دریا نیوزنامشخص بودن میزان پرداختی عوارض آلایندگی صنایع به شهر

، 12:45   /   کد خبر: 34371   /   تعداد بازدید: 98


دریا نیوز: رییس کمیسیون برنامه و بودجه شهرداری گفت: با وجود آلایندگی صنایع برای شهر بندرعباس اما میزان عوارض آلایندگی این صنایع به شهر همچنان نامشخص است.
به گزارش خبرنگار روزنامه دریا، مجید عسکری زاده در نشست هیات رییسه شورای شهر بندرعباس، ضمن تبریک روز خبرنگار، آگاهی‌بخشی و مطالبه‌گری را از وظایف خبرنگاران برشمرد و گفت: شما خبرنگاران افرادی هستید که می توانید در بهبود شرایط شهر کمک شایانی بکنید. وی وجود معضلات بزرگی همچون آلایندگی صنایع بزرگ در بندرعباس را یکی از مهمترین چالش‌های شهر ذکر کرد و یادآور شد: با همه مشکلاتی که این صنایع در آلایندگی شهر داشته‌اند اما تا حالا کسی نتوانسته است که صنایع را ملزم به پرداخت عوارض قانونی نماید.
  عضو هیات رییسه شورای شهر ادامه داد: هرچند عوارض ناچیزی پرداخت می‌شود اما این میزان عوارض نسبت به آلایندگی صنایع، بسیار ناچیز است و کسی هم نتوانسته میزان آن را مشخص نماید .
عسکری زاده مشکلات حمل و نقل عمومی، فاضلاب و فضای سبز شهری را از دیگر معضلات بندرعباس عنوان و تصریح کرد: شهرداری به تنهایی نمی‌تواند همه این مشکلات را برطرف نماید و باید عوارض آلایندگی صنایع در این مسیر هزینه شود.وی، نابرابری اجتماعی را بزرگترین مشکل این شهر ذکر و خاطرنشان کرد: تاکنون هیچ گزارش مستندی از فاضلاب شهر منتشر نشده است و در این شرایط چه کسی باید به داد مردم برسد؟ این تنها شما هستید می توانید با انعکاس مشکلات در جهت برطرف شدن آن گام بردارید.
 رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورا، فساد در جامعه را نتیجه فعال نبودن رسانه ها دانست و گفت: شما خبرنگاران می توانید مشاوران خوبی برای مسئولین شهری باشید.
 عسکری زاده با تأکید بر اینکه نگاه حزبی جز تخریب چیزی را در پی ندارد افزود: خبرنگاران باید شاهدی صادق برای تاریخ باشند.