دریا نیوزبا دستورمستقیم رئیس جمهور آغاز شد: عملیات اجرایی احداث ۷هزار واحد مسکونی در هرمزگان

دریانیوز: عملیات اجرایی ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور آغاز شد

، 12:44   /   کد خبر: 34608   /   تعداد بازدید: 501


دریانیوز: معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: عملیات اجرایی ۷هزار واحد مسکونی با دستور مستقیم رئیس جمهوری در هرمزگان آغاز شد.

  به گزارش خبرنگار روزنامه دریا، سید محمدپژمان در مراسم آغاز عملیات اجرایی هفت هزار واحد مسکونی در استان هرمزگان که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهور برگزار شد،بیان کرد: با توجه به اینکه تقاضای زیادی در بخش مسکن وجود دارد تصمیم‌گیری شد که به جهت رونق بخشیدن به این امر تولید مسکن را در کشور افزایش دهیم.
  معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: باید بتوانیم  فرایند تولید مسکن را افزایش دهیم خصوصاً برای جوانان  و افرادی که قصد ازدواج دارند.اگر در فرایند تولید نتوانیم به میزان تقاضایی که وجود دارد عرضه کنیم به طور طبیعی با کمبودی در بخش عرضه مواجه خواهیم شد. اگر در عرضه و تقاضا تعادل وجود نداشته باشد افزایش قیمت رخ خواهد داد.
  محمد پژمان گفت: از آنجائیکه دهک های بالای پنج می توانند مسکن خود را تامین کنند دهک های دو وسه نیاز به همراهی دولت دارند و با کمک تسهیلات دولت وسرمایه گذاری خود مشکل مسکن را حل کنند.مدیرعامل شرکت بازآفرین شهری ابراز داشت: سه دهک در کشور وجود دارد که نیازمند همراهی دولت هستند؛ ما اگر بتوانیم شغل و درآمد را برای تمام دهک‌های ایجاد کنیم هر کس می‌تواند متناسب با دهک ها خود مسکن را تامین کند اما با توجه به شرایط دولت تصمیم به حل مشکل مسکن به صورت درونی گرفته شده است.
 پژمان خاطرنشان کرد: دولت برای کمک کردن به بخش عرضه و ایجاد واحدهای مسکونی که بتوانند جوابگو باشند، مبادرت به این برنامه کرده است که ظرف سال 98 و 99 بتوانیم 400 هزار واحد از امکاناتی که در اختیار وزارت راه و شهرسازی
می باشد واحدهای مسکونی تولید کنیم و در اختیار مردم قرار بدهیم. وی بیان داشت: تمام بخش‌های وزارت خانه راه و شهرسازی تمام امکانات خود را به میدان آورده‌اند  تا بتوانند در بهبود شرایط اقتصادی تاثیرگذار باشند.
  معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: یک سوم اقتصاد ایران در بخش مسکن فعال است و با توجه به ماشین‌آلات و تجهیزات و نیروی ماهر انسانی که در این حوزه نیز وجود دارد می‌توان با احداث واحدهای مسکن اشتغال زایی خوبی ایجاد کرد که با رونق آن بخش‌های دیگری از اقتصاد کشور نیز فعال خواهد شد.پژمان گفت: امروز عملیات اجرایی ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور آغاز شد و هفت هزار واحد نیز در استان هرمزگان عملیاتی شد. بالغ بر ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در بخش مسکن مهر نیز هنوز به اتمام نرسیده است و تاکید وزیر راه و شهرسازی این است که این مسکن‌ مهر در سال جاری به اتمام برسد.
  معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: این پروژه می‌تواند آغاز اتفاقات مثبت  متعددی باشد؛ با توجه به اینکه این پروژه همجوار با بافت فرسوده‌ای قرار گرفته است، اگر بتوانیم واحدهای این پروژه را متناسب با اقشاری که در بافت‌ فرسوده مجاور زندگی می‌کنند تدارک بدهیم و به عنوان یک تنخواه برای این بافت فرسوده در نظر بگیریم می‌توانیم و با پرداخت تسهیلات اقدامات خوبی را در حوزه بافت فرسوده انجام دهیم. مدیرعامل شرکت بازآفرین شهری ابراز داشت: عزم و اراده دولت و رئیس جمهور دغدغه جدی سرپناه  ومسکن مردم است و اعتقاد دارند که بخش مسکن می‌تواند در کشور پیشران باشد و در صورت موفقیت اشتغال وسیعی را در کشور ایجاد می‌کند. سید محمد پژمان در پایان افزود: تقاضا من و دولت این است که تمام دستگاه های اجرایی مددکار همکاران بنده در راه و شهرسازی هرمزگان  باشند تا بتوانیم شاهد این باشیم که تا  سال آینده این واحدها افتتاح شوند.
در ادامه این مراسم  فریدون همتی استاندار هرمزگان بیان کرد: 42 درصد از شهر بندرعباس بافت فرسوده است.  استاندار هرمزگان گفت: توسعه و آبادانی کشور متوقف نشده است.  فریدون همتی در آیین آغاز عملیات  اجرایی طرح اقدام ملی ۷هزار واحد مسکونی در هرمزگان که به صورت ویدئو کنفرانس توسط رئیس جمهور برگزار شد بیان کرد:  امروز در راستای برنامه ها و سیاست‌های دولت آمادگی شروع عملیات هفت هزار و 125 واحد مسکونی در شهر بندرعباس و سایر شهرهای استان هرمزگان را داریم.فریدون همتی گفت: رویکرد ما پشتیبانی از بافت های فرسوده در بندرعباس است  که 42 درصد از شهر بندرعباس را تشکیل می دهد.  
  استاندار هرمزگان افزود: از آنجائیکه در پایان سال میزبان رئیس جمهور برای اجرای پروژهای بزرگ و آغاز ساخت وساز مسکن در بافت‌های فرسوده خواهیم بود و امیدوارم که بتوانیم سیاست‌های رئیس جمهور را برای تولید مسکن در هرمزگان دنبال کنیم و این مسکن به نیازمندان واقعی و اقشار کم درآمد  تحویل داده شود.استاندار هرمزگان بیان کرد: دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران بر این باور بودند که در شرایط سخت  تحریم ها سه ماه به طول نمی کشد و ملت ایران خسته می شود واوضاع اقتصادی سختی بوجود خواهد آمد.ولی  بسیار مفتخریم که توانستیم در همین ایام ارزش پول را ارتقا بدهیم.وی مطرح کرد: در این شرایط سخت و تحریم ها توانستیم در هفته دولت حدود ۶۲۰ پروژه به بهره‌برداری برسانیم و افتتاح خواهد شد.  و عملیات اجرایی ۲۲ پروژه نیز آغازخواهد شد که این نشان دهنده این است که دولت و ملت ایران درتمام شرایط سخت کشور با قدرت و امید به آینده ایستاده است.
  استاندار هرمزگان بیان داشت: امروز در کشور  عملیات اجرایی ۴۰۰ هزار واحد مسکونی آغاز خواهد شد که سهم استان هرمزگان در فاز اول هفت هزار و ۱۲۵ واحد خواهد بود. ما وظیفه داریم به تلاشمان در زمینه آبادانی کشور بیفزاییم. همدلی و یکدستی نسخه اصلی ما برای اداره کشور است اما باید بدانیم که دولت در شرایط سختی قرار دارد و اگر انتقاداتی صورت می‌گیرد با در نظر گرفتن شرایط موجود باشد.استاندار هرمزگان با بیان این مطلب که دشمن شرایط سختی برای ما متحمل شده است گفت: با این حال کشور ما از تولید عقب نمانده است و در زمینه تولید پیشرفت خوبی داشته است. در این شرایط انتقاد از دولت کار درستی نیست.وی گفت: مسئله بافت فرسوده برای ما در استان در اولویت قرار دارد و اقدامات اساسی انجام شده است و به صورت هفتگی از این بافت ها بازدید به عمل خواهد آمد و جلساتی در این خصوص و برگزار می شود.
  استاندار هرمزگان عنوان کرد: با اینکه  امروز کشور با زیر ۳۰۰هزار بشکه فروش نفت اداره می‌شود ولی دولت توانسته است هزاران پروژه را به بهره برداری برساند  , و چرخ توسعه دولت متوقف نشده است و اینمعجزه بزرگی است .مجموعاً ۲هزار و ۲۰۰میلیارد تومان هزینه‌های پروژه‌های هفته دولت است و افتتاح پروژه‌های بزرگ تر در اواخر سال با حضور رییس جمهور انجام خواهد شد.فریدون همتی در پایان افتتاح این طرح ملی خاطر نشان کرد:  در بحث تامین معیشت مردم با سختی  زیادی مواجه هستند  اما از ایستادگی مردم و این که دولت را همراهی می‌کنند سپاس‌گزارم و بهترین‌ها را برای مردم صبور  ایران تهیه خواهیم کرد.