دریا نیوزسرپرست سازمان سيما، منظر و فضاي سبز بندرعباس خبر داد: حذف تانکر از آبياري فضاي‌سبز بلوار ساحلي مناطق دو و سه

، 14:12   /   کد خبر: 34421   /   تعداد بازدید: 98


دریا نیوز: سرپرست سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري شهرداري بندرعباس گفت: به منظور صرفه‌جويي در مصرف آب، آبياري بلوار ساحلي در مناطق دو و سه با روش‌هاي نوين انجام مي‌شود.

مصطفي خادم در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار روزنامه دريا افزود: از اين پس در بلوار ساحلي مناطق دو و سه شهرداري بندرعباس آبياري با روش‌هاي نوين انجام شده و تانکرهاي آبياري حذف شده‌اند. خادم اضافه‌کرد: در بلوار ساحلي منطقه يک شهرداري نيز طبق تاکيدات شهردار بندرعباس در تلاش هستيم که تانکرها را حذف و آبياري را با روش‌هاي نوين انجام دهيم تا در مصرف آب صرفه‌جويي شود که پس از تامين آب مورد نياز تانکرها در اين بلوار نيز حذف مي‌شوند.وي خاطرنشان‌کرد: موضوع آب يکي از مهمترين مشکلات سازمان براي فضاي‌سبز است و ما در تلاش هستيم آب مورد نياز آبياري را از راه‌هاي مختلف تامين کرده و مصرف آب شرب را به حداقل برسانيم.

خادم با اشاره به عدم امکان قطع آب شرب در بوستان‌ها عنوان‌کرد: به دليل اينکه در بوستان‌ها براي آشاميدن، سرويس‌ها، اغذيه‌فروشي‌ها و ... آب شرب مورد نياز است، قطع کامل آب شرب در بوستان‌ها امکان‌پذير نمي‌باشد.وي به مصرف آب براي آبياري فضاي‌سبز در بندرعباس اشاره و اذعان‌کرد: در زمان پيک، مصرف آب براي آبياري به 85 تا 95 ليتربرثانيه مي‌رسد که 35 تا 40 ليتربرثانيه از آب غيرشرب استفاده مي‌شود اما در زمان‌هاي غيرپيک مصرف آب بين 50 تا 60 ليتربرثانيه مي‌رسد.

خادم ادامه‌داد: با شناسايي زه‌آب‌هاي جديد، لايروبي چاه‌ها و استفاده از آب‌شيرينکن‌ها‌ سعي داريم مصرف آب شرب را در فضاي‌سبز به حداقل برسانيم.

وي اظهارداشت: 29ليتربرثانيه زه‌آب جديد در شهر بندرعباس شناسايي شده‌است که اکنون از بخشي از آن در حال استفاده و در صورت تامين امکانات مورد نياز مي‌توانيم از کل اين زه‌آب براي آبياري فضاي‌سبز بهره ببريم.

سرپرست سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري شهرداري بندرعباس در بخش ديگري از سخنان خود به طراحي و بهسازي فضاي‌سبز برخي بلوارهاي شهر بندرعباس اشاره و اذعان‌کرد: طراحي و بهسازي فضاي‌سبز بلوارهاي خليج‌فارس، پاسداران و ساحلي توسط اين سازمان در حال انجام است که مهمترين بخش آن مکانيزه‌کردن آبياري اين بلوارها است.