دریا نیوزمديرکل نوسازي و تجهيز مدارس هرمزگان خبر داد: بهره برداري از 72 مدرسه در هفته دولت

دریا نیوز: مديرکل نوسازي و تجهيز مدارس استان هرمزگان مهمترين چالش استان را مدارس تخريبي خواند و گفت: 650مدرسه غيراستاندارد دراستان داريم که 220مدرسه بايستي تخريب و مابقي مقاوم سازي شوند

، 14:11   /   کد خبر: 34419   /   تعداد بازدید: 198


دریا نیوز: مديرکل نوسازي و تجهيز مدارس استان هرمزگان مهمترين چالش استان را مدارس تخريبي خواند و گفت: 650مدرسه غيراستاندارد دراستان داريم که 220مدرسه بايستي تخريب و مابقي مقاوم سازي شوند.

به گزارش خبرنگار روزنامه منطقه جنوب کشور دريا، نويد احمدي در نشست خبري اظهار داشت: همکاري رسانه‌هاي استان در حوزه آموزش و پرورش و نوسازي مدارس مثال‌زدني است.

وي ادامه داد: امسال درهفته دولت و بازگشايي مدارس 72 مدرسه با 234 کلاس درس ومساحت 37 هزار مترمربع با اعتبار 54 ميلياردتومان به بهره‌برداري مي‌رسد، از اين تعداد، 30 مدرسه بامشارکت خيرين به بهره‌برداري مي‌رسد.

مديرکل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان هرمزگان گفت: بيشترين مدارسي که افتتاح مي‌شود، 18 مدرسه در بندرعباس، 11 مدرسه در ميناب و 10 مدرسه در بستک است.

احمدي، ميزان اعتبارات ملي تخصيصي سال جاري را 86 ميليارد تومان، اعتبارات استاني را 74 ميليارد تومان و مشارکت خيرين را 61 ميليارد تومان اعلام کرد و گفت: حدود 120 مدرسه ديگر تکميل و آماده بهره‌برداري مي‌شود.

وي مهم‌ترين چالش استان را مدارس تخريبي خواند و اظهار داشت: 650 مدرسه غيراستاندارد در استان داريم که 220 مدرسه بايستي تخريب و مابقي مقاوم‌سازي شوند.

مديرکل نوسازي و تجهيز مدارس استان هرمزگان تکميل اردوگاه دانش آموزي هرمز را در فضاي سه هکتار را ديگر برنامه اين اداره کل عنوان کرد و گفت: امسال براي نخستين بار همايش مدرسه سبز به صورت ملي در هرمزگان برگزار مي‌شود.