دریا نیوزمدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری هرمزگان خبر داد: اضافه شدن یک شهر به استان هرمزگان

دریانیوز: مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری هرمزگان گفت: طبق ابلاغ وزارت کشور یک شهر دیگر به  استان هرمزگان  به نام طبل در جزیره قشم اضافه شده است و کارهای آن نیز در حال انجام است

، 09:37   /   کد خبر: 34859   /   تعداد بازدید: 456


دریانیوز: مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری هرمزگان گفت: طبق ابلاغ وزارت کشور یک شهر دیگر به  استان هرمزگان  به نام طبل در جزیره قشم اضافه شده است و کارهای آن نیز در حال انجام است.
  به گزارش خبرنگار دریا، که  ۴۰ شهردار برای آن‌ها منصوب شده‌اند و ۳ شهردار دیگر ظرف یک ماه آینده منصوب می‌شوند.وی ادامه داد: طبق ابلاغ وزارت کشور یک شهر دیگر به  استان هرمزگان  به نام طبل در جزیره قشم اضافه شده است و کارهای آن نیز در حال انجام است.
  مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری هرمزگان ابراز داشت: در بحث عملکرد مالی در سال ۹۷ کل اعتبارات دریافتی شهرداری‌ها ۳۸۴ میلیارد تومان بوده است که ۷۳ میلیارد از محل آلایندگی و۳۱۱میلیارد تومان از محل مالیات بر ارزش افزوده بوده است.  
صادقی تاکید کرد: اعتبارات ملی شهرداری‌های استان ۲۵ میلیارد تومان بوده است که از محل بنده «ه» تبصره یک تخصیص یافته است و اعتبار دریافتی شهرداری‌ها در ۵ ماهه اول سال جاری ۱۷۱ میلیارد بوده است و اعتبارات ملی ۱۵ میلیارد و ۲۴۰ میلیون بوده است .
  مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری هرمزگان بیان کرد: جمع کل دریافتی شهرداری‌ها ۱۸۶ میلیارد و ۸۳۷ میلیون تومان به اضافه ۴۰ میلیارد آلایندگی بوده است که قسمتی از آن پرداخت شده است.
 وی ادامه داد: هزینه عمرانی شهرداری بندرعباس ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است و نسبت هزینه‌های جاری و عمرانی بعد از شهرداری بندرعباس شهرداری‌های میناب، درگهان، بندرلنگه، جناح و پارسیان  بیشترین اعتبارات را خرج کرده‌اند.
  صادقی بیان کرد: هزینه‌های جاری شهرداری‌های  رودان، قشم، میناب و جاسک نسبت به هزینه‌های عمرانی بیشتر بوده است.
  مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری هرمزگان با بیان اینکه هرمزگان در بحث پروژه‌های عمرانی اعتبارات ملی در رتبه ۳۱ کشوری قرار دارد اظهار داشت: کل اعتبارات دریافتی استان هرمزگان در سال ۹۷ و ۵ ماهه اول سال ۹۸، ۵۵۵ میلیارد بوده است.
وی تاکید کرد: در آمد داخلی شهرداری‌ها نسبت به سال ۹۶ و ۹۷ ، ۲۶ درصد افزایش یافته است و جمع کل نیروهای کاری در شهرداری‌های استان ۶۶۴۷ نفر است.