دریا نیوزبه مناسبت روز خانواده و تکریم بازنشستگان انجام شد: تجلیل از بازنشستگان نمونه تامین اجتماعی هرمزگان در سال 98

دریانیوز: با حضور نازنین شیبانی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان، سیدفاضل حیدری‌بلوکی مدیرکل تامین اجتماعی استان، دکتر مریم امیری مدیر درمان تامین اجتماعی هرمزگان و جمعی از مدیران زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بازنشستگان و مستمری بگیران نمونه این استان مورد تجلیل قرار گرفتند

، 12:02   /   کد خبر: 34607   /   تعداد بازدید: 231


دریانیوز: با حضور نازنین شیبانی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان، سیدفاضل حیدری‌بلوکی مدیرکل تامین اجتماعی استان، دکتر مریم امیری مدیر درمان تامین اجتماعی هرمزگان و جمعی از مدیران زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بازنشستگان و مستمری بگیران نمونه این استان مورد تجلیل قرار گرفتند.

مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان در این مراسم گفت: تاکید مدیران ارشد این سازمان همواره بر این امر استوار بوده که بازنشستگان حوزه کارگری و مشمولین قانون تامین اجتماعی به عنوان اسوه های تجربه و خردمندی مورد تکریم قرار گیرند و ارایه خدمت بی منت و مدرن در قبال این اقشار فرهیخته جامعه در دستور کار قرار دارد.

سیدفاضل حیدری‌بلوکی افزود: مقام معظم رهبری در بیانات خود به مناسبت روز خانواده و تکریم بازنشستگان فرمودند: وضع فعلی بازنشستگان به عنوان یک الگو در برابر کارکنان قرار خواهد داشت و ما باید برای بالا بردن بهره وری، وضعیت بازنشستگان را بهبود ببخشیم.

حیدری بلوکی ابراز داشت: در استان هرمزگان در راستای تکریم بازنشستگان، ارائه خدمات مدرن و به روز برنامه ریزی شده است.

وی تاکید کرد: بازنشستگان در سازمان تامین اجتماعی جایگاه خاصی دارند و در واقع برکت سازمان تامین اجتماعی و خوان گسترده خدمات این سازمان هستند.

وی ضمن ارایه آمار و ارقامی در خصوص میزان پرداخت تعهدات بلند مدت این اداره کل طی پنج ماه نخست سال جاری، اظهار داشت: طی سال جاری 260 میلیارد تومان در قالب تعهدات به مستمری بگیران و بازنشستگان پرداخت شده که ماهیانه به صورت میانگین 52 میلیارد تومان پرداختی صورت گرفته است.

حیدری بلوکی شمار هرمزگانی های تحت پوشش تامین اجتماعی را عددی بالغ بر 981 هزار نفر اعلام کرد و افزود: بیش از 55 درصد جمعیت استان هرمزگان زیر چتر حمایتی این سازمان بزرگ بیمه گر قرار دارند. بر همین اساس، بالاترین ضریب پوششی تامین اجتماعی را در کشور داریم و جز سه استان اول کشور هستیم.

وی گفت: تامین اجتماعی هرمزگان، با داشتن 32 هزار و 215 پرونده مستمری، توانسته است 48 هزار و 114 نفر مستمری بگیر اصلی و 36 هزار و 95 نفر مستمری بگیر تبعی، را تحت پوشش قرار دهد.

مدیر کل تامین اجتماعی هرمزگان خاطر نشان کرد: در سال گذشته سه هزار پرونده مستمری برقرار شده و تعداد مستمری بگیران استان 10 درصد افزایش یافته است.

حیدری بلوکی با اشاره به این که بیمه شدگان اصلی و تبعی تحت پوشش تامین اجتماع هرمزگان 896 هزار و 977 نفر است، افزود: 422 پرونده مستمری در حوزه مشاغل سخت و زیان آور در سال گذشته برقرار شد.

وی در ادامه به خدمات ارائه شده به بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی هرمزگان، در یک سال گذشته اشاره کرد و گفت: به 130 نفر از بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش این سازمان، وام با مبلغ مجموع 520 میلیون تومان اعطا شده است. علاوه بر این تعداد 200 نفر نیز از تسهیلات بانک رفاه کارگران بهره مند شده اند.

حیدری بلوکی بازنشستگان را اعضای ارزشمند خانواده بزرگ سازمان تامین اجتماعی هرمزگان دانست و گفت: در قالب اجرای طرح کرامت رضوی، سه دوره تور زیارتی با مجموع نفرات 500 نفر به مشهد مقدس برگزار شد که 300 نفر از بازنشستگان و مستمری بگیران در سال 97 اعزام شدند و 200 نفر نیز از ابتدای سال جاری تاکنون از محل سهمیه استان از مزایای این طرح ملی بهره مند شدند.

مدیر کل تامین اجتماعی استان هرمزگان، خاطرنشان کرد: در قالب المپیاد سراسری ورزشی که سال گذشته به میزبانی هرمزگان برگزار شد، مقام اول رشته دارت به بازنشستگان این استان تعلق گرفت و بازنشستگان ورزشکار در رشته های تنیس ، شطرنج و شنا نیز مدال قهرمانی دریافت کردند.

وی با اشاره به فعالیت 8 کانون فعال بازنشستگی در استان و در حال ثبت بودن 2 کانون دیگر در ماه های آینده با همکاری اداره کل تعاون و کار و رفاه اجتماعی، اضافه کرد: 440 میلیون تومان در قالب امور رفاهی و گردشگری مستمری بگیران هزینه شده است.

حیدری بلوکی تصریح کرد: فراخوان انتخاب بازنشسته نمونه در استان از ابتدای سال اطلاع رسانی شد که در نهایت پس از جمع بندی فرم های خوداظهاری، 50 نفر در بخش های مختلف به کمیته استانی معرفی شدند و در نهایت شش نفر به عنوان نفرات برگزیده بر اساس شاخص های تعیین شده از سوی سازمان مرکزی تعیین و امروز مورد تقدیر قرار گرفتند.

در ادامه معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار هرمزگان در این مراسم ضمن تاکید بر ضرورت حفظ شأن و تکریم بازنشستگان به عنوان گنجینه دانش و تجربه، اظهار کرد: ثبت30 سال تلاش و خدمت صادقانه در دستگاه ها و ادارات در کارنامه شغلی کارمندان بازنشست شده، دستاورد بزرگی است که باید نکوداشته شود.

نازنین شیبانی از سازمان تامین اجتماعی و سایر دستگاه های مسئول خواست به واسطه بهر مندی بازنشستگان از تجربیات ارزشمند در حوزه های تخصصی خود، از ظرفیت آنها برای توسعه استان با اتخاذ تدابیر مناسبی استفاده شود.

نماینده کانون بازنشستگان شهرستان بندرعباس در این آیین گفت: بازنشستگان گنجینه تجربه هستند که باید از آن‌ها برای توسعه استان و کشور استفاده شود.

حیدری افزود: سی سال هرآنچه که می توانستیم برای توسعه کشور انجام دادیم و حال از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مسئولین استانی انتظار حمایت داریم.

در پایان این مراسم، از تعداد شش نفر از بازنشستگان و مستمری بگیران برگزیده با اهدای لوح سپاس تجلیل بعمل آمد. محمدرضا رحمان زاده (بازنشسته نمونه کارگری)، تابان اکبری(بازنشسته نمونه همکار)، بی بیه راشدی قشمی (همسر نمونه بازمانده کارگری)،صدیقه قاسمی گوربندی ( همسر نمونه بازمانده همکار ) و ابوبکر منصوری قشمی(از کارافتاده کلی نمونه) در این فهرست قرار داشتند.

قنبر راستگوی چاهستانی چهره مطرح موسیقی جنوب و از نوازندگان شناخته‌شده‌ی ساز جفتی در ایران و جهان به عنوان بازنشسته نمونه استانی در این مراسم مورد تقدیر ویژه قرار گرفت و برای شرکت در جشنواره ملی تقدیر از بازنشستگان به ستاد مرکزی سازمان تامین اجتماعی معرفی شد.

امین زارعی/دریا