دریا نیوزرئیس سازمان امور اراضی کشور : 700 کیلومتر از اراضی سواحل مکران به نفع دولت سنددار شود

، 09:35   /   کد خبر: 34870   /   تعداد بازدید: 261


دریاینوز: رئیس سازمان امور اراضی کشور گفت: تثبت مالکیت دولتی و صدور سند ۷۰۰ کیلومتر از سواحل مکران از کارهای در اولویت است و این اراضی باید با دخالت دولت به نفع دولت سنددار شود.
علیرضا اورنگی در جلسه رفع تداخل اراضی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان اظهار داشت: تا پایان مرداد ماه ۹۸ حدواد ۸ میلیون و ۶۰۰ هزار از  اراضی کشور تثبیت مالکیت شده و در همین راستا  تعداد ۷۸۰۰ پلاک صادر شده است.وی ادامه داد: استان هرمزگان کار حدود  ۵۰۰ هزار هکتار از اراضی را انجام داده و در رابطه با آن‌ها تصمیم‌گیری شده است.
  رئیس سازمان امور اراضی کشور گفت: فکر نمی‌کنم مسیر ثبت اراضی به نحو مطلوب طی شده باشد ولی نسبت به انتظارات وزیر و مسؤولین کشوری و دستگاه‌های نظارتی عملکرد بسیار پایین است و باید سرعت کار بیشتر شود تا اثر آن باعث کاهش اعتراضات شود.
  اورنگی بیان داشت: یکی از اصلی ترین بنیادهای خوبی که می‌تواند در اعمال حاکمیت نظام نسبت به افراد موثر باشد در بخش تعیین تکلیف پلاک‌های مردم است که مردم هم برای یکبار اسناد مربوط به خودشان را ارائه می‌کنند و نگرانی‌های تولیدکنندگان رفع می‌شود.
  وی عنوان کرد: خواسته وزیر از ما این است که به دنبال و اجرای قوانین و تعیین تکلیف اراضی باشیم و ثبت و صدور سند انجام شود.
   رئیس سازمان امور اراضی کشور بیان کرد: صدور سند خیلی مورد سوال است و هدف غایی برنامه هم همین است که باید برنامه ریزی شود و با یک هدفگذاری صحیح به نتیجه برسد.
  اورنگی خاطرنشان کرد: اصرار دولت بر این است که حدود ۷۰۰ کیلومتر در شهرستان‌های میناب، سیریک و جاسک در سواحل مکران برای تثبیت مالکیت دولت کارهایش انجام شود که این جزو مصوبات شورای عالی توسعه سواحل مکران و مورد تاکید معاون اول رئیس جمهور است.