دریا نیوزمعاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه هرمزگان خبرداد: اجرای طرح بصیرت عاشورایی در45 بقعه هرمزگان

دریانیوز: 16 مُبلغ اعزامی از قم هستند ومابقی بومی و مقیم استان هستند

، 09:16   /   کد خبر: 34635   /   تعداد بازدید: 321


دریانیوز: معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه هرمزگان اظهارداشت : طرح بصیرت عاشورایی در45 بقعه در سراسر استان از اول تا12 محرم برگزار می شود.


   به گزارش خبرنگار دریا؛ حجت الاسلام والمسلمین مصطفی آزادی درجمع خبرنگاران با تسلیت ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام افزود: دو خیمه معرفت هم در بقاع متبرکه امامزاده سیدمظفر(ع) بندرعباس و سیدسلطان محمد(ع) رودان با غرفه های مشاوره ،وقف، خانواده، پاسخگویی به شبهات و احکام، ایستگاه همه واقف باشیم، کودک و نوجوان و چندرسانه ای با حضور مبلغانی که دوره تخصصی دیده اند،  برپا می شود.

آزادی بابیان اینکه 60مبلغ دینی در این ایام، اجرای برنامه خواهند داشت؛ خاطرنشان کرد :16 مبلغ اعزامی از قم هستند ومابقی بومی و مقیم استان هستند.

وی تصریح کرد:برنامه لبیک یا حسین(ع) در دوم محرم در 5بقعه شاخص استان به مناسبت ورود کاروان امام حسین(ع) به کربلا با هدف لبیک به اهداف و پیام های نهضت عاشورا و  مراسم شیرخوارگان حسینی(ع) در روزجمعه در سطح بقاع متبرکه استان برگزار می شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه هرمزگان گفت: برنامه احلی من العسل روز شنبه با حضور دانش آموزان نوجوان، برگزاری مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی همراه با اقامه جماعت ظهرتاسوعا وعاشورا، رهروان زینبی(س) در 12محرم ویژه بانوان، شام غریبان و برگزاری هر روزه مراسم عزاداری در بقاع متبرکه از دیگر برنامه های این ایام سوگواری است.

وی از اجرای طرح شمیم حسینی از محل موقوفات با نیات روضه خوانی که مقید به زمان ومکان خاصی نیست با همکاری مرکز افق بقاع متبرکه  خبر داد و افزود: این برنامه در شهرستان های بندرعباس، رودان، حاجی آباد وقشم از یکشنبه دهم تا 14شهریور برگزار می شود وبه 250هیئت مذهبی مجوز دار بین 300تا500هزار تومان اقلام غذایی و پارچه و... مورد نیاز این ایام داده می شود.
 

آزادی از پخش مستقیم مراسمات عزاداری در حرم مطهر امامزاده شاه قطب الدین حیدر(ع) رودان در هفتم محرم، مراسم تاسوعا وعاشورای حسینی از امامزاد سید محمد(ع) حاجی آباد، شام غریبان عاشورا در امامزاده سیدمظفر(ع) بندرعباس از صداوسیمای مرکز خلیج فارس خبرداد.


  به گفته معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه هرمزگان برای ده بقعه امامزاده و 170مسجد در استان در سال گذشته مبلغ 32میلیارد و 474میلیارد ریاد اعتبار دولتی جهت تجهیز، تکمیل و احداث این اماکن تخصیص یافت.وی میزان
وقف های جدید در 5ماهه نخست سال جاری را 15وقف اعلام کرد.


  برنامه های اوقاف بندرعباس
  

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان بندرعباس نیز گفت: طرح بصیرت عاشورایی در 15بقعه در این شهرستان باحضور22مبلغ بومی و  هفت مبلغ دینی اعزامی ازقم برگزار می شود که دو نفرشان در جزیره هرمز و 5نفر در بندرعباس  اجرای برنامه دارند.حجت الاسلام والمسلمین شهبازی از برگزاری ویژه برنامه های رهروان زینبی در حرم مطهر امامزاده سیدمظفر(ع) بندرعباس، احلی من العسل در هشتم محرم در حرم امامزاده سیدکامل(ع) بندرعباس، مراسمات تاسوعا و عاشورا در بقاع متبرکه، لبیک یا حسین(ع) در روز دوشنبه بین نماز مغرب وعشاء در حرم امامزاده سیدمظفر(ع) و سایر بقاع مجری طرح، شمیم حسینی در  حرم امامزاده سیدمظفر(ع) خبرداد.
وی افزود: در راستای اجرای امینانه نیات واقفین از هیئات مذهبی و بخصوص برگزاری مراسم در ساحل خواجه عطاء در ماکت حرم حضرت زینب(س)  از محل موقوفات با نیت عزاداری حضرت سیدالشهدا(س)حمایت می کنیم که برگزاری این مراسم در سال گذشته در خواجه عطاء بازتاب بسیار خوبی در استان و خارج از استان و دفتر مراجع تقلید داشت.