب بین کسبه و مغازه داران صورت گرفته تا از کاشت نهال‌ها در جلوی محل کسبشان اطلاع یابند.
  وی افزود: برای داشتن یک شهر زیبا و خوب نیاز به همکاری  و مشاکت خود شهروندان است و امیدواریم با مشارکت شهروندان و خصوصا کسبه، بتوانیم شهری بیش از پیش آباد و در خور و شان شهروندان شهر بندرعباس داشته باشیم.