دریا نیوزتجمع بزرگ تاسوعای حسینی در بندرعباس

  دریانیوز: تجمع بزرگ تاسوعای حسینی با شعار بندرعباس شهر محبین حضرت عباس(ع) در بوستان غدیر زیر پرچم برگزار می‌شود

، 10:17   /   کد خبر: 34696   /   تعداد بازدید: 401


  دریانیوز: تجمع بزرگ تاسوعای حسینی با شعار بندرعباس شهر محبین حضرت عباس(ع) در بوستان غدیر زیر پرچم برگزار می‌شود.
  حبیب بهادری اظهار داشت: آئین عزاداری صبح تاسوعا به همت هیأت‌های مذهبی شهر بندرعباس هر ساله با تجمع عزاداران در بوستان غدیر (زیر پرچم) برگزار می‌شود و امسال نیز این برنامه با حضور پرشور هیئات مذهبی شهرستان بندرعباس برگزار خواهد شد.وی ادامه داد: تصمیم این کار از سال ۹۰ اتخاذ شد و نشان مذهبی فعالیتی را برای شهر بندرعباس انجام دهیم که بعد انجام مطالعات و با در نظر گرفتن شاخصه‌ها و مولفه‌های گوناگون به این نتیجه رسیدیم که بندرعباس را به عنوان نشان مذهبی شهر محبین حضرت عباس را معرفی کنیم.
  مسؤول برگزاری تجمع بزرگ تاسوعای حسینی بیان کرد: استارت تجمع هیئت‌ها در روز تاسوعا را از سال ۹۱- ۹۲ زدیم و اولین برنامه را اجرا کردیم و نیت کردیم که اگر توانش را داشته باشیم هر سال این برنامه را انجام بدیم.
  بهادری بیان کرد: در ایام ولادت سید الشهدا علیه السلام، حضرت عباس(ع) و حضرت زین العابدین(ع) هم ویژه‌برنامه و جشن میلاد با شکوهی در راستای نشان مذهبی شهر بندرعباس برگزار می‌کنیم.
وی ابراز داشت: عیب‌های هم در کار وجود دارد، نقدهایی بر ما وارد است اما تلاش می‌کنیم به لطف خدا و اهل بیت علیهم السلام اعیاد این بزرگواران رو هم پررنگ‌تر برگزار کنیم.
مسؤول برگزاری تجمع بزرگ تاسوعای حسینی اضافه کرد: در این چند ساله شهردار بندرعباس و همچنین مجموعه فرمانداری و صدا و سیما مرکز خلیج فارس حامیان اصلی این اجتماع مردمی روز تاسوعا بوده‌اند. بهادری تاکید کرد: جا دارد از تمامی نیروهای انتظامی، امنیتی و خدماتی تشکر ویژه‌ای را داشته باشیم که در این چند ساله بسیار زحمت کشیده‌اند.
  وی خاطرنشان کرد: برنامه امسال صبح تاسوعا ساعت ۸ صبح در محل بلوار غدیر زیر پرچم برگزار می‌شود.
به گزارش فارس، مسؤول برگزاری تجمع بزرگ تاسوعای حسینی گفت: از مردم و همشهریان عزیز دعوت می‌کنیم که در این مراسم شرکت کنند علاوه بر اینکه مراسم مزبور، مزین به نام قمر منیر بنی هاشم علیه السلام است یادی از ۱۵۰۰ شهید استان هرمزگان خواهیم کرد و عزاداران نیز عکس شهدای محله خود را به همراه داشته باشند.