دریا نیوزمعاون بانک توسعه تعاون کشور: بخش تعاون سهم کمی از اشتغال کشور را دارد

دریانیوز: ظرفیت مناسبی برای حمایت از تعاونگران فراهم شده است

، 09:31   /   کد خبر: 34663   /   تعداد بازدید: 382


   دریا نیوز: معاون بانک توسعه تعاون کشور با بیان اینکه بخش تعاون سهم کمی از اشتغال کشور را دارد و انتظار می‌رود افزایش یابد، تصریح کرد: فرصت بزرگی برای بخش تعاون در جهت استفاده از ظرفیت بانک توسعه تعاون که 70 درصد تسهیلات این بانک باید به بخش تعاون اختصاص داده شود، فراهم شده است.
    به گزارش ایسنا، ایرج شیخ‌زاده در چهاردهمین دوره معرفی تعاونی‌های برتر استان هرمزگان، اظهار کرد: شاهد تلاش‌های بخش تعاون در سراسر کشور بوده‌ام و تلاش شده تعاونی‌های شایسته به‌عنوان تعاونی‌های برتر ملی و استانی انتخاب شوند.
  وی افزود: قرار بر این شد که به تعاونی‌های برتر ملی 300 میلیون تومان تسهیلات 14 درصد و همچنین ضمانت‌نامه بانکی و به تعاونی‌های برتر استانی 50 میلیون تومان تسهیلات 14 درصد و همچنین ضمانت‌نامه بانکی اختصاص داده شود. معاون بانک توسعه تعاون کشور تصریح کرد: بناشده بسیاری از مؤسسات دولتی ازجمله بسیاری از بانک‌ها به‌جز تعدادی بانک ذیل اصل 44 قانون اساسی به‌تدریج خصوصی شوند و اقتصاد کشور به سمت غیردولتی پیش رود و این اهمیت بخش تعاون را که از تأکیدات مقام معظم رهبری بوده نشان می‌دهد. شیخ‌زاده عنوان کرد: فرصت بزرگی برای بخش تعاون در جهت استفاده از ظرفیت بانک توسعه تعاون که 70 درصد تسهیلات این بانک باید به بخش تعاون اختصاص داده شود، فراهم شده است.
  وی خاطرنشان کرد: نگاه توسعه تعاون به این است که شرایطی برای بخش تعاون برقرار کند تا بتواند تعاملات خوبی با فعالان این بخش ایجاد کند و شرایط خود را به‌گونه‌ای می‌بینیم که موجودیتمان در اختیار فعالان اقتصادی این بخش است. معاون بانک توسعه تعاون کشور بیان کرد: بخش تعاون سهم کمی از اشتغال کشور را دارد و انتظار می‌رود افزایش یابد که امیدوارم به کمک هم بتوانیم در جهت اعتلای بخش تعاون قدم برداریم.