دریا نیوزامام جمعه بندرعباس: حوزه های علمیه باید خود را به جهانیان بشناسانند

، 12:48   /   کد خبر: 34610   /   تعداد بازدید: 186


دریانیوز:  حجت الاسلام والمسلمین عبادی گفت: حوزه های علمیه به عنوان مرکز تولید محتوای دینی و یک مرکز ثقل تربیت مربیان و محققان در حوزه دینی باید خود را به جهانیان بشناساند.

به گزارش خبرنگار دریا ، حجت الاسلام و المسلمین «محمد عبادی» که به همراه اعضای شورای سیاستگذاری کنگره امام سجاد(ع) به قم سفر کرده است، د

ر گفت وگو با خبرنگاران تصریح کرد: دنیا در دوره کنونی از لحاظ ارتباطات و تعامل رسانه ای به دهکده جهانی مبدل شده است.نماینده ولی فقیه در هرمزگان افزود: نقش رسانه ها در دنیای مدرن امروزی بر کسی پوشیده نیست. حوزه های علمیه به عنوان مرکز تولید محتوای دینی و یک مرکز ثقل تربیت مربیان و محققان در حوزه دینی باید خود را به جهانیان بشناساند.وی تصریح کرد: جهانیان باید بدانند ما در کجا قرار داریم  و با همدیگر در ارتباط باشیم. متاسفانه این مساله در غفلت قرار گرفته بود و احساس می کردیم حوزه در دنیای امروز شناخته شده نیست.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی خاطرنشان ساخت: هنوز در کشور ما نیز جایگاهی که باید داشته باشد ندارد و در دانشگاه ها نیز نخبه ها و استادان دانشگاهی شناخت لازم را از حوزه های علمیه ندارند.امام جمعه بندرعباس ادامه داد: خبرگزاری‌ها نظیر خبرگزاری حوزه رسالت معرفی حوزه های علمیه را در متن جامعه و نخبگان معرفی کرده و در عرصه بین الملل نیز به معرفی حوزه علمیه بپردازد.