دریا نیوزامام جمعه بندرعباس: کنگره عظيم حج به محلي براي امت‌سازي تبديل شود

دریا نیوز: نماينده ولي فقيه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس تاکيد کرد: کنگره عظيم حج به محلي براي امت‌سازي تبديل شود

، 14:12   /   کد خبر: 34420   /   تعداد بازدید: 216


دریا نیوز: نماينده ولي فقيه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس تاکيد کرد: کنگره عظيم حج به محلي براي امت‌سازي تبديل شود.

به گزارش فارس، حجت الاسلام و المسلمين محمد عبادي زاده در خطبه‌هاي نماز عيد قربان بندرعباس اظهار داشت: خداوند متعال هر عيدي را در پس يک موفقيتي قرار داده است؛ هر گاه براي انسان موفقيتي حاصل مي‌شود خداوند متعاقب آن عيد را قرار مي‌دهد، مانند ماه مبارک رمضان و ايام ذي الحجه که اگر اين قاعده را تعميم و سرايت بدهيم به ساير موارد هرگاه انسان گناه نکند و بتواند بندگي خدا را انجام دهد براي انسان آن روز عيد است.وي ادامه داد: ما مي‌توانيم هر روزمان را عيد قرار دهيم و هر روزمان با بندگي خدا تبديل به عيد شود.

امام جمعه بندرعباس بيان کرد: قربان به معني تقرب و قرب الهي است و در اين عيد بندگان خدا به قرب الهي نزديک مي‌شوند و اينکه در اين عيد قرباني مي‌کنند براي پا گذاشتن روي نفس اماره ، دور کردن تعلقات و دلبستگي ، قرار دادن سهمي براي نيازمندان و فقرا است.وي بيان کرد: استحباب موکد دارد که مردم در روز عيد قربان، قرباني کنند براي اينکه فقرا هم در اين روز عيد در شادي‌ها شريک باشند.

عبادي زاده تاکيد کرد: قرباني مي‌کنيم تا ياد بگيريم بايد سر هواهاي نفساني خود را همراه با گوسفند قرباني کنيم و اين اندرز عيد سعيد قربان است.وي ابراز داشت: هميشه بايد مردم را در شادماني‌هاي خود شريک کنيم و اين پيوند انسان با خداوند را قوي‌تر مي‌کند.

نماينده ولي فقيه در هرمزگان اظهار داشت: قرباني در عيد سعيد قربان، بلاها و گرفتاري‌ها را از ما دور مي‌کند؛ آيت الله بهجت براي حل گرفتاري‌هاي مردم دو نسخه داشتند؛ يک سفارش مي‌کردند به استغفار چون ريشه گرفتاري‌ها گناه است و دوم سفارش مي‌کردند به قرباني کردن تا مشکلات مردم حل شود.

وي بيان کرد: کنگره ساليانه عظيم حج را مومنين پشت سر گذاشتند و اين کنگره عظيم مايه عزت، شوکت و عظمت امت اسلام است.

عبادي زاده تاکيد کرد: متاسفانه آن طور که بايد از اين کنگره عظيم به دليل محدوديت‌هايي که از طرف رژيم آل سعود اعمال مي‌شود نمي توانيم استفاده کنيم ؛ اما ملت ايران به قدر ميسر بهره‌هاي سياسي و عبادي را براي اتحاد امت اسلامي مي‌برند.

امام جمعه بندرعباس عنوان کرد: ترجيح بند فرمايشات رهبر انقلاب دو نکته بود؛ انسجام ملت اسلامي و آرمان ملت فلسطين و ما امروز بيش از هميشه نياز به مقاومت داريم و محور اين مقاومت قدس شريف است که به يک آرمان مشترک براي کل مسلمانان تبديل شده است.

وي تاکيد کرد: ما امروز بيش از هر روز نياز به وحدت همدلي و هماهنگي امت اسلامي داريم و بيش از هميشه بايد به سمت ايجاد يک امت برويم که در آن نژاد، قوميت، مذهب و جريانات سياسي رنگ مي‌بازند.

عبادي زاده خاطرنشان کرد: تمدن نوين اسلامي جز در سايه ايجاد يک امت تشکيل نخواهد شد و کنگره عظيم حج بايد به جايي براي امت سازي تبديل شود.