دریا نیوزانعقاد تفاهم نامه توسعه رشته گردشگری در آموزش و پرورش هرمزگان

، 09:41   /   کد خبر: 34834   /   تعداد بازدید: 260


دریانیوز: معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش هرمزگان ازانعقاد تفاهم نامه با اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در راستای توسعه رشته گردشگری در هنرستان های کاردانش جزیره هرمز خبر داد.
محمد قویدل با اشاره به ظرفیت های گردشگری استان هرمزگان، گفت: بر اساس تفاهم نامه فی مابین آموزش و پرورش و اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری هرمزگان، اداره کل گردشگری هرمزگان عهده دار تامین نیروی انسانی متخصص جهت آموزش در هنرستان مجری رشته های گردشگری بر اساس سر فصل های مصوب آموزشی  گردیده است.
وی افزود: بازدید از مراکز تخصصی و همچنین فراهم نمودن بستر لازم برای برگزاری دوره های کارورزی هنرجویان رشته گردشگری از دیگر تعهدات اداره کل گردشگری مطابق بنده های این تفاهم نامه می باشد.
قویدل به گسترش رشته گردشگری در هنرستان های استان اشاره کرد و اظهار داشت: ضرورت دارد با توجه به موقعیت جغرافیایی بی نظیر هرمزگان، دارا بودن مناطق بکر، همجواری با دریا، برخورداری از موهبت های طبیعی و خدادادی بی نظیر، بقایای تاریخی، اقلیم های متفاوت و رسم و رسومات ملی-مذهبی و محلی، رشته گردشگری بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش هرمزگان ادامه داد: با توجه به پتانسیل گردشگری بالای هرمزگان و در سالی که به نام رونق تولید است، صنعت گردشگری می تواند زمینه ساز تولید ثروت و اشتغال جوانان در این استان باشد.
قویدل موقعیت جزیره هرمز در مقوله توسعه صنعت گردشگری را مناسب خواند و گفت: افزایش و توسعه آموزش های فنی-تخصصی در هنرستان ها و تربیت نیروی ماهر متناسب با بازار کار با استفاده از ظرفیت دستگاهها و مشارکت سازمان های دیگر را در سال تحصیلی پیش رو دنبال می کنیم و در همین راستا رشته بورس در  هنرستان پسرانه کاردانش جزیره هرمز ، از مهرماه 98 فعال خواهد شد.