دریا نیوزبا حضور وزير راه و شهرسازي صورت گرفت: تحويل 15دستگاه ترانستينر به شرکت هاي بندر شهيدرجايي

دریا نیوز: با حضور محمد اسلامي وزير راه و شهرسازي، 15دستگاه ترانستينر توليد شده توسط يکي از شرکت هاي ايراني در هرمزگان به بهره برداري رسيد و تحويل دو شرکت ترمينال اپراتوري بندر شهيد رجايي شد

، 12:09   /   کد خبر: 34331   /   تعداد بازدید: 190


دریا نیوز: با حضور محمد اسلامي وزير راه و شهرسازي، 15دستگاه ترانستينر توليد شده توسط يکي از شرکت هاي ايراني در هرمزگان به بهره برداري رسيد و تحويل دو شرکت ترمينال اپراتوري بندر شهيد رجايي شد.

به گزارش خبرنگار دريا ، اله مراد عفيفي پور در مراسم بهره برداري از 15 دستگاه ترانستينر ساخت ايران و تحويل آنها به شرکت هاي اپراتوري بندر شهيد رجايي در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستاي ارتقاي سطح کيفي و کمي ارائه خدمات به مشتريان بندر شهيد رجايي به عنوان پيشرفته ترين و بزرگترين بندر کانتينري ايران و همچنين با هدف افزايش توان و پتانسيل عملياتي اين بندر، قرارداد طراحي، ساخت، حمل، نصب و راه اندازي ساخت 15دستگاه ترانستينر(جرثقيل ساحلي ويژه صفافي کانتينر) در تاريخ 16 ارديبهشت ماه 94 با شرکت ماشين سازي منگان منعقد شد.

وي ادامه داد: پس از گذشت دوسال از زمان آغاز فاز اجرايي پروژه در بندر شهيد رجايي و با تلاش خالصانه و بي وقفه تمامي عوامل و مسئولين، هم اکنون تمامي مراحل اين پروژه با بهره گيري از دانش و توان فني شرکت هاي ايراني به پايان رسيده و آماده تحويل به دو شرکت ترمينال اپراتوري بندر است. وي ظرفيت چيدمان کانتينر توسط اين تجهيزات را 5+1 در ارتفاع و 6+1 در عرض برشمرد و اظهار داشت: ظرفيت باربرداري اين ترانستينرها زير اسپريدر 40 تن است.

مديرکل بنادر و دريانوردي هرمزگان مجموع هزينه صرف شده براي طراحي، ساخت و نصب اين تجهيزات استراتژيک را 21 ميليون يورو (با قيمت روز 280 ميليارد تومان) دانست که از محل اعتبارات داخلي سازمان بنادر و دريانوردي تامين مالي شده است. وي تصريح کرد: با افزوده شدن اين تجهيزات، تعداد ترانستينرهاي ملکي سازمان بنادر در بزرگترين بندر تجاري کشور به تعداد 60 دستگاه مي رسد و 28 دستگاه نيز متعلق به بخش خصوصي است.

عفيفي پور رقم اشتغالزايي اين طرح مهم را 420 نفر شامل 320 نفر مستقيم و 100 نفر اشتغال غيرمستقيم اعلام کرد. وي خاطرنشان کرد: اين طرح مهم و راهبردي در راستاي تحقق منويات مقام معظم رهبري در زمينه اجراي سياست هاي اقتصاد مقاومتي، ايجاد خودباوري ملي در هنگامه تندباد تحريم ها، حمايت از رونق توليد و همچنين تقويت ناوگان مسافري دريايي و تامين تجهيزات دريايي و بندري مهم ترين استان ساحلي کشور، عملياتي و بهره برداري شده است.

شايان ذکر است، بندر شهيد رجايي با بهره مندي از پيشرفته ترين پايانه هاي کانتينري و برخورداري از تجهيزات روز دنيا، به عنوان بزرگترين و پيشرفته ترين بندر کانتينري ايران محسوب مي شود که تخليه و بارگيري 85 درصد کالاهاي کانتينري در سطح کل بنادر کشور را پشتيباني مي کند.