دریا نیوزاستاندار هرمزگان تاکید کرد: تسریع در راه اندازی اپلیکیشن و پرتال جامع گردشگری هرمزگان

دریا نیوز: استاندار هرمزگان بر ضرورت تسریع در راه اندازی اپلیکیشن و پرتال جامع گردشگری استان هرمزگان تاکید کرد

، 14:07   /   کد خبر: 34357   /   تعداد بازدید: 223


دریا نیوز: استاندار هرمزگان بر ضرورت تسریع در راه اندازی اپلیکیشن و پرتال جامع گردشگری استان هرمزگان تاکید کرد.
  به گزارش خبرنگار دریا ، دکتر فریدون همتی در نشست کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان هرمزگان بر لزوم فعال شدن گروه‌های کاری تخصصی ذیل این کارگروه تاکید کرد و بیان داشت: گزارش اقدامات گروه های کاری باید در هر جلسه از کارگروه ارائه شود.
وی ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی، ایده ها و نیازهای خود در حوزه‌های پژوهش، آموزش، فناوری و نوآوری را به این کارگروه ارائه دهند.
استاندار هرمزگان افزود: در حوزه فناوری اطلاعات ظرفیت خوبی برای ایجاد اشتغال با استفاده از بستر دیجیتال وجود دارد و باید این امر در استان مورد توجه جدی قرار گیرد.
همتی در ادامه به مطالعات حوزه گردشگری استان هرمزگان اشاره کرد و اظهار داشت: از درون این مطالعات باید تمامی ظرفیت‌های گردشگری استان به صورت دقیق شناسایی شوند و راهکارهایی برای به کار گیری و فعال سازی آنها ارائه شود تا پیشرفت های خوبی در حوزه گردشگری داشته باشیم.
همتی عنوان کرد: ارتقای سطح گردشگری در هر جامعه‌ای می‌تواند موجب پویایی و افزایش تعاملات فرهنگی در آن جامعه شود و باید به تقویت نیروی انسانی و آموزش در حوزه گردشگری توجه بسیاری داشته باشیم.
استاندار هرمزگان اضافه کرد: توسعه فعالیت های بوم گردی با ارائه آموزش های تخصصی در این حوزه از مواردی است که باید در هرمزگان با جدیت پیگیری و انجام شود.
وی گفت: گردشگری ثروتی پایان ناپذیر برای هر جامعه است و روز به روز می‌توان ظرفیت‌های جدید از درون آن شناسایی کرد و باید تبلیغ گسترده‌ای برای معرفی جاذبه های گردشگری داشته باشیم.
استاندار هرمزگان همچنین بر ضرورت تسریع در راه اندازی اپلیکیشن و پرتال جامع گردشگری استان هرمزگان تاکید کرد.