دریا نیوزاحمد مرادي عضو مجمع نمايندگان هرمزگان در مجلس عنوان کرد: راههاي مواصلاتي هرمزگان، نيازمند نگاه ويژه دولت

دریا نیوز: عضو مجمع نمايندگان هرمزگان در مجلس گفت: راههاي مواصلاتي هرمزگان نيازمند نگاه ويژه دولت است

، 12:17   /   کد خبر: 34332   /   تعداد بازدید: 209


دریا نیوز: عضو مجمع نمايندگان هرمزگان در مجلس گفت: راههاي مواصلاتي هرمزگان نيازمند نگاه ويژه دولت است.

به گزارش مهر، احمد مرادي در ستاد اقتصاد مقاومتي استان هرمزگان که با حضور محمد اسلامي وزير راه و شهرسازي در بندرعباس برگزار شد، اظهار داشت: درخواست دارم وزير راه وشهرسازي تمرکز زدايي را در دستور کار خود قرار دهد و اختيارات امور در استان افزايش پيدا کند. وي عنوان کرد: در جلسه شوراي برنامه‌ريزي موارد خوبي مطرح شد که نياز به پشتيباني دولت دارد تا اين تصميمات عملياتي شوند.

عضو مجمع نمايندگان استان هرمزگان بيان داشت: هرمزگان استاني دريا محور است و داراي بيش از هزار و 200 کيلومتر طول ساحلي است که اگر حمايت مناسبي از اين حوزه صورت گيرد مي‌توان نگراني مردم استان را در حوزه اشتغال رفع کرد.

مرادي اذعان کرد: حمل کالا توسط ريل از جمله قول‌هايي بود که مديرعامل سازمان بنادر و دريانوردي به هرمزگان داد و ما درخواست تسريع عمليات آن را داريم. وي بيان داشت: شاخص‌هاي مربوط به وزارت راه و شهرسازي در استان هرمزگان به هيچ عنوان در شان مردم استان نيست و ما بايد سهم خود را از کمک دولت ببينيم و درخواست دارم که در رابطه با بهبود راه‌هاي استان اقدامات جدي صورت گيرد.

وي عنوان کرد: بيش از 23 محله از 90 محله در استان هرمزگان دچار مشکل هستند و نياز به احيا در آن‌ها وجود دارد که خوشبختانه استاندار به احياي يک محله ورود کرده است اما براي نوسازي محلات بيشتر تنها کمک‌هاي وزارت و راه شهرسازي و کمک‌هاي ملي مي‌توانند موثر باشند.

عضو مجمع نمايندگان استان هرمزگان بيان داشت: بندرپل جزء حوزه سرزميني محسوب مي‌شود و هيچ ارتباطي به مناطق آزاد ندارد به همين دليل بايد در اختيار سازمان بنادر قرار گيرد و سازمان منطقه آزاد نيز بايد اين موضوع را بپذيرد.