دریا نیوزمدیرکل آموزش وپرورش هرمزگان: آموزش و پرورش بدنبال تربیت دانش آموز تمام ساعتی است

، 09:04   /   کد خبر: 34818   /   تعداد بازدید: 195


دریانیوز:  مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت: بدلیل وجود انواع آسیب های فردی و اجتماعی در جامعه و جلوگیری از آسیب های احتمالی باید مطابق سند تحول بنیادین بدنبال تربیت دانش آموزان تمام ساعتی باشیم.
 موسی دادی زاده سرخایی در جلسه مدیران شهرستان بستک گفت: جامعه این انتظار را از مدرسه دارد که تربیت دانش آموزان به گونه ای باشد که این تعالیم یک زندگی مناسب و مطلوب را در جامعه برای آنها فراهم و بسترسازی کند.  وی ادامه داد: هنر معلم باید این باشد به گونه ای تعلیم دهد که شیوه درست تفکر کردن، مقایسه کردن، قدرت نه گفتن، نوع دوستی و گذشت را یادگرفته  ودر زمان خارج از مدرسه و لحظات زندگی بتوانند درست تصمیم گیری و رفتار کنند.   موسی دادی زاده افزود: مطابق سندتحول بنیادین آموزش و پرورش، تربیت دانش آموزان اگر به گونه ای شد که توانستند در تمام لحظات زندگی از خود مراقبت کند و رفتار مطلوب داشته باشد، این دانش آموز تمام ساعتی هست که در طول مراحل زندگی تصمیم درست می گیرد.
  این مسئول، مدارس را به عنوان کانون یادگیری محله نام برد و اظهار داشت: مدرسه باید راهنمای محلات و مرجعی برای رجوع مردم و رفع مشکلات محله باشد و باعث افتخار هرمحله باشند. مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت: وقتی مدرسه محور هرمحله شد، معلم ما نیز مرجع می شود و کرامت آن حفظ خواهد شد. و برای اینکار باید در معلم انگیزه ایجاد شود تا وقت بگذارد و تحقیق کند تا الگوی مناسبی برای دانش آموزان و مردم محله شود.
موسی دادی زاده اظهار داشت: موفقیت دانش آموزان در دانشگاه محصول فعالیت های گذشته است و میوه ای که امروز می چینیم حاصل بذری است که 12 سال پیش در مقطع ابتدایی کاشته شده است و تمام افراد و خیرانی که به هر نحو کمک داده اند در
موفقیت ها سهیم هستند.  وی به پیشرفت علمی دانش آموزان شهرستان بستک اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: در سال جاری تعداد 10 دانش آموز این شهرستان در رشته پزشکی قبول شدند و افراد زیادی هم در رشته‌های مختلف دانشگاه های کلان شهرها وارد شدند که این مهم با برنامه و زمانبندی مدونی است که در آموزش و پرورش صورت گرفته و توانسته دانش آموزان بستکی را از نظر علمی به جایگاه خود برساند.