دریا نیوزدبير ستاد امر به معروف و نهي از منكر هرمزگان: پليس با باندهاي سازمان‌يافته بي‌حجابي برخورد کند

دریا نیوز: دبير ستاد امر به معروف و نهي از منکر هرمزگان گفت: پليس بايستي با باندهاي سازمان‌يافته بي‌حجابي بشدت برخورد کند

، 12:26   /   کد خبر: 34364   /   تعداد بازدید: 203


دریا نیوز: دبير ستاد امر به معروف و نهي از منکر هرمزگان گفت: پليس بايستي با باندهاي سازمان‌يافته بي‌حجابي بشدت برخورد کند.

حجت الاسلام محمدرضا اسماعيلي در گفت و گو با فارس اظهار داشت: باندهاي که به دنبال ترويج بي حجابي در جامعه هستند بايستي مورد برخورد قاطعانه نيروي انتظامي قرار گيرد و از اين اقدام حمايت مي‌کنيم و مطالبه جامعه نيز همين است. وي با بيان اينکه مردم از رفتار پليس با باندهاي سازمان‌يافته حمايت مي‌کنند؛ افزود: اما با افراد بدحجاب بايستي برخوردها متفاوت باشد.

دبير ستاد امر به معروف و نهي از منکر هرمزگان تاکيد کرد: پليس بايستي به گونه اي عمل کند که اقتدارش حفظ شود تا بتواند با جرايم سازمان‌يافته و مشهود درجامعه برخورد جدي کند و عملکردش مورد اقبال مردم قرار گيرد.

اسماعيلي گفت: بي‌حجابي در خودرو جرم مشهود است و بايستي با آن برخورد شود و پليس بايستي با متخلفان و قانون شکنان برخورد قاطعانه داشته باشد، اما اشکالاتي که درخصوص نحوه اجراي طرح وجود دارد بايستي برطرف شود.

وي بر اجراي برنامه‌هاي فرهنگي و اقناعي در حوزه حجاب و عفاف تاکيد کرد و اظهار داشت: 24 دستگاه در حوزه حجاب و عفاف وظيفه قانوني دارد که نبايد تمام اين وظايف فقط بر دوش نيروي انتظامي قرار گيرد و ساير دستگاه‌ها نيز بايستي به وظايف‌شان در اين حوزه عمل کنند وناجا در اين حوزه تنها نباشد.

دبير ستاد امر به معروف و نهي از منکر هرمزگان در خصوص پيامک‌هايي که پليس امنيت اخلاقي براي شهروندان ارسال کرده که گاهي مورد گلايه شهروندان قرار گرفته است؛ ابراز داشت: انتظار اين است کساني که پس از دريافت پيامک به پليس مراجعه و اظهار مي‌کنند که آنها اين عمل را انجام نداده اند، پليس هم اصل را بر برائت و رأفت بگذارد و به مردم اعتماد کند که اين شيوه اثر بازدارندگي و ارشادي بيشتري دارد و رضايت مردم از پليس هم افزايش مي‌يابد.

اسماعيلي تاکيد کرد: در حوزه حجاب بايستي از مهدکودک برنامه‌هاي فرهنگي توسط متوليان فرهنگي و دستگاه‌هاي 24گانه آغاز شود و فقط به صورت شعاري و تبليغي و درقالب برگزاري همايش نباشد.

وي گفت: بايد دستگاه‌هاي 24گانه به وظايف‌شان در حوزه حجاب و عفاف عمل کرده و همچنين از اساتيد دانشگاهي، مشاوران اجتماعي، روانشناسي، خانواده واخلاق، متخصصين اين حوزه استفاده شود و حتي با افراد بدحجاب ساعاتي در مورد قانون حجاب وعفاف و... صحبت شود تا توجيه شوند و با شيوه‌هاي فرهنگي و... در اين حوزه برنامه‌ريزي واقدام کرد.

دبير ستاد امر به معروف و نهي از منکر هرمزگان بيان داشت: سخت‌ترين کار در کشور برعهده ناجاست و پليس در خط مقدم اجراي قانون است و در جامعه اي که برخي شهروندان به هر دليل چندان ميانه خوبي با قانون وحقوق ندارند و به آن تمکين نمي‌کنند، کار پليس سخت‌تر است.

اسماعيلي اظهار داشت: اين گفتمان نهادينه نشده است، اگرچه اجراي قانون محدوديت براي برخي‌ها ايجاد مي‌کند، اما در نهايت اجراي قانون به نفع جامعه است و نيروي انتظامي در سيبل اين ناهنجاري فکري و رواني جامعه ايران است و بايستي جلوي قانون شکنان را بگيرد.

وي گفت: ناجا نبايد در موضوع حجاب و عفاف به تنهايي اقدام کند و بايستي برنامه ريزي و تلاش شود از ظرفيت‌هاي مختلف در کاهش آسيب‌هاي اجتماعي استفاده کند و ساير دستگاه‌ها نيز در کنار نيروي انتظامي باشند.

دبير ستاد امر به معروف و نهي از منکر هرمزگان البته تاکيد کرد بايستي در نحوه اجراي طرح‌هاي فعلي در حوزه حجاب و عفاف بازنگري شود تا قبح قانون در نزد مردم شکسته نشود.

حجت‌الاسلام اسماعيلي اين پرسش را مطرح کرد: در طرح قانون حجاب و عفاف چرا 24 دستگاهي که وظيفه دارند، کوتاهي مي‌کنند؟

وي گفت: پليس هم بايستي با مجرمان و تبهکاران که امنيت جامعه را تهديد مي‌کنند، بشدت برخورد نمايد که خواسته شهروندان هم همين است و از اين اقدام حمايت مي‌کنيم.