دریا نیوزاحمد مرادي نماينده مردم بندرعباس در مجلس: مردم هرمزگان در انتظار تحقق وعده هاي مسئولان هستند

دریا نیوز: نماينده مردم بندرعباس، قشم، حاجي آباد، ابوموسي و بندرخمير در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه تاکنون اينقدر خودرو بي‌کيفيت از دو کارخانه سايپا و ايران‌خودرو توليدشده که ديگر داد همگان بلند شده است، خاطرنشان کرد: علي‌رغم تمامي سنگ‌اندازي‌ها و لابي‌گري‌ها براي حفظ شرايط فعلي، بايد واگذاري سهام اين دو کارخانه توليد خودرو عملي شود

، 14:13   /   کد خبر: 34423   /   تعداد بازدید: 149


دریا نیوز: نماينده مردم بندرعباس، قشم، حاجي آباد، ابوموسي و بندرخمير در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه تاکنون اينقدر خودرو بي‌کيفيت از دو کارخانه سايپا و ايران‌خودرو توليدشده که ديگر داد همگان بلند شده است، خاطرنشان کرد: علي‌رغم تمامي سنگ‌اندازي‌ها و لابي‌گري‌ها براي حفظ شرايط فعلي، بايد واگذاري سهام اين دو کارخانه توليد خودرو عملي شود.

احمد مرادي با حضور در دفتر خبرگزاري ايسنا، با تبريک روز خبرنگار افزود: زحمات و ثمرات فعاليت‌هاي خبرگزاري ايسنا در استان هرمزگان مشخص و بر کسي پوشيده نيست.

وي با بيان اينکه جواني و پرانگيزه بودن خبرنگاران ايسنا سبب فعاليت‌هاي ماندگاري در هرمزگان شده است، اضافه کرد: بر خود وظيفه دانستم که با حضور در اين خبرگزاري روز خبرنگار را به تلاشگران عرصه خبر و عکس ايسنا تبريک عرض کنم.

وي در ادامه در خصوص آخرين وضعيت واگذاري شرکت‌هاي سايپا و ايران‌خودرو اظهار کرد: مجلس شوراي اسلامي با هدف جلوگيري از انحصار در اين موضوع ورود کرده است تا سهام اين دو شرکت عظيم کشورمان واگذار شود اما يکسري اهرم‌هاي قدرت مانع از تحقق آن مي‌شوند و با لابي‌گري و سنگ‌اندازي سعي در لغو اين اقدام مجلس دارند.

مرادي با اشاره به اينکه در اين اوضاع اقتصادي اين کارخانجات توليد خودرو تنها اقدام به توليد با کيفيت پايين مي‌پردازند، اضافه کرد: اين دو بنگاه اقتصادي توليد خودرو تنها هدفشان توليد خودرو با قيمت گزاف است و قائل به توليد با کيفيت و قيمت مناسب و واقعي نيستند که شرمندگي آن تنها براي مسئولين است. وي با بيان اينکه تاکنون اينقدر خودرو بي‌کيفيت توليدشده که ديگر داد همگان بلند شده است، خاطرنشان کرد: به هر جهت بايد واگذاري سهام اين دو کارخانه توليد خودرو صورت بگيرد.

نماينده مردم بندرعباس در مجلس با اشاره به اينکه وضعيت خودرو با ساير توليدات کشور متفاوت است و در صورت واگذاري به‌طور حتم به سرنوشت ساير صنايع واگذار تبديل نخواهد شد، بيان کرد: افکار عمومي، مسئولين و همچنين نياز مردم به خودرو مانع از شکست طرح واگذاري کارخانجات خودرو خواهد شد و به‌طور حتم اين طرح مجلس با موفقيت همراه خواهد بود البته اگر لابي گران و دست‌هاي پشت پرده بگذارند.

وي در خصوص وضعيت استان هرمزگان و عملکرد مسئولين افزود: يکسري وعده‌هايي داده شد و با آغاز خوبي در دولت دوازدهم در استان هرمزگان همراه بود اما مردم پس از دو سال در انتظار نتايج و تحقق وعده‌ها و شعارها هستند.

مرادي با بيان اينکه استاندار هرمزگان بايد اعلام کند که چه عواملي سبب عدم تحقق وعده‌ها شده است، تصريح کرد: با حضور استاندار و ساير مسئولين در محوطه دو بيمارستان شهيد محمدي و کودکان بندرعباس کلنگ ساخت دو بيمارستان ديگر به زمين زده شد و قرار بر آن شد با کمک شرکت نفت ستاره خليج‌فارس و دولت و خيرين ساخته شود.

اين عضو کميسيون انرژي با اشاره به اينکه در اين پروژه‌ها خيرين به‌تمامي وعده‌هايشان عمل کردند اما از تحقق کمک‌هاي دولتي خبري نيست، اظهار کرد: در بحث آموزش‌وپرورش بايد از تمامي ظرفيت‌ها براي تحقق وعده‌ها بهره برد و در ساخت 40 مدرسه تعهدي بنگاه‌هاي اقتصادي تعجيل کرد زيرا نياز استان به مدارس بيشتري است و مشکل استان در مدارس تخريبي نياز به يک فکر جدي دارد.

وي با بيان اينکه نگراني مردم در بحث اشتغال و بالا بودن نرخ بيکاري با وجود بنگاه‌هاي اقتصادي بزرگ در هرمزگان بايد جدي گرفته شود، تصريح کرد: همچنان معتقدم نرخ بيکاري هرمزگان بيش از 26 درصد است و آمارهاي مرکز آمار در خصوص ميزان بيکاري هرمزگان واقعي نيست.

مرادي با اشاره به اينکه بنگاه‌هاي اقتصادي استان هرمزگان حاضر نيستند از نيروهاي تحصيل‌کرده استان استفاده و حتي ليست نيروهاي استخدامي‌شان را شفاف اعلام کنند و اين موضوع ظلم بزرگي به استان و مردم مظلومش است، اضافه کرد: تا چه زمان مردم هرمزگان بايد شاهد باشند با سفارش يک نماينده مجلس، مديران و رانت افرادي به کار گرفته شوند که نه‌تنها در اين استان سکونت نداشته بلکه درد و رنج حضور اين بنگاه‌هاي اقتصادي را نچشيده‌اند.

نماينده مردم هرمزگان در مجلس با بيان اينکه از استاندار هرمزگان خواسته‌ام در اين هفته جلسه‌اي تشکيل و مديران بنگاه‌هاي اقتصادي پاسخگو اين وضعيت باشند، عنوان کرد: بافت فرسوده در سه‌نقطه از محلات بندرعباس خطرآفرين است و بايد در خصوص مرمت و بازسازي محله چاهستاني ها، آيت‌الله غفاري و دو هزار فکر عاجلي شود و وعده داده‌شده محقق شود.

وي در پايان در خصوص وضعيت کالاهاي انباشت شده در گمرکات استان هرمزگان، افزود: تأکيد مجلس شوراي اسلامي بر تعيين تکليف هرچه سريع‌تر کالاهاي انباشته‌شده است و علي‌رغم بازديد وزير اقتصاد و دارايي و کميسيون‌هاي مختلف مجلس اما هنوز مشکلات گذشته پابرجا و اين موضوع نيازمند پيگيري جدي‌تري است.