دریا نیوزتنفس در هواي انتخابات

، 08:45   /   کد خبر: 34904   /   تعداد بازدید: 179


دریانیوز: درحالی به هفته ها و روزهای برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی نزدیک می شویم که جنب و جوش کاندیداهای احتمالی نیز بیش از پیش افزایش یافته و تلاش می کنند با قشرهای مختلف ارتباط بگیرند و رایزنی های لازم را جهت کسب آرای بیشتر انجام دهند و گاهی هم با مدیرانی که با قشر وسیعی از جامعه ارتباط دارند، ارتباط گیری می کنند تا سهم بیشتری از آرای آنها را در صندوق آرای خود داشته باشند. همچنین گاهی گلایه هایی از برخی از پیمانکاران شنیده می شود که مطالبات آنها مانده است و چندین سال پرداخت نشده است که اگر برای کاندید مورد نظر آن مدیر تبلیغ می کرد، زودتر از اینها مطالباتشان پرداخت می شد و چند پروژه دیگرهم به آنها واگذار می شد و با مشکلات فعلی مواجه نبودند. گویا تصمیم گیری برخی مدیران با دیدگاه های سیاسی طرف مقابل هم ارتباط دارد که حتی احقاق حقش نیز بایستی از این کانال باشد. البته شنیده می‌شود که در ادوار مختلف هم برخی پیمانکاران، سرمایه گذاران و سرمایه داران برای برخی کاندیداها هزینه کرده و بعد هم توقعاتی دارند که منجر به پول‌های کثیف می شود و حکایت پول های کثیف موضوعی است که رئیس شورای شهر بندرعباس در جلسه شورای اداری باحضور رئیس دستگاه قضای کشور مطرح کرد و گفت: موضوع سوم، زمینه های اصلی ایجاد فساد در استان هرمزگان است.

چند ماه دیگر انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد. افرادی که پول‌های کلان و کثیف خود را که اغلب در قاچاق کلان بدست آورده‌اند، در انتخابات برای فردی هزینه می کنند، امید چندین برابرشان، به بیت‌المالی است که در دست دستگاه های دولتی و عمومی است. حال که حضرتعالی دستور ویژه در این زمینه داده‌اید و بالاترین مسئول دستگاه قضائی در استان، خود عضو هیات نظارت شورای نگهبان است، امید است این ریشه‌های اصلی فسادهای آینده در این دوره خشکانده شود. خواهشمند است به گونه ای برنامه ریزی بفرمایید که دستگاه های نظارتی و بازرسی مرکز به کمک دستگاه های نظارتی و بازرسی استان در کشف و مجازات فساد سلسه وار بشتابند.خانم جراره به موضوع مهمی اشاره کرده است که بر روند انتخاب کاندیداها اثرگذار است و انتظار می رود با نظارت بیشتر بر این حوزه، افراد اصلح و مردمی وارد خانه ملت شوند و از حقوق‌شان دفاع کنند و فقط به فکر منافع خود واطرافیان نباشند تا مشکلات مردم در حوزه های مختلف با پیگیری آنها برطرف شود.

آن چه که هرمزگان در ادوار مختلف مردم از آن رنج می بردند این است که برخی ها به عنوان وکیل مردم به مجلس راه یافته اند که پس از ورود، موکلان خود را فراموش کرده اند که این آسیب در شورای شهر هم وجود دارد و در هنگام تهیه گزارش های مردمی از مناطق مختلف شهری و روستایی هم بارها این کلام تکراری را از مردم می شنویم که کاندیداهافقط در زمان تبلیغات، وعده های شیرین برای رفع مشکلات می‌دهند و پس از کسب رای، بیشتر آنها مردم و وعده های شان را فراموش می کنند و مردم در مشکلات می مانند و می سوزند ومی سازند.البته از آن طرف هم مردم بایستی کارنامه عملکردی کاندیداها را مورد بررسی دقیق و موشکافانه قرار دهند. اما اگر بستری فراهم می شد تا کاندیداهای مجلس و شورا هم مانند کاندیداهای ریاست جمهوری در رسانه ملی به گزارش عملکرد و مناظره می پرداختند، شاید مردم بهتر می توانستند با آنها آشنا شوند و انتخاب بهتری را داشته باشند. در استان هرمزگان نیاز به نمایندگانی است که از زمان ورود به مجلس پیگیر امورات مربوط به موکلان خود باشند و نه اینکه فقط در ماه‌های منتهی به انتخابات مردم، شعارهایی در دفاع از حقوق مردم دهند.

علی زارعی/دریا