دریا نیوزخبر خوش سازمان اوقاف برای جاماندگان اربعین

، 09:41   /   کد خبر: 34833   /   تعداد بازدید: 264


دریانیوز: نماینده اوقاف و امور خیریه در ستاد اربعین گفت: کاروان رهروان منتظر میزبان جاماندگان اربعین حسینی برای استقبال از زائران می‌شود.
رضا معممی مقدم مدیر کل اجتماعی و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه و نماینده اوقاف در ستاد اربعین با اشاره به اینکه جمعیت زیادی از عاشقان حسینی هر سال در پیاده روی بزرگ اربعین حسینی شرکت می کنند و عده ای نیز از این کاروان جا می مانند، اظهار کرد: هر سال ما شاهد استقبال خوبی از نقاط مختلف جهان به ویژه جمهوری اسلامی ایران در پیاده روی بزرگ اربعین حسینی هستیم. عاشقان ابا عبدالله الحسین (ع) در یک فراخوان بزرگ نوای حب الحسین (ع) را از اعماق وجود خود فریاد می زنند و در این حرکت عظیم مشارکت می کنند عده ای در پیاده روی و عده ای نیز خدمات رسانی زوار را به عهده می گیرند.
وی افزود: هر سال ما شاهد جاماندن گروهی از هموطنان گرامی از پیاده روی بزرگ اربعین هستیم که برای مشارکت بیشتر آنها طرح رهروان منتظر یا رهروان امام زمان (عج) را اجرا می کنیم و علاقه مندان می توانند با مشارکت در این طرح به بدرقه یا استقبال زائران امام حسین (ع) بروند و هر کس بنا به توان خود به آنها خدمت کنند.
معممی مقدم تصریح کرد: درموکب های اربعین حسینی بسیاری از هموطنان نذرها و خیرات خود را بین زائران توزیع می کنند ، واقفان و خیران نیز در خدمات رسانی های سازمان اوقاف و امور خیریه مشارکت دارند و از محل موقوفه ها با نیت امام حسین (ع) نیز بسته های پذیرایی ویژه زوار تهیه و توزیع می شود.
مدیر کل اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه و نماینده اوقاف در ستاد اربعین گفت: سازمان در ۱۰ محور میرجاوه در شرق کشور برای زائران پاکستانی و در غرب محورهای چذابه ، شلمچه ، مهران ، خسروی ،کاظمین ،سامرا ، نجف ، کربلا و عمود  ۱۲۱۷ موکب دارد و آماده خدمات  رسانی به زوار در ۱۵ روز آینده است.