دریا نیوزمعاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان: فعالان پرورش میگو ازبازار بورس نهایت بهره را ببرند

، 09:46   /   کد خبر: 34670   /   تعداد بازدید: 186


دریانیوز: معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: فعالان صنعت پرورش میگو از ظرفیت بازار بورس برای فروش محصولات تولیدی خود نهایت بهره را ببرند و این بازار بسیاری از دغدغه های تولید کنندگان در زمینه بازاریابی محصولات تولیدی آنها را مرتفع خواهد نمود.


 ایرج حیدری در نشست تخصصی نمایندگان بورس با مدیران و بخش خصوصی استان هرمزگان با محوریت عرضه میگو در بورس با اشاره به اهمیت بازار بورس، عنوان کرد: عرضه میگو به  بورس روند بازاریابی  این محصول را در سطح ملی و بین‌المللی تسهیل خواهد کرد.

وی با اشاره به مزیت صادراتی میگو، اظهار داشت: میگو به واسطه ارزش غذایی بالایی که دارد دارای ظرفیت صادراتی بالایی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان تصریح کرد: توسعه صنعت میگو با هدف ایجاد اشتغال، افزایش تولید و تحقق درآمدهای ارزی در دستور کار قرار گیرد و این صنعت باید منافع ملی در زمینه افزایش درآمدهای ارزی را تامین نماید.

حیدری گفت: باید درآمدهای ارزی ناشی از صادرات میگو به چرخه اقتصاد کشور باز گردد تا این مهم زمینه ساز کاهش اتکا کشور به درآمدهای نفتی شود.معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان اظهار داشت: واگذاری اراضی مختلف برای پرورش میگو و ارائه تسهیلات به متقاضیان پرورش میگو با هدف افزایش درآمدهای ارزی است.

حیدری اظهار داشت: فعالان صنعت پرورش میگو از ظرفیت بازار بورس برای فروش محصولات تولیدی خود نهایت بهره را ببرند و این بازار بسیاری از دغدغه های تولید کنندگان در زمینه بازاریابی محصولات تولیدی آنها را مرتفع خواهد نمود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: عرضه میگو در بازار بورس زمینه ساز رونق بیش از پیش صنعت میگو در هرمزگان می گردد.حیدری تصریح کرد: با تلاش های صورت پذیرفته شده از سوی مدیریت عالی استان، جهاد کشاورزی و شیلات و سایر دستگاه های اجرایی، صنعت میگو در هرمزگان در حال شکوفایی است و زمینه ساز تحقق برنامه های سال رونق تولید در هرمزگان خواهد شد.