دریا نیوزرییس راهنمایی و رانندگی هرمزگان خبر داد؛ 25 هزارمتخلف تجاوز از سرعت در هرمزگان

، 10:20   /   کد خبر: 34919   /   تعداد بازدید: 351


دریا نیوز: همایش طلایه داران ترافیک در بندرعباس با حضور مسئولین  برگزار شد.
به گزارش دریا، صالح پور رییس راهنمایی و رانندگی هرمزگان در همایش طلایه داران ترافیک راهوران و دهیاران محلی که در هفته نیروی انتظامی برگزار شد گفت: امروزه همه مسئولین به این نتیجه رسیده اند که پلیس راهنمایی و رانندگی امین مردم است. امروز در استان هرمزگان توانستیم گام خوبی در زمینه هوشمندسازی برداریم که از سال گذشته تلاش هایی در این زمینه صورت گرفته است. ما در پلیس راهنمایی و رانندگی توانستیم مرکز پالایش تصویری را راه اندازی کنیم.همچنین امسال هم تا این لحظه برای اولین بار یک خودرو مجهز به کنترل هوشمند در سطح شهر بندرعباس داریم، تا تخلف های سطح شهر را به صورت هوشمند ثبت و ضبط نماید.  
  سرهنگ صالح پور بیان کرد: با افزایش جمعیت و مسائل و مشکلاتی که پیش رو داریم سالانه 17000هزار نفر در تصادفات جاده ای جان خود را از دست می دهند.یکی از مشکلاتی که ما در استان هرمزگان با آن روبرو هستیم خصوصاً شهر بندرعباس و حاشیه شهر، موضوع سرعت است که باید به سمت آرام‌سازی برویم .وی در ادامه در زمینه تصادفات افزود: رابطه مستقیمی بین سرعت، عکس‌العمل و توقف خودرو وجود دارد. ما در استان هرمزگان قصد داریم با هوشمندسازی پلیس و راه کار‌ها تصادفات را به شکل بهتری کاهش بدهیم. بیش از دو سوم تصادفات در کشورهایی با سطح درآمد کم و در حال توسعه رخ  می دهد. در کشورهای پیشرفته تحقیقات وسیعی در دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی در مورد علل تصادفات وروش های جلوگیر ی از آن در حال انجام است. با توجه به عنوان کشورهای در حال توسعه برای ایران علی رغم روند افزاینده تعداد و سرعت وسایل نقلیه و رشد بی رویه جمعیت  تصادفات در حال افزایش است.
رییس راهنمایی و رانندگی هرمزگان عنوان کرد: در سال 1397 در هرمزگان 25هزار راننده متخلف در زمینه تجاوز از سرعت مقرربوده است که با آن ها  برخورد شده است.و 68 درصد کشته‌شدگان معلولان و مصدومان حوادث ترافیکی در رانندگی با سرعت بالا  به خود اختصاص داده است. 18  هزار نفر رانندگان موتورسیکلت قانون گریز به علت ارتکاب رانندگی نامتعارف و نداشتن کلاه ایمنی اعمال  قانون و یا توقیف شده اند. 38 درصدجانباختگان را رانندگان و سرنشینان موتور سیکلت تشکیل می دهند و جای نگرانی است. وی گفت: درخصوص علل ترافیک می گوید: اگر ما ترافیک را یک مثلث در نظر بگیریم، انسان، راه و وسیله نقلیه تشکیل می دهد. که با هدف آینده نگری ایمن سازی معابر، تجهیز وسیله نقلیه و در نهایت تاثیر آموزش و تعالی فرهنگی بر عوامل انسانی می تواند در جهات کاهش تلفات جاده‌ای و تصادفات گام برداریم.
در ادامه سرهنگ صالحی افزود: در استان هرمزگان و کشور استفاده از کمربند ایمنی جزئی از فرهنگ شده است و باعث کاهش 40 تا 65 درصد تلفات جاده ای شده است.
در پایان رییس راهنمایی و رانندگی هرمزگان در خصوص نقش مصرف مواد مخدر در بین رانندگان بیان کرد: هوشیاری رانندگان هنگام رانندگی، پرهیز از مصرف مشروبات الکی، و استعمال مواد مخدر و داروهای خواب آور از جمله مواردی است که در کاهش تصادفات نقش بسیاری دارد و استان ما یکی از استان‌های متدوال در این موضوع است.