دریا نیوزاستاندار هرمزگان خبر داد: اختصاص۲۶۰ میلیارد اعتبار برای اشتغالزایی مددجویان در هرمزگان

، 10:31   /   کد خبر: 34676   /   تعداد بازدید: 183


دریانیوز:استاندار هرمزگان گفت: برای سال جاری بالغ بر ۲۶۰ میلیارد تومان اعتبار جهت پرداخت تسهیلات ارزان قیمت اشتغالزایی به افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی در استان هرمزگان اختصاص یافته است.
دکتر فریدون همتی در نشست کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان هرمزگان با اشاره به ارائه گزارش و بررسی برنامه‌ها و سیاست‌های کمیته امداد امام خمینی(ره) در راستای اشتغالزایی برای افراد تحت پوشش این نهاد، عنوان کرد: وضعیت ایجاد اشتغال توسط نهادهای حمایتی استان و همچنین در حوزه اشتغال خرد و روستایی طی پنج سال گذشته، با تشکیل کمیته‌ای مورد راستی‌آزمایی قرار می‌گیرد.وی ادامه داد: برای اینکه تصویری واقعی و شفاف از اشتغال ایجاد شده در استان داشته باشیم، باید به صورت منظم طرح ها و پروژه های این حوزه، مورد رصد قرار گرفته و آمار اشتغال نیز راستی‌آزمایی شود.
  استاندار هرمزگان افزود: برای سال جاری بالغ بر ۲۶۰ میلیارد تومان اعتبار جهت پرداخت تسهیلات ارزان قیمت اشتغالزایی به افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی در استان هرمزگان اختصاص یافته است.وی گفت: با توجه به اینکه این تسهیلات به تازگی ابلاغ شده، با تکمیل پرونده های متقاضیان این تسهیلات ارزان قیمت در راستای اشتغالزایی از نیمه دوم سال جاری پرداخت می شود.
  استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: جهت تسریع در پرداخت این تسهیلات، مجموعه‌ای از ضمانت ها احصا می‌شوند، تا هر یک از متقاضیان متناسب با شرایط خود بتوانند آن ضمانت را در اختیار بانک قرار داده و تسهیلات را به سرعت دریافت کنند.
  همتی در ادامه به ظرفیت‌های هرمزگان در حوزه های کشت گلخانه‌ای، پرورش میگو و ماهی اشاره کرد و گفت: از این ظرفیت‌ها باید در راستای اشتغالزایی و توانمندسازی افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی بهره ببریم.
  استاندار هرمزگان بیان داشت: برای اشتغال افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی در این مجموعه ها کمک و حمایت ویژه انجام می‌دهیم و نیاز است با تشکیل تعاونی ها در این حوزه، این موضوع به صورت جدی تر پیگیری شود.