دریا نیوزمدیرشعب بانک مسکن هرمزگان عنوان کرد: پرداخت تسهیلات به 60 هزار واحد مسکن مهر در هرمزگان

دریا نیوز: داشتن مسکن و سرپناه یکی از نیازهای اولیه و اساسی هر شخص در زندگی محسوب می‌شود. مسکن امروزه بخش زیادی از هزینه‌های افراد را به خود اختصاص می‌دهد و افراد تلاش می‌کنند از راه‌های مختلف بتوانند صاحب خانه شوند

، 10:24   /   کد خبر: 34673   /   تعداد بازدید: 410


دریا نیوز: داشتن مسکن و سرپناه یکی از نیازهای اولیه و اساسی هر شخص در زندگی محسوب می‌شود. مسکن امروزه بخش زیادی از هزینه‌های افراد را به خود اختصاص می‌دهد و افراد تلاش می‌کنند از راه‌های مختلف بتوانند صاحب خانه شوند.با افزایش قیمت مسکن و عدم توازن بین افزایش درآمد افراد و قیمت این کالای مهم در زندگی، باعث می‌شود افراد برای تهیه مسکن به سمت دریافت تسهیلات سوق پیدا نمایند. تسهیلاتی که از سوی بانک‌ها پرداخت می‌شود و در برخی بانک‌ها نیز سختی‌های خود را دارد. به همین دلیل این نیاز وجود داشت که بانکی در کشور به صورت اختصاصی در زمینه مسکن ورود کرده و این بخش را پوشش دهد. در سال 1317 بانک مسکن به عنوان بانک تخصصی مسکن و ساختمان کار خود را در کشور آغاز کرد و تاکنون که بیش از 80 سال از عمر این بانک می‌گذرد، بسیاری از خانواده‌های ایرانی با کمک این بانک و دریافت تسهیلات از آن توانسته‌اند تسهیلات دریافت نمایند و این کالای مهم زندگی خود را تهیه کنند. رسالت اصلی این بانک، کمک به خانه‌دار شدن افراد متوسط و ضعیف جامعه است و در این زمینه نیز اقدامات زیادی از سوی این بانک در سراسر کشور انجام شده‌است که موجب شده بسیاری از افراد این قشر جامعه سرپناهی را برای خود تهیه کرده و در آن زندگی کنند. در این خصوص گفتگویی با محمدرضا بوستان‌افروز مدیر شعب بانک مسکن استان هرمزگان انجام شده که از نظرتان می‌گذرد.
  مدیرشعب بانک مسکن استان هرمزگان گفت: مسکن یکی از مهمترین نیازهای افراد یک جامعه محسوب می‌شود که باید از راه‌های مختلف تامین شود.محمدرضا بوستان‌افروز اظهارداشت: در سال‌های بعد از انقلاب کارهای مختلفی از سوی دولت‌ها برای خانه‌دار شدن مردم انجام شده که در آنها بانک مسکن نقش بسیار مهمی را برای تامین سرمایه ایفا کرده‌است. بوستان‌افروز افزود: رسالت اصلی بانک مسکن ایجاد زمینه مناسب برای خانه‌دار شدن افراد جامعه است که تاکنون این بانک فعالیت زیادی در این زمینه داشته و باعث شده‌است که تعداد زیادی از خانواده‌ها با دریافت تسهیلات از این بانک خانه‌دار شوند.وی در خصوص یکی از بزرگترین پروژه‌های مسکن در کشور که طی سال‌های اخیر اجرا شده عنوان‌کرد: اجرای طرح مسکن مهر در کشور یکی از عظیم‌ترین طرح‌های دولتی برای خانه‌دار کردن مردم بود که پرداخت تسهیلات آن به بانک مسکن واگذار شد و این بانک تسهیلات قابل توجهی را به این طرح اختصاص داد.
  بوستان‌افروز خاطرنشان‌کرد: بانک مسکن در استان هرمزگان به 60هزار و 744 واحد مسکن مهر تسهیلات پرداخت کرده‌است که ارزش این تسهیلات مبلغ 13هزار و پنجاه میلیارد ریال بوده‌است.وی ادامه‌داد: از این تعداد واحد مسکن مهر در استان 56هزار و 327واحد با تسهیلات به مبلغ 10هزار و 970میلیارد ریال، تسهیلات آنها تقسیط شده و در حال پرداخت اقساط آن هستند و چهار هزار و 417واحد نیز هنوز تقسیط نشده‌اند. بوستان‌افروز اضافه‌کرد: در سال جاری چهارصد واحد از مسکن مهر تسهیلات آنها تقسیط شده‌است.
  مدیر شعب بانک مسکن هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود به بافت فرسوده اشاره‌کرد و گفت: یکی از معضلاتی که در شهرها با آن مواجه هستیم وجود بافت‌های فرسوده است که این بافت‌ها به دلیل داشتن خانه‌های قدیمی در معرض خطر هستند که برخی باید بازسازی و بعضی نیز باید نوسازی شوند تا از بروز حوادث در آنها جلوگیری شود.وی ادامه‌داد: بانک مسکن بنا به رسالت خود در زمینه مسکن، پرداخت تسهیلات به خانه‌های مستقر در بافت فرسوده را نیز در دستور کار خود قرار داده تا آنها بتوانند خانه خود را بازسازی یا نوسازی کنند.
  بوستان‌افروز اظهارداشت: در سال جاری 245 واحد برای دریافت تسهیلات بافت فرسوده با اعتبار 147میلیارد ریال معرفی شده‌اند که از این تعداد، 79واحد به مبلغ 47میلیارد و 400میلیون ریال قرارداد پرداخت تسهیلات منعقد شده است و تعداد 56 واحد به مبلغ 33میلیارد و 600میلیون ریال در مرحله عقد قرارداد و تعداد 110واحد نیز به مبلغ 66میلیارد ریال در حال تشکیل پرونده در این بانک هستند.
این مسوول افزود: در سال گذشته نیز در بافت فرسوده استان هرمزگان تعداد 400فقره به مبلغ 160میلیارد ریال تسهیلات از بانک مسکن دریافت کردند.وی در خصوص تسهیلات مسکن روستایی نیز عنوان‌کرد: بانک مسکن علاوه بر مشارکت در خانه‌دار شدن افراد در شهرها، در روستاها نیز برای تامین این مهم مشارکت دارد و برای ساخت مسکن در روستاهای استان تسهیلات پرداخت می‌نماید.
به گفته بوستان‌افروز: در سال جاری برای 250واحد مسکن روستایی اعتبار ابلاغ شده‌است که تاکنون 15فقره تسهیلات به مبلغ شش میلیارد ریال برای آنها پرداخت شده‌است که هر واحد چهارصد میلیون ریال تسهیلات دریافت کرده‌اند.
وی اضافه‌کرد: در سال گذشته تعداد 400واحد روستایی تسهیلاتی به مبلغ 85میلیارد ریال از بانک مسکن دریافت کرده‌اند.
  بوستان‌افروز در بخش دیگری از سخنان خود به پرداخت تسهیلات ازدواج اشاره و خاطرنشان‌کرد: یکی از دغدغه‌های زوج‌های جوان برای شروع زندگی مشترک بحث مالی است و بانک مسکن نیز این موضوع را در اولویت قرار داده و تسهیلات ازدواج را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به این زوج‌ها پرداخت می‌کند.این مسوول اظهارداشت: عملکرد خوب همکارانم در مدیریت شعب بانک مسکن استان هرمزگان در زمینه پرداخت تسهیلات ازدواج باعث شده‌است که این بانک عملکرد خوبی در پرداخت تسهیلات ازدواج داشته‌باشد تا بتواند بخشی از دغدغه جوانان برای شروع زندگی مشترک را رفع نماید.   وی در خصوص تعداد تسهیلات ازدواج پرداختی عنوان‌کرد: در سال گذشته مدیریت شعب بانک مسکن استان هرمزگان 923فقره تسهیلات ازدواج به ارزش 141میلیارد و 600میلیون ریال به زوج‌های جوان پرداخت نموده‌است.
بوستان‌افروز اضافه‌کرد: در سال جاری نیز تاکنون بانک مسکن هرمزگان 437فقره تسهیلات ازدواج به مبلغ 133میلیارد و 500میلیون ریال پرداخت کرده‌است.
  مدیرشعب بانک مسکن هرمزگان در ادامه گفت: بانک مسکن علاوه بر پرداخت تسهیلات در زمینه مسکن، برای اشتغال افراد جامعه به خصوص مددجویان بهزیستی و کمیته امداد و جانبازان و ایثارگران تسهیلاتی را پرداخت می‌نماید. وی افزود: در سال جاری به منظور ایجاد اشتغال برای جانبازان و ایثارگران استان مبلغ پنج میلیارد ریال اعتبار ابلاغ شده که تاکنون مبلغ 2میلیارد ریال آن پرداخت شده‌است.
بوستان‌افروز ادامه‌داد: در سال گذشته نیز تعداد 25فقره تسهیلات به مبلغ پنج میلیارد ریال به این قشر از جامعه استان پرداخت شده‌است.
  وی درباره پرداخت تسهیلات به مددجویان بهزیستی نیز اظهارداشت: در سال جاری برای پرداخت تسهیلات به مددجویان بهزیستی نیز هشت میلیارد ریال اعتبار ابلاغ شده که تاکنون یک میلیارد ریال آن پرداخت شده‌است.
  به گفته بوستان‌افروز: سال گذشته مددجویان تحت پوشش بهزیستی 21فقره تسهیلات به مبلغ سه میلیارد و صد میلیون ریال از بانک مسکن دریافت کرده‌اند.
  وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان‌کرد: بانک مسکن علاوه بر پرداخت تسهیلات و دیگر کارهای بانکی، در بخش رسالت اجتماعی نیز وظیفه خود می‌داند که مشارکت داشته‌باشد.
بوستان‌افروز اضافه‌کرد: بانک مسکن تنها بانکی است که در استان هرمزگان اقدام به برگزاری جشن گلریزان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد انجام می‌کند و در این راستا نیز امسال ششمین جشن گلریزان را در بانک با مشارکت کارکنان و مشتریان بانک برگزار کردیم.وی گفت: در راستای اجرای مسئولیت اجتماعی بانک، دبستان شهدای بانک مسکن در شهر سندرک افتتاح شد و به دانش‌آموزان این شهر که آینده‌سازان این سرزمین هستند اهدا شد. همچنین اهداء لوازم‌التحریر به دانش‌آموزان نیازمند در ابتدای سال تحصیلی از دیگر اقدامات این بانک در این راستا بوده‌است. مدیرشعب بانک مسکن هرمزگان در پایان اظهارداشت: عاملیت طرح پروژه ملی ساخت هفت هزار و ۱۲۵ واحد مسکن در استان هرمزگان که در هفته دولت سال جاری کلنگ آن زده شد نیز به بانک مسکن واگذار شده است.