دریا نیوزامام جمعه بندرعباس تاکید کرد: مطالبه گری با نهادینه کردن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه

دریانیوز: امام جمعه بندرعباس گفت: باید امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه نهادینه کنیم به طوری که همه مطالبه‌گری کنند

، 09:38   /   کد خبر: 34860   /   تعداد بازدید: 479


دریانیوز: امام جمعه بندرعباس گفت: باید  امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه نهادینه کنیم به طوری که همه مطالبه‌گری کنند.
حجت الاسلام  محمد عبادی زاده در نشست شورای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان هرمزگان اظهار داشت:در اسلام روش‌ها و متدهای خاصی برای امر به معروف و نهی از منکر در نظر گرفته شده است که آمران به معروف و ناهیان از منکر باید آن ها را فراگیرند.وی ادامه داد: ما نیازمندیم که قبل از هر چیزی منکر و معروف را بشناسیم و با تبعات آن در جامعه آشنا بشویم تا بتوانیم راه نشر و یا متوقف کردن آن را تعریف کنیم.
  نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان تاکید کرد: کسی حق ندارد تا هنگامی که منکر و معروف را نشناخته به آن ورود کند و از قوه قهریه استفاده کند زیرا این عدم شاخت می‌تواند تبعات منفی در بر داشته باشد.
  حجت الاسلام عبادی زاده بیان کرد: امر به معروف و نهی از منکر جزو مأموریت‌های حکومت اسلامی  است و باید برای تحقق این ماموریت بزرگ تلاش کند.وی ابراز داشت: حاکمان جامعه وظیفه امر به معروف و نهی از منکر دارند و این برای حاکمان یک وظیفه اخلاقی نیست که ما از دریچه اخلاقی به آن نگاه کنیم بلکه یک مسؤولیت است که ملزم هستند آن را انجام دهند.
  امام جمعه بندرعباس گفت: در بحث شناخت معروف و منکر باید مراقبت کنیم که اوضاع با هم تداخل ایجاد نکند به عنوان مثال راه‌های نهی منکر سیاسی، اقتصادی، مدیریتی و ...  را باید بدانیم که چگونه باید باشد. وی ادامه داد: باید امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه نهادینه کنیم به طوری که همه مطالبه‌گری کنند.عبادی زاده اظهار داشت: اگر ما بتوانیم این امر را در جامعه نهادینه کنیم به طوری که همه مطالبه‌گری کنند هیچ قدرتی حتی قدرت قانونی هم نمی تواند ایستادگی کند چون قدرت اجتماعی ایجاد کرده‌ایم‌‌.
  نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان تاکید کرد: امر به معروف و نهی از منکر دو بال دارد. یک بال ایجابی و یک بال سلبی است اما متاسفانه ما همیشه نگاه سلبی می‌کنیم یعنی تنها نهی از منکر، اما در زمینه امر به معروف که بخش ایجابی است کار نکرده‌ایم.
  وی خاطرنشان کرد: بخش ایجابیِ امر به معروف و نهی از منکر است که فرهنگ‌سازی می‌کند و رسانه با تمام ابعادش باید برای گسترش بخش ایجابی سر کار بیاید.