دریا نیوزمروری بر عملکرد صندوق کارآفرینی امید هرمزگان در هفته دولت:افتتاح کارگاه تولید البسه محلی در روستای حسنلنگی

دریا نیوز: با حضور عزیزاله کناری فرماندار بندرعباس، یاسر پرورش مدیر صندوق کارآفرینی امید هرمزگان، شمس الدینی بخشدار تخت، دهیار وشورای اسلامی بخش ، معتمدین روستاو اصحاب رسانه کارگاه تولیدی البسه محلی و صنایع دستی در روستای حسنلنگی شهرستان بندرعباس افتتاح شد

، 13:52   /   کد خبر: 34648   /   تعداد بازدید: 252


دریا نیوز: با حضور عزیزاله کناری فرماندار بندرعباس، یاسر پرورش مدیر صندوق کارآفرینی امید هرمزگان، شمس الدینی بخشدار تخت، دهیار وشورای اسلامی بخش ، معتمدین روستاو اصحاب رسانه کارگاه تولیدی البسه محلی و صنایع دستی در روستای حسنلنگی شهرستان بندرعباس افتتاح شد.

فرماندار بندرعباس با بیان اینکه هفته دولت فرصتی برای تقویت همدلی بین دولت و ملت است، گفت: این ایام فرصتی است تا مردم قدرشناس ایران اسلامی با دستاوردها و تلاش‌های خادمان خود در مجموعه دستگاه‌های دولتی آشنا شده و به این باور برسند که مردان دولت هیچ مقصودی جز کسب رضای الهی و خشنودی خلق خدا و ایجاد جامعه ای سراسر شور و نشاط و امید ندارند.

عزیزاله کناری اظهارداشت: طرح های پرداختی صندوق کارآفرینی امید به دلیل قرض الحسنه بودن و نظارت جامعی که به این طرح ها هست، همیشه جز بهترین طرح های شهرستان بندرعباس هستند و بیشترین رضایت مردم از همین طرح هاست.

کناری افزود: باید از زحمات همه پرسنل صندوق تشکر کرد که توانسته اند با پرداخت سریع و آسان موجب خشنودی اهالی روستا شوند و امیدوارم این راه خدمت رسانی به مردم را همچنان با قدرت ادامه دهند.

یاسر پرورش مدیر صندوق کارآفرینی امید استان هرمزگان در ادامه گفت: صندوق کارآفرینی امید استان هرمزگان با پرداخت بیش از 1700 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون موجب ایجاد اشتغال بیش از 17هزار نفر به طور مستقیم شده و به عنوان نمونه، این کارگاه تولید البسه محلی و صنایع دستی با دریافت 3 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه و ایجاد اشتغال مستقیم برای 16 نفر توانسته است نقش مهمی در ایجاد اشتغال بانوان روستایی داشته باشد.

افتتاح کارگاه تولیدی صنایع دستی با صدف در فاریاب ایسین

کارگاه تولیدی صنایع دستی با صدف در روستای فاریاب ایسین با حضور یاسر پرورش مدیر صندوق کارآفرینی امید استان هرمزگان افتتاح شد.

پرورش ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت:چه افتخاري بهتر از اين كه خادم مردم باشيم و رضاي الهي را در پيش داشته باشيم. همه پرسنل صندوق استان بايد با عزم و اراده جدي و نيل به اهداف نظام مقدس جمهوري اسلامي نهايت تلاش خود را در انجام امور مردم بکار گیرند.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان هرمزگان افزود: کارگاه تولیدی صنایع دستی با صدف نشان‌دهنده میراث هنری و بومی استان هرمزگان است و تولیدات این گارگاه مشابه داخلی ندارد و قابلیت صادرات به کشورهای حوزه خلیج فارس را دارا می باشد.

حمیده خاوران مجری طرح این کارگاه در ادامه گفت: به دلیل خاص بودن صنایع دستی این کارگاه، خدارو شاکرم توانستیم علاوه بر رونق دادن به این هنر، شاگردان زیادی تربیت و به بازار کار معرفی کنیم.

وی افزود: از خدمات صندوق شهرستان بندرعباس تشکر می کنم که برخلاف سایر بانکها با پرداخت به موقع و تسهیل در ضمانت موجب شد در سریع ترین زمان ممکن این تسهیلات را دریافت نمایم.

این کارگاه تولیدی با دریافت 3میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه و ایجاد اشتغال بیش از 6نفر به صورت مستقیم و 13نفر به صورت غیرمستقیم شده است و جز طرح های موفق پرداختی صندوق استان هرمزگان می باشد.

افتتاح صندوق کارآفرینی امید سیریک

با حضور حیدری معاون اقتصادی استاندار هرمزگان، جمال الدینی فرماندار شهرستان سیریک،هندیان مديركل دفتر جذب و حمايت از سرمايه‌گذاري استانداري هرمزگان، یاسر پرورش مدیر صندوق استان هرمزگان، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر سیریک، صندوق کارآفرینی امید شهرستان سیریک افتتاح شد.

معاون اقتصادی استاندار هرمزگان در خصوص افتتاح صندوق شهرستان سیریک گفت: وجود صندوق کارآفرینی امید در این شهرستان نوید رونق بخشیدن به کسب و کار و ایجاد اشتغال جدید می دهد و امیدوارم این صندوق مانند سایر صندوق های شهرستان موجب خیر و برکت در سفره اهالی شود.

یاسر پرورش در ادامه با ارائه گزارشی از عملکرد صندوق کارآفرینی امید در شهرستان سیریک گفت: در شهرستان سیریک فقط دو بانک وجود دارد و به دلیل استقبال و درخواست های مکرر مسولین و اهالی جهت افتتاح و شروع به کار صندوق شهرستان سیریک به صورت مستقل و باتوجه به اینکه صندوق شهرستان سیریک زیر مجموعه صندوق شهرستان میناب بود و به دلیل بعد مسافت و کمبود نیرو در شهرستان میناب، نیاز به مستقل بودن شعبه احساس می شد دکتر نوراله‌زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید دستور افتتاح صندوق در این شهرستان را صادر نمود.

افتتاح طرح پرواربندی دام سبک در رودان

طرح پرواربندی دام سبک بره 200 راسی بخش بیکاه در شهرستان رودان با حضور غلامپور فرماندار رودان، بخشدار و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان افتتاح شد.

فرماندار شهرستان رودان در زمان افتتاح گفت: ورود صندوق کارآفرینی امید در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اشتغال روستایی موجب تسریع در پرداخت ها شد که امروز شاهد نتیجه آن هستیم. پرورش دام سبک در شهرستان جز طرح های اشتغالزا با درآمد بالاست که با همت اهالی روستا و کمک صندوق کارآفرینی امید در پرداخت سریع تسهیلات قرض الحسنه موجب رونق گرفتن دوباره روستاها هستیم.

غلامپور افزود: از زحمات پرسنل صندوق کارآفرینی امید شهرستان رودان تشکر می کنم و امیدوارم در شش ماه دوم سال هم طرح های بیشتری شناسایی و پرداخت گردد.

طرح پرواربندی دام سبک بره 200 راسی با دریافت 25میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه موجب ایجاد اشتغال برای 5 نفر شده است.

افتتاح طرح پرورش دام شتر در شهدادی حاجی آباد

طرح پرورش دام شتر در روستای شهدادی از توابع شهرستان حاجی‌آباد با حضور حمید جهانگیری فرماندار حاجی آباد، کمالی رئیس صندوق کارآفرینی شهرستان و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی حاجی‌آباد افتتاح شد.

حمید جهانگیری فرماندار حاجی آباد در افتتاح این طرح گفت: صندوق کارآفرینی امید شهرستان حاجی آباد با شناسایی و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه فرصت جدیدی در راستای اشتغالزایی در شهرستان به وجود آورده است.

فرماندار حاجی آباد افزود: این طرح به نمایندگی از تمام طرح های اشتغال روستایی افتتاح گردید و عملکرد صندوق کارآفرینی امید در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی بسیار ارزنده است.

کمالی رئیس صندوق شهرستان حاجی آباد در ادامه گفت: این طرح با استفاده از تسهیلات قرض الحسنه اشتغال روستایی و عشایری به مبلغ 55میلیارد ریال توانسته است برای 6 نفر به طور مستقیم شغل ایجاد کند.