دریا نیوزحجت الاسلام لبخندان امام جماعت مسجد صاحب الزمان محله الشهدا: یادواره شهدای محله الشهدا بندرعباس برگزار خواهد شد

دریانیوز: امسال نیز یادواره شهدای محله الشهدا با حضور خانواده های شهدا، جانبازان و رزمندگان محله، هشتم شهریور ماه در مسجد محل برگزار خواهد شد

، 13:46   /   کد خبر: 34621   /   تعداد بازدید: 197


دریانیوز: محله الشهدا بندرعباس تنها محله ای در بندرعباس است که هر کوچه از این محله نشان از خاطرات یک شهید یا جانباز را در سینه دارد.

از زمان احداث مسجد محل بیش از چهار نسل می گذرد اما نسل های بعد و جوانان آن، هرگز یاد و نام دوران طلایی شهادت نسل قبل از خود را هرگز فراموش ننموده و با چاپ کتاب خاطرات شهدا و برگزاری یادواره شهدای محله حرارت و شوق شهادت و دفاع از میهن را یک بار دیگر زنده می کنند.
امسال نیز یادواره شهدای محله الشهدا با حضور خانواده های شهدا، جانبازان و رزمندگان محله، هشتم شهریور ماه در مسجد محل برگزار خواهد شد.
حجت الاسلام لبخندان امام جماعت مسجد صاحب الزمان محله الشهدا گفت: شهدا ستارگان درخشان مسیر بندگی ومعرفتی هستند که هدایت وسعادتشان را از پایگاه هایی به ودیعه گرفتند که سرآمد ترویج معارف اهل بیت علیه السلام است. اگر نگاهی کوتاه اما عمیق به زندگی این یاران با معرفت داشته باشیم خواهیم دید که به سیر تربیت صحیح از آغوش خانواده هایی رشد یافته اند که حفظ و صیانت از دین برایشان مهم و حیاتی بوده و مساجد به عنوان قلب حرکت فرهنگی جامعه با حضورشان نورانیتی دو چندان یافته بود. اکنون که این ستارگان درخشان خونین بال، با گذشت زمان به خورشیدی تابان بدل شده اند و نام ویاد معرفتشان از همه حصارهای کتمان عبور کرده است وگام اول را با خون خودبرداشتند و اعتماد دل ها و جان ها شده اند،
این نورانیت و تجلی بیش از همیشه ادامه خواهد داشت. حجت الاسلام لبخندان با اشاره به اهمیت زنده نگهداشتن یاد و نام شهدای این محله گفت: محله الشهدا بندرعباس این افتخار را داردکه به مسیر درخشش و فروزندگی روز افزون به واسطه شهادت بیش از 48شهید گلگون کفن، شاخصه و الگویی باشد که با تعمق بر راه و منش و سلوک رفتاری این جوانان اهل بصیرت مسیر آینده را برای نسل امروز و فردا با نور معنویت ایشان روشن ساخت . زیرا این شهدا الگویی هستند که با بینش خود توانسته اند منشی ماندگار از خود بر جای گذارند و نه تنها سرمشق جوانان امروز بلکه پرچمداران عزت و سربلندی نسل فردا نیز باشند.
هر کوی و برزن این محله را که نظاره کنید یادآور خاطرات شهدایی است که اگر ایثارها و رشادتهایشان را هر روز در ذهن مرور کنیم و نگذاریم غبار فراموشی بر آن بگیرد، اجتماع پیرامونمان در برابر توطئه های دشمنان اسلام واکسینه خواهد شد و جوانان این محله باید با تأسی از سیره شهدا در گام دوم انقلاب نقش آفرین باشند و امروز خانواده های شهدای عزیز و ما به عنوان واژگان این آرمان بلند بایدادامه دهنده این مسیر روشن باشیم و به رغم کید روزافزون دشمنان اسلام و مسلمین زنگ بیداری را هر روز به صدا در آوریم چرا که عصر حاضر عصر جنگ نرم است و بصیرت و آگاهی دو چندان می طلبد و باید روز به روز با نکته یابی و نکته سنجی زندگی شهدا را در جامعه رواج دهیم که قطعا الگو برداری و سرمشق پذیری از راه و زندگی شهدا تضمین کننده حیات جامعه خواهد بود انشاالله.
شایان ذکر است محله الشهدا بندرعباس از اولین روزهای مبارزات انقلاب تا کنون با پرورش جوانان مومن و متعهد مفتخر به تقدیم 48 شهید است و طی هشت سال دفاع مقدس، یکی از مهم ترین مراکز ساماندهی و اعزام رزمندگان به جبهه های جنگ محسوب می شد. در سالهای پس از جنگ نیز این مسجد به یکی از مهم ترین
کانون های جریان سازی سیاسی و فرهنگی مبدل شده است و بسیاری از نخبگان، مدیران و فرماندهان نظامی هرمزگانی حاصل رشد و پرورش در محیط فرهنگی و مذهبی مسجد صاحب الزمان محله الشهدا می باشند.